Skocz do zawartości

starluk

Nowy Forumowicz
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O starluk

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. poniżej schemat po uwagach kolegi sambor Wydaje mi się, że po takich przeróbkach podłogówka i grzejniki działają niezależnie od siebie. Czy zawór trójdrożny musi znajdować się bezpośrednio przy rozdzielaczu czy też może być poza szafką rozdzielacza? (w szafce jest trochę mało miejsca, nie wiem czy się zmieści). Mam jeszcze pytanie czy przy dodaniu zaworu trójdrożnego warto byłoby dodać do niego siłownik i czujnik temperatury zewnętrznej tak, aby po ustawieniu wszystkich parametrów całe ogrzewanie działało w miarę bezobsługowo i automatycznie reagowało na temp. zewnętrzną czy będzie to raczej zbędne?
 2. Poniżej schemat instalacji po przeróbce Proszę o dalsze opinie. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Do tej pory przez zimę pompa podłogówki chodziła cały czas. Pompa CO natomiast, po otrzymaniu z regulatora pokojowego informacji o osiągnięciu w pomieszczeniu temperatury zadanej, wyłączała się i przechodziła w tryb "Cykl pompy CO" - co określony czas załączała się na ustawiony czas. Czy to będzie działać po przeróbce instalacji? tzn czy po osiągnięciu temp zadanej w pomieszczeniu i po wyłączeniu pompy CO, pompa podłogowa będzie działać dalej czy nie? Chyba najlepiej jest, gdy podłogówka chodzi cały czas bo po przerwie w pracy pompy podłoga długo się nagrzewa.
 3. Odpowietrzniki zamontowane są od góry belki rozdzielacza, natomiast od spodu są zaworki
 4. To jest właśnie zdjęcie rzeczywistej szafki z rozdzielaczem do podłogówki
 5. Witam, dziękuje za zainteresowanie tematem. Zapomniałem wspomnieć na samym początku, że w tematach instalacji jestem laikiem. Z tego co wyczytałem na forum to w moim przypadku (zbyt niska temperatura powrotu na kocioł) należy właśnie przełożyć zasilanie podłogówki za zawór 4-drożny. Teraz to wiem. Odnośnie drugiej części, jaka powinna być średnica obiegu kotłowego bez pompy? Czy przy wymianie rur konieczna będzie wymiana zaworu 4-drożnego? podłogówka całą zimę grzała bez problemu. W domu było ciepło. Czy po przeniesieniu zasilania podłogówki za zawór 4-drożny trzeba będzie coś zmieniać? Zależy mi na jak najbardziej optymalnym rozwiązaniu.
 6. Witam wszystkich Forumowiczów, proszę o ocenę istniejącej instalacji. Wszelkie uwagi będą mile widziane. Kocioł Defro Duo Uni 15 kW, powietrzna pompa ciepła do CWU Hewalex 300 l, Moim problemem jest zbyt zimny powrót z instalacji na kocioł. Czy wystarczy przerzucenie zasilania podłogówki za zawór 4 drożny czy coś więcej trzeba będzie zrobić? Czy po przeniesieniu zasilania podłogówki przy rozdzielaczu podłogówki może pozostać zawór termostatyczny z kapilarą czy lepsza, korzystniejsza będzie zamiana za zawór 3-drożny z siłownikiem lub bez. Poniżej schemat instalacji
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.