Skocz do zawartości

matejanek

Forumowicz
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia matejanek

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Do carinus Czyli wychodzi na to że za mały kocioł? Ok próbuje przymknąć zaworami i zobaczymy Pompka na 1 biegu
  2. matejanek

    Kocioł DS MPM

    No i właśnie tu jest problem że nawet przy ustawieniu załączenia pompy na 30st temperatura kotła automatycznie spada do 40st zamiast trzymać zadane 70
  3. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Witam Ustawiam na sterowniku 55 załączenie pompy , piec dogrzewa się do 55 ; ustawiam na sterowniku 65 załączenie pompy, piec dogrzewa się do 65 (mimo że na miarkowniku ma zadane w obu przypadkach 70st.) Temp spada wg histerezy i historia się powtarza Co robię źle?
  4. Witam Palnik kipi do kotła dolnego spalania mpm ds? Co o tym sądzicie?
  5. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Dzięki za odpowiedź.Muszę się mocno zastanowić nad ewentualnym zakupem tego palnika. A gdzie taki czeski groszek można dostać? Jakaś wysyłka ? Może i u mnie się sprawdzi
  6. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Zastanawiają mnie jeszcze liczby związane z ilością spalanego pelletu podczas okresu grzewczego. Gdzieś wyczytałem,że jest to +15% do spalonego węgla, ale ile w tym prawdy... Przy obecnych cenach węgla ( przynajmniej w moim rejonie ) mocno się zastanawiam nad palnikiem pelletowym
  7. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Posiadam już Mpm Ds 17-19kw i zastanawiam się nad dostosowaniem go na pellet. Czy w ogóle ds nadaje się na taką przemianę? Czy sprawność kotła nie spadnie jakoś radykalnie?
  8. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Witam Potrzebuję opinii na temat przerobienia Mpm Ds na palnik pelletowy, czy w ogóle warto?. Może ktoś ma już jakieś doświadczenia
  9. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Pytanie może i banalne,ale mam nadzieję, że ktoś wie lepiej i pomoże Jak optymalnie ustawić temp. na sterowniku zalaczajacym pompy CO i CWU ?
  10. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Brodekb dzięki za info Jednak bardziej miałem na myśli czy ktoś przetestował już palnik do pelletu montowany na drzwiczkach i automatyczne jego podawanie do mpm ds
  11. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Co sądzicie o pellecie do mpm ds? Może ktoś ma już jakieś doświadczenia?
  12. matejanek

    Kocioł DS MPM

    zippo68 Jakiej grubości szamot zastosowales? W przyszłym tygodniu wywalam blache i montuje szamot
  13. matejanek

    Kocioł DS MPM

    zippo68 dziś, 08:56 W związku z tym iż blacha zmniejszająca palenisko dokonała żywota-poskręcało ją strasznie, oraz utrudniała dostęp do czyszczenia palnika, od tygodnia testuję szamot i mogę powiedzieć, że się sprawdza. Nie ma problemu z zawieszaniem się węgla, nie wpada do palnika podczas załadunku, i oczywiście bdb. dostęp w celu usunięcia z niego zanieczyszczeń. Kotła nie wygaszam, czyszczę palnik i ruszt z grubszych frakcji gdy jest żar. Po trzy płytki na stronę i jedna nad dyszą palnika. Załadunek na wysokość szamotu wystarcza spokojnie na osiem godzin nocnego palenia bez rusztowania. Czym przyklejony jest ten szamot zmniejszający komorę zaladowcza ?
  14. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Jaki minimalny zakres powinien mieć termometr spalin przy paleniu węglem? Termometr do wędzarni o zakresie 0-350stC sprawdzi się?
  15. matejanek

    Kocioł DS MPM

    Orientujecie się czy można mpm ds przerobić na pellet?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.