Skocz do zawartości

adamo159

Forumowicz
  • Postów

    33
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    180 m2, dom jednorodzinny, mur cegła dziurawka 46 cm + styropian 5 cm, okna nowe plastikowe dwuszybowe, poddasze - w wylewce 15 cm styropian. Dom 4 takie same poziomy : piwnica , parter + 1 piętro urzytkowe ogrzewane, poddasze.
  • Instalacja
    Grzejniki panelowe stalowe 10 szt, zawór 4d, dwa obiegi z pompami
  • Kocioł
    Palnik Skiepko VIP 16 kW w kotle Defro KDR2 15 kw, sterownik PLUM ecoMAX850P2, zasobnik na 200 kg, pokojowy regulator przewodowy ecoSTER TOUCH, moduł internetowy ecoNET, czujnik pogodowy, czujnik temperatury spalin.

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Mazury

Ostatnie wizyty

1 926 wyświetleń profilu

Osiągnięcia adamo159

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Witam. Mam takie dziwne spostrzeżenie. Zmieniłem pellet z 8mm na 6 mm, reszta parametrów bez zmian. Zrobiony test i przeważnie - waga w teście prawie bez zmian. I teraz ciekawostka : temperatura spalin spadła mi średnio o ponad 20 stopni. Rzadko kiedy przekracza 120. A wcześniej była w okolicy +/- 140 czasem nawet grubo powyżej. Temperatury na piecu i ilości spalanego pelletu też bez zmian. Wie ktoś co chodzi? Dziwne ?
  2. Sprawdziłem - ruszt porusza się u mnie najpierw do tyłu potem do przodu (kilka razy) o ~2 cm tak jak mam ustawione na sterowniku dla palnika VIP - co 15 minut pracy palnika przez 50 s. A sam ruszt, w pozycji maksymalnej wysuniętej w głąb pieca, ma schowany wewnątrz palnika (nie używane - czysty) pierwszy rząd otworów wentylacyjnych. I nie ma możliwości głębszego jego ułożenia , bo nie można wtedy zapiąć zapinek rusztu.
  3. I na PLUM ecoMAX850P2 ruszt się tak samo zachowuje. A po wygaszeniu ruszt wjeżdża prawie całkiem do środka a potem wypycha na zewnątrz popiół a wentylator dmucha z siłą 100%. Nie zmienia to faktu , że co jakiś czas sam wyciągam ruszt i czyszczę go szczotką drucianą. Zwykle przy uzupełnianiu zbiornika na pellet.
  4. Ja też mam palnik VIP 16kw. I u mnie jedyna różnica względem VIP 15kw to przekrój palnika. W 16 kw to jest kwadrat 95x95. A ruszt ruchomy taki sam - płaski z wywiniętymi tylko rantami.
  5. Witam. Mam pytanie - takie fajne statystyki to masz ze sterownika pello w swoim ogniwie 18kw? Możesz coś więcej o nim napisać? I o samym kotle również fajnie by wiedzieć więcej.
  6. Witam. Co do spalania to z ostatnich 9 dni (26.02 - 06.03) to zasypiałem 10x20 kg rano 26.02 i potem 07.03 też rano. Czyli łatwo wyliczyć poszło 22,22 kg na dzień. A pogodę każdy widział w tym czasie. Temperatury w domu dalej 23 i 21.8 noc. Przy czym w weekend mam cały dzień 23, bo w dni robocze obniżenie nie tylko noc, ale i 8-14 w dzień. Myślę że na te metry nie jest źle. Jak dobiję do 16 czerwca to pokażę rozkład zużycia przez cały rok. Każdy zasyp zasobnika mam zanotowany. Załączam aktualny wykres pracy palnika, przy czym jak mam wyczyszczony piec to temperatury spalin spadają mi o jakieś 15 stopni - do max 130.
  7. Witam Przerobiłem piec Defro KD 2 15 kW na pellet. Palnik VIP 16 kW . W skład zestawu : VIP 16 KW, podajnik 2m, sterowanie PLUM ecoMAX850P2, zasobnik na 200 kg, pokojowy regulator przewodowy ecoSTER TOUCH, moduł internetowy ecoNET, czujnik pogodowy, czujnik temperatury spalin. Użytkuję ten zestaw od 16 czerwca. Dom ~180m2 + bojler 120l. Na grzanie samego bojlera dla trojga domowników - średnio mi wyszło ~4 kg pelletu na dzień. W największe mrozy jakie były tej zimy (- 24) przy ustawieniu temp w domu na termostacie w dzień na 23 , a obniżenie nocne na 21,8 szło mi niecałe 30 na dzień . Normalnie bez super mrozów to ~25 kg bo zasyp 200 kg starczał mi na 7-10 dni. aktualnie przy temperaturach w dzień +2-4 stopnie, noc - 3-5 stopni idzie około 20 kg. A użytkowanie to bajka - zasypać pojemnik, i patrzeć jak się pali ? Raz na tydzień zwykle czyszczę tylko ruchomy ruszt palnika - zdejmuje się dwie zapinki i wypina kostkę zasilania - wyjmuje się wtedy cały ruszt na zewnątrz. Prościej się nie da. I ruszt przejechać szczotką drucianą i po robocie. I tyle - słownie nic przy nim się nie dzieje. Tylko sypać i czasem ruszt oczyścić, no i raz na jakiś czas odkurzaczem czyszczę piec. Zero spieków, zero niewypalonego pelletu. A i kupiłem sobie zasilacz/ups VOLT Sinus 1000Pro + aku AGL 100Ah i nawet o zasilanie się już nie martwię. Palnik mam założony w dolne drzwiczki nad rusztem . Jedynie ze względu na dziwny układ drzwi powyżej panik nie bezpośrednio do drzwi ale z flanszą dystansową. Ją trochę po swojemu tylko wyizolowałem. I jak widać moja instalacja to dwa obiegi z osobnymi pompami i zaworem 4D z siłownikiem. A tu mój temat przed wyborem palnika :
  8. Witam. Po dłuższej przerwie wreszcie załatwiłem sobie modernizację kotła. Wybór padł na palnik Skiepko VIP 16 kW. Dodatkowo w zestawie podajnik 2m długości, sterowanie palnikiem firmy PLUM ecoMAX850P2-O , zasobnik 200 kg, czujnik pogodowy, regulator ecoSTER TOUCH, moduł ecoNET do podłączenia z internetem, czujnik temp. spalin oraz montaż. A i dorobiłem się siłownika do zaworu 4d we własnym zakresie. Za dwa tygodnie montaż - po zamontowaniu dam znać ja się to wszystko sprawuje.
  9. @szumik83 Dziękuję - aż tak dokładnej dokumentacji się nie spodziewałem - szacun :) Piec podobny - widzę, że u mnie będzie podobnie .
  10. Witam . Mam prośbę do posiadacza Kipi Rotary 4-16 kw. Nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów : odległości rury zasilania pelletem od ścianki drzwiczek (wymiar A ) i wysokości na jakim jest kolanko (wymiar B) Wymiary mi są potrzebne bo w moim kotle drzwiczki powyżej których będzie montowany palnik są wystające. I zastanawiam się czy brać od razu flanszę montażową czy się bez niej zmieści .
  11. Tak jak pisałem. Cały główny pion i powrót jest w półtora calowych rurach. Dopiero od pionu odchodzą mniejsze średnice. Nawet bez prądu cała instalacja tylko grawitacyjnie ładnie biega. Jednak właśnie przy montażu palnika i nowego sterowania zamontuję siłownik.
  12. Tak, półtora cala
  13. A więc tak : pojemność pieca 92 litry, zawór 4d , oraz rury główne 1 1/2 cala - stalowe zawór na razie bez siłownika, sam ręcznie ustawiałem w celu dogrzania powrotu kotła grzejniki panelowe, CWU podłączone przed zaworem 4d, na obu obiegach zawory zwrotne, pompa CO za zaworem 4d Na zdjęciu : czerwony - CO, fioletowy - CWU, niebieski - powrót
  14. @jameess dziękuję za wytłumaczenie. Teraz wreszcie łapię co z czym. Dziękuję też innym forumowiczom za pomoc. Teraz wiem już na co się zdecydować. Panowie dobrze , że można na Was liczyć.
  15. Ten moduł Key RK-2006SPGM +MZK razem z regulatorem RT208GT nawet mi się podoba. Tylko zastanawia mnie jak on steruje siłownikiem zaworu 4d jak nie ma czujnika temperatury powrotu. Ma go może ktoś ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.