Skocz do zawartości

jaremi77

Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez jaremi77

  1. W dniu 26.03.2024 o 14:27, PredatorC napisał(a):

    Ja mam w czopuchu i cały sezon jej nie czyściłem nie było takiej potrzeby. 
    Miałem zamiar przenieść ją koło dolnych drzwiczek  ale mówisz, że się będzie zapychać popiołem? 

    Sonda zaczęła skakać z parametrami po 4 miesiącach i wyczyszczenie popiołu pomogło więc teraz czyszczę profilaktycznie co dwa tygodnie i zawsze trochę popiołu z obudowy sondy wyleci. Sonda jest na samym wierzchu i nie trzeba jej wykręcać więc niema z tym problemu.

  2. W dniu 26.03.2024 o 12:10, Matejko1 napisał(a):

    @jaremi77 Czy Heitztechnik osiąga około 80 % sprawności na ciągu naturalnym (bez wentylatora) i przy wyłączonym sterowaniu powietrzem? bo MPM na dobrym ciągu naturalnym raczej ma takie osiągi.

    Kocioł z sondą lambda nie będzie działać bez wentylatora, sterowanie mieszanką powietrza odbywa się za pomocą regulacji powietrza pierwotnego i wtórnego i regulacji obrotów wentylatora. Mój wybór padł na ten piec ponieważ mam niski komin i słaby ciąg kominowy a z drugiej strony wygoda rozpalasz, zamykasz i piec steruje resztą. Wiadomo że im więcej elektroniki to szybciej może się coś popsuć ale człowiek jest wygony i stara sobie uprościć życie dlatego nie jeździmy teraz fiatami 126. Piece MPM są bardzo dobrymi piecami i miałem go na względzie jednak teraz nie żałuję wyboru chociaż palę w nim dopiero szósty miesiąc a to trochę za krótko żeby się do końca wypowiedzieć.

  3. Witam, użytkuję ten kocioł (smart htv20kw) od października i na razie jestem zadowolony.

    Zalety:1- Rozpalanie jest bardzo proste.

    2- Wybieranie popiołu co 3 dni.

    3- Na razie wymiennik i komin czyściutki, obniżyłem temperaturę na komin do 200C

    4- Mieszkanie 120m bufor 870l, bojler 200l. nawet w mrozy wystarczyło rozpalić raz na dobę jeden załadunek pieca bez dokładania.

    5- Sonda lambda naprawdę robi robotę, po rozpaleniu utrzymuje temperaturę 200C na kominie po jakimś czasie obniża do 180C a gdy bufor osiągnie 85 stopni spada do 110C i do końca palenia bufor zagrzewa się do 90-92 stopni.

    6- Sterownik obsługuje zawór trójdrożny sterowany siłownikiem na ochronie kotła i na mieszkanie pompę ochrony kotła, bojlera, i na ogrzewanie domu, czujniki temperatury: bojler-1szt. bufor-3, na dom-1, zasilanie i powrót kotła, temperatura na zewnątrz-1.

    Wady: 1-Nie działa do tej pory moduł internetowy i heiztechnik na razie nic z tym nie robi.

    2- Sondę co dwa tygodnie trzeba czyścić ponieważ dostaje się do niej popiół, wystarczy cieniutki pędzelek 1 minuta roboty.

    3- Wentylator wydaje mi się że jest trochę za głośny.

    4- Komin jest oczywiście czysty ale w dolnej części komina zbiera się drobniutki popiół (pewnikiem wentylator go wyciąga z pieca) więc raz na miesiąc wybieranie popiołu z komina.

    15 godzin temu, mankog napisał(a):

    Czyli brać MPMa? Nie będzie problemu z paleniem i jeśli trzeba to zona tez da rozpalić i ustawić wszystko tak jak trzeba.  Myślałem że są już lepiej dopracowane konstrukcje, łatwiejsze w obsłudze i bardziej wydajne... i ciągle jestem w kropce. 

    Z Radzynia do mnie około 80 km. także jeśli chcesz zobaczyć kocioł i jego pracę to zapraszam.

    • Przydało się 1
  4. Witam wszystkich i prosił bym o pomoc czy taki układ będzie poprawny. W pierwszej kolejności ma być zasilany bojler który będzie działał też jako ochrona kotła przed niską temperaturą a w chwili osiągnięcia temperatury na zaworze temperaturowym będzie zasilany dopiero bufor i mieszkanie. Pompa pomiędzy buforem a bojlerem będzie załączana gdy piec będzie wygaszony a będę chciał dogrzać c.w.u. z bufora. Bardzo z góry dziękuję za wszystkie rady.

    schemat.png

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.