Skocz do zawartości

bazyleks

Forumowicz
  • Postów

    53
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez bazyleks

  1. Ok. Dzięki. Znając siebie to bym dzisiaj siedział i kombinował z ustawieniami routera i sterownika, a tak to można z czystym sumieniem obejrzeć ligę mistrzów :) Obawiam się, że teraz z tym sterownikiem to jedynej pomocy mogą udzielić szanowni forumowicze, bo recalart ma nas  w d.......

  2. Może masz teraz miej kaloryczny pellet. Ja miałem kiedyś coś takiego i pomogło zmniejszenie czasu przerwy przy potrzymaniu. Parametr detekcji to raczej ustaw na 2 st. żeby ci nie przesypywał podajnik  jak piec wygaśnie. Ja u siebie wyłączyłem PID bo z mim włączonym to cały czas były jakieś problemy, najczęściej dochodził piec do temp krytycznej i się wyłączał.

  3. Podtrzymanie - 7 s podawanie , 5 minut przerwa. Gdy próbowałem zmieniać te parametry to mi piec wygasał. Możesz spróbować wydłużyć czas przerwy, może u ciebie nie wygaśnie. Minimalną temp. za zaworem 4d ustawiłem na 28st, natomiast temp ochrony powrotu 42st. Wyłączyłem pid i mam histerezę 11st. Temperatura dodatkowa kotła 12 st. U mnie teraz na tych parametrach chodzi. Jak na razie wydaję sie ok. Jak przyjdą większe mrozy to się okaże. Wyregulowałem przerwę przy podawaniu, że przy 100% mocy temp spalin ok 150 st. regulując czas przerwy. Mam trochę za dużą temp na podtrzymaniu 68-90 st, ale jak  zmieniam parametry to mi piec wygasa więc zostawiłem. Spalanie obecnie (CO + woda) ok 100kg na tydzień.

  4.  

    Witam

    Zacznę od tego iż posiadam kociołek SAS Bio Smart 10 kW, Do ogrzania mam dom o pow. ok 130 m2 ( 10 grzejników)- ocieplony. Dodam że oprogramowanie posiadam z tego roku z lipca recalart. Mam zawór 4d, czujkę zew, wew. Spalanie jest w granicach około 20kg na dobę. Czy możecie panowie podesłać jakieś ustawienia

     Z góry dzięki za pomoc. 

     

    Poczytaj moje wcześniejsze posty, podawałem komplet ustawień i późniejsze modyfikacje.

  5. Witam.

    Jakie macie Panowie aktualne spalanie kotła. Mi w tym tygodniu spalił 100 kg, powierzchnia ogrzewana 130 m2, temp dzień 21,5 st noc 20,5 st., + woda dla 4 osób.

    Wychodzi 14,3 kg na dobę i 0,77 kg/metr/tydzień. Pomiar dokonywałem poprzez rzeczywistą ilość wsypanego pelletu. Myślę, że wynik bardzo dobry, przynajmniej w moim przypadku. Nareszcie piec mi nie wygasa i jest cały czas na podtrzymaniu (wyłączyłem PID i ustawiłem histerezę na 8 st, temp zadana +11 st.). Jakie jest wasze?

  6. I jak Bazyleks? Ciekaw jestem:)

     

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

    Miałeś rację. W pozycji  0  st działa normalnie. Teraz ustawiłem znowu 2 stopnie i zwiększyłem dawkę i wydłużyłem czas przerwy i też wydaje się być ok. Wydaję mi się że przy krótkim czasie przerwy system bierze zbyt krótki czas na zmianę temp na plus i przez to wygasza piec. Ustawiłem 7 s podawania i 6 min przerwy temp na podtrzymaniu ok 70 st. Walczę obecnie z nastawą minimalnej temperatury za zaworem 4 droż. żeby nie wzrastała temp na piecu przy podtrzymaniu ale i w domu nie było a gorąco, lub piec się za szybko nie wychładzał. Zeszłem do 28 st bo przy 32 cały czas wzrastała temp w domu, a wolałbym na noc trochę niższą temp. niż 21,5 st. Chciałbym żeby sukcesywnie temp w domu malała. Dzięki za wszystkie sugestie. 

    Pozdrawiam

  7. Czytając wcześniejsze wyjaśnienie zastanawiam się czy:

    - ustawiając podtrzymanie detekcja palenia na 0 st nie wyłączy się systemu zabezpieczenia wygaszenia na podtrzymaniu, wtedy gdy piec wygaśnie, paliwo będzie podawane, aż się przesypie, włączy się alarm i piec wyłączy

    - czy nie lepiej ustawić większą dawkę podawania na podtrzymaniu np 8sek i wydłużyć czas postoju do 4 min. Wówczas przy podaniu i przedmuchu wzrośnie temp spalin i system będzie działał poprawnie, a jak by wygasł, to piec uruchomi się ponownie i pewnie tego nawet nie zauważę 

    Nie wiem czy moje przemyślenia są prawdziwe?

  8. U mnie jest palenie, chwilę podtrzymanie a potem wygaszanie.

    W menu specjalnym 19801 mam:

    - podtrzymanie detekcja palenia 2st

    - wygaszanie - temp. czyszcz. 80 st

    - wygaszanie - dod. pr. podaj. 0s

    - koniec rozpalania - kor 0 st

    - koniec pracy grzałki 0 st

    -rozp. - kor.pracy grzałki 0s

    - rozp. - kor . zasypu wst. 0s

    - alarmy - ostrzerzenia obydwa zaznaczone(alarm czujnik spalin, ostrzeżenie bl. rusztu

  9. Ja bym spróbował tutaj ustawić minimalną temperaturę za zaworem = powrót z instalacji+2-3C tak by nie przegrzać pomieszczeń oraz ciągłą pracę pomp (ustawić w Serwis dla danego obiegu blokada=brak), powinno pomóc. Jak masz pompy elektroniczne to ich ciągła praca wskazana.

     

    Może ktoś z szanownych kolegów mi powie, co może być z moim podtrzymaniem na piecu. Posłuchawszy rad na forum co do zbyt wysokiej temperatury na piecu przy podtrzymaniu zwiększyłem temp. minimalną za zaworem 4 drożnym do 30 st i teraz cały czas  jest delikatnie otwarty, czyli ok. Dodatkowo wyłączyłem  z PID standart i ustawiłem szerokość histerezy kotła na 4 st. żeby zbyt wysoko nie podnosił temp na kotle. Niby teraz wszystko powinno być dobrze, ale nie wiadomo czemu piec się wyłącza. Gdy osiągnie temperaturę np. 70 st przy zadanej 60 przechodzi w stan wygaszania, aż temp na piecu spadnie do 58 st , kiedy przechodzi w stan rozpalania i tak w kółko (jak by był na palenie+wygaszanie , a jest ustawione palenie + podtrzymanie). Przy takiej pracy to długo grzałka nie pociągnie. Czy to jakiś błąd w programie? Rozumiem, że wyłączał się przy 84 st. bo to powyżej temp. maksymalne, ale przy 68st?  Ustawiłem na próbę podtrzymanie+wygaszanie z czasem przejścia w wygaszanie 240m , ale dalej to samo. Zmieniłem podtrzymanie na podawanie 4 s, przerwa 3m i cały czas kicha. Co może być tego przyczyną? Już trzy wieczory w kotłowni :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.