Skocz do zawartości

AndrewM

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez AndrewM

  1. Witam Proszę o opinie odnośnie nastawów pieca. Ponieważ w instalacji jest zawór trójdrożny 30% otwarty (ze względu na zapotrzebowanie obecne na ciepło) na piecu utrzymuję temperaturę > 65'. pompa od ogrzewania podłogowego załącza się przy 35', C.W.U. załącza się poprzez Histerezę 10' (od 35' do 45') C.O. przy 55'. temperaturę w domu zwiększam zaworem trójdrożnym mocniej go otwierając. Czy takie ustawie jest sensowne i ekonomiczne? Proszę o wszelkie sugestie.
  2. Witam kocioł 12kW faktycznie modyfikacje robią dokładnie piec górno dolny. Ale sam proces palenia jest kródki (jak pisałem 30-45 min)opalam cienkimi szczapami głównie sosnowymi, co powoduje że piec się szybciej nagrzewa. (jak zwykły śmiecuch z wentylatorem). Temperatura max 60' w zupełności wystarcy do ogrzania CWU. Czy taką eksplatacją mu nie zaszkodze? Ciągle się zastanawiam czemu producent nie umocował tej przegrody na stałe tylko umieścił ją na prowadnicach?
  3. Witam Już zimą o to pytałem teoretycznie. Co sądzicie o wyjęciu z pieca płyty pomiędzy palenkiskiem a wymiennikami na okres letni, gdzie opala się tylko CWU. Po wyjęciu tej płyty zauważyłem: Szybsze rozpalanie i wzrost temp. Piec się ładnie oczyscił Jest mniej wymagający co do podawanego opału (długość, sposobu umieszczenia w palenisku) sam proces palenia trwa od 30 do 45 min nie zauważyłem zbytniego nagrzewania się drzwiczek, stereownik po osiągnięciu na piecu temp. > o 5 ' załącza pompkę od CWU więc nie występuje nagłe wychłodzenie pieca. Markownik spisuje się świetnie przy nastawionych 60' zamyka całkowicie klaplę powierza. (nastawione 60' dla CWU w zupełności wystarczy ). Proszę o uwagi w czym mogę zaszkodzić.
  4. przepraszam za ta lawine maili z pytaniami, jak juz pisalem jestem poczatkujacym i stad tak wiela pytan. W swojej notlowni mam zainstalowanego Logano s 111 12KW (13,5) bo opalam weglem kamiennym.czy bardziej ekonomicznie jest ogrzewac CWU i CO równolegle CWU np do 60'czy z prorytetem CWU na np 45'czy pompke CWu ustawic np na ( II bieg) ? Jesli na chwile obecna nie potrzebuje tyle ciepla to czy wystarczy zmniejszyc na miarkowniku czy lepiej np zmniejszyc szamotem komore spalania. W instalacji mam zainstalowany zawór trójdrozny, jakie optymalne powinien miec ustawienia? ustawiajac go np na 50% rozumiem ze wieksosc ciepla bedzie kierowana na CWU, ale czy bojler da rade ja odebrac i zmagazynowac. Wiele mozliwosci stad wiele pytan. Dzieki za wszelkie rady
  5. Witam Nie wiem czy to pytanie było do mnie? 4,5-5kg to dobry wynik. Jak wcześniej pisałem to moje początki z tym piecem. Przy obecnych temperaturach stosuje tzw. przepalanie na ogrzanie domu i CWU. Do pieca wkładam kawałki dektury parę cienkich szczap drzewa sosnowego, kilku cm. warstwę węgla na to dwie, trzy polana drewna (jakieś owocowe) i zasypuje to węglem. Taki zasyp stacza na 9-12godzin, zdoła ogrzewajać wodę w 150l bojlerze do temperatury 45'(tyle wystarczy przy priorytecie wody) i ogrzewa dom. Już pytałem o opinie czy wyjąc tą przegrode w okresie letnim kiedy tylko będzię ogrzewana CWU w krótszym czasie pozwoli uzyskać wyższą temperaturę (skróci się stałopalność) Jak na razie stosuje paliwo zalecane przez producenta, z małymi modyfikacjami. Jakie jeszcze dobrze spala się w piecu?
  6. Witam Co sądzicie o wyjęciu przegrody (przy obecnej aurze i tak trzeba przejść na system przepalania) jak również w lecie zamierzam ogrzewać wodę CWU. Nie zależy mi na długiej stałopalności. Czy takie zmiany nie wpływają negatywnie na piec? Jaki opał proronujecie? Pomijająć węgiel groszek 20-40mm granulacja. Jak sprawują się inne paliwa na zrąbki drzew, brykiet itp.
  7. Witam Jestem początkującym użytkownikiem Logano S 111. Stąd kilka moich pytań: Jakie paliwo polecacie do pieca, Ja używam wegla typu groszek granulacji 20-40 mm. Po osiągnięciu zadanej temp. Ładuje w piec spore polana jak do kominka (takowe posiadam) dwie, góra trzy sztuki i zasypuje węglem. Jaka jest najbardziej ekonomiczna temperatura na piecu (słyszałem że 70', że czy na piecu mamy 50' czy 70' zużycie węgla jest prawie takie same) Czy to prawda że opalanie węgielm o większej granulacji pow 40mm zwiększa stałopalność? Czy zwiększenie temp. zaworem trójdrożnym wpływa na ekonomie spalania (przy obecnych temperaturach na zewnątrz, mam przykręcony zawór jakieś 50% w domu ciepło nie za gorąco a na piecu 70'piec przez to czysty)
  8. Witam Posiadam Bunderus Logano S 111 12(13,5) kW proszę o info jak uzyskać największą stałopalność w tym piecu, jakie najlepsze paliwo. Dzięki za wskazówki i sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.