Skocz do zawartości

AdamDuzy

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez AdamDuzy

  1. "Użytkownik może zbiornik eksploatować do max. temp. 100°C i max ciśnieniu pracy 0,4 MPa.". Ten zbiornik ma ściankę 3mm. Chcesz zabić rodzinę ? Wydaj te 300zł i dodaj wymiennik.

     

    Aż tak źle z tym zbiornikiem? Nigdzie nie doszukałem się więcej danych o nim. 0,4 Mpa to 4 bar tak? To przecież nie tak mało. Wymiennik - sądziłem że sam zbiornik wystarczy w połączeniu z odpowiednio dużym naczyniem przeponowym i zaworem bezpieczeństwa na 2,5-3 bar. Dzięki za informacje z tym wymiennikiem.

  2. Witam,

     

    to mój pierwszy post na tym forum - chociaż czytam tutaj o kotłach i zbiornikach od dłuższego czasu. Potrzebuję pomocy w doborze "osprzętu" do połączenia kotła Atmos AC 25S (temat jego wyboru pomińmy.. pół roku rozmyślań i taki rezultat) ze zbiornikiem akumulacyjnym 750l bez wężownic. Moje przemyślenia co do układu:

    - obieg zamknięty z różnych względów (tak wiem jakie jest prawo...) stąd piec z wężownicą schładzającą i zabezpieczeniem STS oraz naczynie przeponowe

    - zbiornik akumulacyjny Dukla AK1 750l bez wężownic - ze względu na cenę i wysokość piwnicy taki a nie inny, w miarę potrzebt jeśli się sprawdzi możliwość dołożenia drugiego w przyszłym roku

    - kocioł Atmos 25Kw - instalacja stety/niestety z Alupexu - dwa piony fi25, łącznie 20 grzejników, wyliczona ich moc (dość dokładny dobór z programu Purmo) to 15KW

    - kocioł grzeje tylko c.o., cwu jest osobno grzane prądem, solara nie ma i nie będzie (cena i niechęć do nadmiernej rozbudowy kotłowni)

     

    Tyle wiem - teraz ze względu na koszty zamiast Laddomatu zawór 3d TV na powrocie między kotłem a zasobnikiem, do tego pompa - tak myślę. A co dać za zbiornikiem? Myślałem o termostacie w jednym z pokoi, który będzie włączał drugą pompę c.o. (obwód grzejników) umieszczoną "za" zbiornikiem akumulacyjnym. Jeśli tak może być, to jaki zawór mieszający wybrać? (nie chcę do alupexu wpuszczać wody o temp. nawet 90 stopni). A może jest jakiś inny sposób połączenia tego w całość - możliwie ekonomiczny i niezbyt skomplikowany, nie chcę inwestować w zbyt wiele elektroniki i automatyki.

     

    Drugie pytanie - czy zamiast jednego naczynia przeponowego 140l można dać dwa po 80l (wychodzi taniej....)

     

    Z góry dziękuje za wszystkie opinie i informacje, jeśli coś ważnego pominąłem to jeszcze dopiszę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.