Skocz do zawartości

leon73

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom,220mkw.ocieplenie 5cm.strop około 50cm zuzlu plus 10 styropianu
  • Kocioł
    MPM DS 17-19 KW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Koszalin

Osiągnięcia leon73

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. leon73

    Kocioł DS MPM

    no widzę własne błędy - przyzwyczejenie z worda.
  2. leon73

    Kocioł DS MPM

    mam polana około 50 cm i muszę palić na sztorc, również wyciągałem przegrodę ale za mocno mi się paliło, za bardzo skakała mi temperatura ( a na zewnątrz za nisie temp.). podniosłem o jedną cegłówkę szamotową palnik od dołu i więcej żaru mi się wytwarzało, czasami jak braknie to dokładam trochę kostek węgla od dołu to pomaga. w ostatni weekend zmieniłem palnik na taki jaki jest w MDM DS II, no i po pierwsze próby przebiegły obiecująco. wcześniej wyprubowałem chyba wszystkie możliwe ustawienia jakie znalazłem na forum, jedne z lepszym, inne z gorszym skutkiem (w tym dysz dj coś tam).
  3. leon73

    Kocioł DS MPM

    podneś palnik o około 3 cm to powinno poprawić spalanie
  4. leon73

    Kocioł DS MPM

    Ja dziś paliłem tak jak Sarmata - gratulacje za pomysł. Pali się bardzo dobrze, za klapę robi u mnie terakota 30x30 z wyciętym otworem. Nie trzeba mieć dużego ciągu, ja mam komin - wsad do komina 12x22, długość od czopucha 8 metrów i w zupełności wystarcza. Nigdy nie miałem problemu z rozpalaniem, a jak teraz sądzę powodem tego było zbyt mało tlenu. Klapka dolna nie wystarczała, musiałem wyciągnąć przegrode betonową to wzupełności starczało do normalnego palenia. Pod wpływem kolegi Sarmaty dziś spróbowałem jego sposobu który okazał się OK. Jeszcze kilka prób i przerabiam górną klapę.
  5. leon73

    Kocioł DS MPM

    Nie mam kłopotu z rozpalaniem, czy też z zadymioną kotłownią (nie licząc pierwszych paleń). Drewno mi się nie zawisza, nawet te powyżej pół metra, nie mam odczucia by paliło się one inaczej tzn. gorzej. Nie wiem czy kłopoty wynikały z nieodpowiedniego komina czy też innych przyczyn. Wczesniej wyeliminowałem inne potencjalne przyczyny: jak połączenie pieca z czopuchem ( miałem nieszczelności około 2,3 milimetrów, czy wyczystka boczna która miała 0,5 cm przerwy od dołu (na dzisiaj zaklejona taśmą). Fakt jest taki, że po wyjęciu przegrody palenie przebiega w sposób taki, z jakiego ja jestem zadowolony. Moje aktualne ustawienia na piecu są takie: powietrze pierwotne - klapka uchylona na połowę, ciąg - ustawiony na około 1 cm., powietrze wtórne - klapka uchylona na około 0,5 cm. Nadmieniam, że mam wersię podstawową bez miarkownika ciągu. Palę dziś od samego rana na w/w ustawieniach i utrzymuje się stała temperatur 55 stopni.
  6. leon73

    Kocioł DS MPM

    Od lipca /sierpnia jestem właścicielem kotła MPM DS 17-19. Palę w nim około 4 tygodni. Pierwsze dwa palenia były idealne ( pomijając zakopcony dom). Następne to tylko gehenna - za mały ciąg, za duży, w ciągu dwóch godzin palenia doszedłem do temperatury 40 stop. na piecu. Po dokładnym przeczytaniu instrukcji obsługi i na podstawie doświadczeń użytkowników tego forum, oraz strony "Czyste Ogrzewanie", wniosek był jeden. Czym mniej kaloryczny materiał (objętościowo) tym większy musi być prześwit w komorze spalania. Nadmieniam, że palę drewnem. Po wyciągnięciu przegrody betonowej, a palę tak od tygodnia, kocioł zachowuje się idealnie. Szybko się rozpala, szybko wchodzi na odpowiednią temperature i cały zasyp komory trzyma około 4-6 godz. na temp. 54-56 stop. Przy końcu spalania materiału następuje skok temp. do około 70 stop. Natomiast co się tyczy zawisającej klapki krótkiego obiegu to owszem zacinała się, ale było to spowodowane moim błędem, po zdemontowaniu założyłem ją odwrotnie. Od czasu kiedy wkładam ją ściętą stroną w dół brak efektów zacinania.
  7. leon73

    Kocioł DS MPM

    sam zastanawiam się nad kupnem kotła mpm ds 17-19 kw bądź defro ds 20 kw. za defro przemawia szersza komora zasypowa - paliwem będzie drewno. mniej cięcia klocków metrowych. moje obawy dotycza zbyt dużej mocy defro, brak możliwości montażu bufora - za mała piewnica. od producenta kotła mpm dowiedziałem się, że do komory zasypowej wejdzie klocek długości 30cm., jednak wysokość wynosi 70 bądź 80 cm., lecz nigdy nie paliłem drewnem na sztorc. Który kocioł wybrać by nie puszczać kasy kominem - dane domu pod opisem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.