Skocz do zawartości

msoszy

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez msoszy

  1. u nas wszystko co zwiazane jest z pradem nie jest oplacalne :). Ja mielem namysli spalinowe rebaki ewentualnie podlaczane do ciagnik. Moj sasiad ma wlasnie rozdrabniarke do ciagnia podczepiana, nie narzeka, z lasu galezie ma zadarmo, tylko tyle co ropa do ciagnika, jemu sie opłaca, gorzej jest chce sie go wynajac :)

  2. Witam.

    Czytając posty zauważyłem że niektórzy z Was palą „zrębkami”, rozumiem że są to „zmielone” gałęzie za pomocą urządzeń zwanych rębakami. Pomysł ciekawy, ekologiczny i na pewno tani. Jest tylko jeden problem cena nowych urządzeń jest dość duża. Dlatego mam pytanie może wiecie jak „samemu” (samemu znaczy taniej B) ) zrobić taki sprzęt, a może znacie kogoś kto chciałby sprzedać używane takie użądzonko ?

    Pozdrawiam.

  3. Właśnie, problem jest tak naprawdę tylko jeden. Znaleźć dobrego (bo nawet już nie bardzo dobrego) fachowca, który naprawdę mógłby coś mądrego doradzić jest trudno. Chcąc nie chcąc na chwile samemu trzeba stać sie `fachowcem` co łatwe nie jest, bo gdzie praktyka. Np. czytając forum znalazłem ciekawe rozwiązania z buforem ciepła (zbiornik z wodą) obok piece, żaden z okolicznych `fachowców` przy różnych rozmowach nigdy nie wspomniał o takim rozwiązaniu.

     

    Kolega wyżej polecał piece Cichewicza, długość tego pieca to aż 1365 cm http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grz...iel/logica1.php porównując do choćby Junkersa http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/o...praclass_s.html 730 cm. Skąd i po co taka różnica długości?

  4. Witam,

    Jestem właśnie na etapie zakupu nowego pieca, od kilku chwil (jakieś 2,5h biggrin.gif ) czytam posty na tym bardzo ciekawym forum,

    interesuje mnie odpowiedz na pytanie jaki piec będzie sprawował się lepiej (może ktoś z własnych doświadczeń może coś na temat poniższych pieców powiedzieć).

    Mam dom o powierzchni 150m2 zatem piec około 15kW.

    Dolne spalanie: http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/o...praclass_s.html

    lub http://www.seko.pl/seko-kotly-piece-co/kotly_spalanief.html

    Dolno-górne spalanie http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grz...iel/logica1.php

    Zastanawiają mnie dwa fakty:

    1) dwa pierwsze piece (dolne) nie posiadają żadnych sterowników, na jak długo wystarcza max zasyp takiego pieca?

    2) ostatni znowu naszpikowany jest elektroniką, czy nie przesadnie? i czy nie zauważymy efektu nie dopalania gazów (straty energii) gdy dmuchawa nie będzie pracowała? Jest on dość długi, zatem wędrówka spalin po piecu pozwoli teoretycznie na duże przekazanie ciepła do wody (koleś w sklepie mówił że na czopuchu można rękę położyć, taki jest dobry odbiór ciepła). Dużo też ma w sobie cegły szamotowej która znowuż ponoć `działa` na korzyść, dłużej trzyma ciepło, ale czy też nie dłużej sie rozgrzewa? Jednakże po tym co przeczytałem radzicie zakup pieca z dolnym spalaniem. Pytanie który będzie bardziej efektywny?

    Pozdrwiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.