Skocz do zawartości

WitekS

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia WitekS

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. WitekS

    Kocioł DS MPM

    Muszę chyba przyznać wam rację, mój pomysł na drugi kocioł to chyba przerost formy nad treścią. Instalacja jednego kotła będzie sporo prostsza tańsza i grzanie wody napewno wygodniejsze. Kupię porządny bojler 100-150l z nierdzewki, co do kotła to wybór padł na Ogniwo, czekam aż pojawi się mniejsza odmiana OEP M 26kw nad którą podobno jeszcze prace trwają. Wszystkim serdecznie dziękuję za cenne uwagi.
  2. WitekS

    Kocioł DS MPM

    Bufora nie planowałem, pomysł był tylko na duży zbiornik CWU. Co do zrębek to nawet można wykorzystać je mieszając w jakiejś poroporcji z ekogroszkiem lub z miałem i do pieca z podajnikiem na eko. Posiadam rozdrabniacz Boscha dosyć mocny i o ile z gałęziami radzi sobie nieźle to już sztabek grubego drzewa takim rębakiem nie przerobię.
  3. WitekS

    Kocioł DS MPM

    Co do opłacalności to zdaję sobie sprawę że na pewno nie wyjdę na tym na plus. Mam taką sytuację że mieszkam przy lesie. Cześć z niego jest moją własnością. Zawsze przy porządkowaniu oraz przecince na podwórku zawsze jest trochę drewna z którego dobrze by było zrobić pożytek. Piec na ekogroszek wybrałem dla wygody, wiadomo palenie na ruszcie awaryjnym drewnem to porażka więc by spożytkować drzewo postanowiłem wstawić drugi kocioł.( palenie w lato na wodę, a jak instalacja będzie śpię sprawdzała to jak najdłuższe przepalanie w sezonie przejściowym) Mięc wybór mam następujący: 1Kupić sam kocioł na ekogroszek i palić drzewo na ognisku 2 Dostawi najtańszego śmieciucha z Castoramy 3. Wydać sporo kasy i postarać się zrobić to porządnie na dolniaku dedykowanym pod drzewo Wiem że 3 rozwiązanie nie będzie najtańszym, lecz robiąc kotłownie od zera chciałbym zrobić to porządnie, dlatego pytam o poradę.
  4. WitekS

    Kocioł DS MPM

    Planuję w kotłowni instalacje dwóch kotów na paliwo stałe jeden automatyczny na czas zimowy na ekogroszek drugi piec na drewno dolnego spalania na lato i na okres przejściowy Piec dolnego spalania na drewno głównie będzie miał za zadanie grzanie wody w okresie letnim. By grzanie było mało uciążliwy planuje zastosowanie maksymalnie dużego zbiornika na ciepłą wodę wstępnie wybrałem zbiornik Gamlet 500 l. http://allegro.pl/bojler-wymiennik-solar-zasobnik-galmet-1xwez-500l-i5686992039.html Liczę że zagrzane woda dla czterech osobowej rodziny wystarczy przynajmniej na trzy dni. Teraz pytanie do praktyków jaki piec byłby optymalny by po załadunku pod korek w okresie letnim drzewem i palenie z maksymalną mocą zagrzać cały zbiornik tak do około 80 stopi tak by nie zagotować wody. Wstępnie myślałem nad Mpm ds 12 47 litrów komora załadowcza eventualnie mpm 21kw 78l Lub kalvis 12kw 62l eventualnie 16kw 70l
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.