r7adek też jestem tego zdania. Użytkuję go już kilka lat i tryb pid jest niedopracowany. W tym sezonie przeszedłem na tryb auto, ale widzę, że idzie więcej eko. Przy pid 5 worków wystarczyło na 8 dni a w auto na 6 dni.
Znam doskonale parametry, które są dostępne w opcjach serwisowych i ponownie napiszę, że nie ma w sterowniku klimosz komfort(tatarek RT16) w ustawieniach parametru o nazwie ,,temperatura zadana''. Temperatura zadana jest wynikową kilku parametrów.
hmm... Możesz napisać jak ustawiasz temp. zadaną kotła?
To właśnie temp. Zadana Kotła jest wyliczana przez regulator, inaczej mówiąc jest wynikową. W tym regulatorze nie ma czegoś takiego jak parametr temp. zadana kotła gdzie możesz wpisać np 60 i do takiej temp. będzie dążył.
Jest to wynikowa zależna min. od temperatury powrotu(ochrony) kotła. Im ochrona kotła wyższa tym wyższa będzie wynikowa temp. zadana. Wynikową temp. zadaną możesz odczytać na ekranie informacyjnym wciskając i. Jest to wartość numeryczna po prawej stronie w pozycji 8 (prawy dolny róg).