Skocz do zawartości

gerard

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez gerard

  1. ogólnie grawitacja to przydatna rzecz, niestety nie każdy potrafi zrobić dobrą instalację. W moim segmencie mam instalację która początkowo była grawitacyjna. Jak używałem stary kocioł na na grawitacji, ciepło w instalacji bardzo szybko się rozprowadzało. Robił ją jakiś starszej daty fachowiec, świetnie działa,( w naszych segmentach z lat 80 ogólnie ludzie mieli problemy z grawitacją i fachowcy robiący instalacje w innych segmentach brali za wzór instalację z mojego segmentu. Teraz zmieniłem piec na ekogroszek i mam pozakładane pompki. na szczęście instalator zrobił mi oddzielny obieg omijający pompkę z którego czasem korzystam (raz miałem awarię pompki ale z ogrzewania nie musiałem rezygnować.)

  2. ta dyskusja juz nie jest na poziomie tego forum na zaworze 3 d dławisz powrót do kotła przezco masz wysoka temp w całym kotle czyli zasilanie np 60 to doł kotła ma ok 50st

     

    Prośba o wyjaśnienie. Mam zawór 3d. Na kotle ustawienie 60 stopni. Woda na instalacji np 37 stopni. Zawór ustawiony na skali od 0 do 10 na 1,5 czyli przepływ bardzo zdławiony, temperatura w kotle długo się utrzymuje dużo powyżej 60 (68 - 70) na powrocie przypuszczam że woda ma ok 25-30 stopni Czyli poniżej zalecanej przez producenta (40 st.).

     

    Czy nie muszę się więc obawiać o to, że na dole kotła zbiera się woda właśnie o takiej temperaturze (25-30) ?

     

    Dodam że przy powrocie rura łączy się z odzielnym obiegiem z pompą na CWU na którym oczywiście krąży gorąca woda bezpośrednio z kotła, czyli miesza się przy powrocie gorąca woda z tego obiegu z wodą z obiegu CO. ALE JEST TAK TYLKO CZASAMI W MOMENCIE KIEDY BOILER z WODĄ UŻYTKOWĄ MUSI SIĘ PODGRZAĆ, PRZEZ CHWILĘ.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.