Skocz do zawartości

Butcher358

Stały forumowicz
  • Postów

    123
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Butcher358

  1. Witam , Panowie a probował ktos z Was palic np: jęczmieniem ? ja kiedys poprosilem tescia zeby zalatwil mi worek owsa ,chcialem    zobaczyc jak to sie bedzie palic , jakas baba wcisnela mu jeczmien zamiast owsa i powiem Wam ze dosc ciekawie sie to palilo , musze zakupic ze 2 worki i jeszcze raz dokladnie to obadac , to moze zamiast owsa wsialbym sobie jeczmien :)

  2. Witam Panowie , powiedzcie mi czy przy duzych mrozach piec da rade nagrzac pomieszczenia samym owsem ?, palilem jakis czas to do temp zadanej dosc dlugo dochodzil hihi, ustawienia mialem podawanie 10 sekund przerwa 30 , dmuchawa 40% podtrzymanie 10 min , praca podtrzymania 30sekund wentylator w podtrzymaniu 30 sekund co 5 min , teraz pale ekogroszkiem z domieszka owsa przykladowo 5 workow eko + 50kg owsa.

     

     

    Ps: denerwujace jest troche to ze popielnik dosc szybko sie zapelnia palac samym owsem :/

  3. Witam adamw2 dzieki za odp , ja ostatnio palilem owsem ustawienie z tego co pamietam to mialem cos takiego chyba podawanie 10 s przerwa 37s podtrzymanie praca 20 sekund co 9min nadmuch co 10 min , sila nadmuchu 50% przeslona na full , po nocy jak zajrzalem do pieca to kopa popiolu az na ruszcie awaryjnym , chyba zbyt duzy nadmuch , wczzesniej palilem na probe jeczmieniem to nie wiem czemu ale jakos lepiej sie to palilo , ustawienia jakie mialem to podawanie 15s przerwa 72 nadmuch 30% przzeslona uchylona na 2cm , nie wiem czy ten owies jakis lipny byl czy co ehh

  4. Panowie mac65 i jacek61

    Zrobiłem drugi zawirowywacz, umieściłem tym razem tam gdzie trzeba i chyba efekt jest.

    attachicon.gif20151107_144032.jpgattachicon.gif20151107_145847.jpg

     

    A pisze że chyba bo piec rozbiegał się z temperatury 57 stopni do 60, będę jeszcze sprawdzał jak spaliny się rozgrzeją przy dłuższej pracy.

     

    Będę dalej obserwował i korygował już dalej ustawieniami, dziś było czyszczenie pieca i zasypanie opałem.

    Osadu w piecu jak na lekarstwo, z całego pieca naskubałem szufelkę do pieca, gdzie w poprzednim sezonie ponad pół wiadra wywalałem.

    Opału starczyło od wtorku popołudnie do dziś popołudnie, wychodzi niecałe 19kg na dobę, z tym że ciągle wachlowałem ustawieniami i coś zmieniałem w konstrukcji pieca, no i średnia temperatura zewnętrzna też w tym tygodniu spadła.

     

    Jeśli macie ochotę na dalsze podsuwanie pomysłów i sugestii, z miłą chęcią poczytam i będę próbował wprowadzić w życie (kotła).

     

    Jeśli uważacie, że jeszcze powinienem coś zmierzyć, sprawdzić lub zmodyfikować, piszcie śmiało.

     

    A za wszystkie dotychczasowe pomysły wielkie dzięki, Panowie wielki szacun.

    Witam , mogłbys podac wymiary tych blach ? bo nie mam mnie obecnie w pl to nie mam jak zmierzyc , a chcialem sobie zalatwic taka blache przed moim zjazdem .z gory thx 

  5. U mnie te blachy dały obniżenie temperatury spalin na czopuchu dzięki czemu więcej ciepła zostaje w kotle.

    Zrobiłem to z blachy grubości 2mm, wykonanie zajmuje 15 min.

    Jak to dokładnie działa to ja Ci nie powiem bo mi tu koledzy doradzili żeby to zrobić i to działa.

    Dziekuje za odp. u mnie to nie wiem czy by to zdalo egzamin , bo chyba mam zbyt slaby ciag kominowy , kiedys napalilem suchym drewnem , dolne drzwiczki na full otwarte a na piecu 45C , jak sprawdza sie temp na czopuchu ?

  6. Piec obecnie po dwóch dobach wygląda inaczej niż zawsze, chodzi o jasny nalot.

    attachicon.gif20151109_091933.jpgattachicon.gif20151109_091948.jpg

     

    Czy to są prawidłowe oznaki dobrego spalania paliwa?

     

     

    Tak to jest dobre spalanie!

    Widzę że dolozyles trochę powietrza i wyeliminowales przechodzenie kotła e tryb nadzoru.

    Witam , co daja te wygiete blachy w kotle ?moze pomyslalbym o czyms takim :) z jakiej grubosci blachy to masz zrobione?.Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.