Skocz do zawartości

Odysss

Forumowicz
  • Postów

    79
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Odysss

  1. A ta pęknięta płyta mocno trzymała się ścianek kotła ?

     

    Trochę się trzymała, żeby wyjąć musiałem nią poruszać.

     

    Ale właśnie Sambor potwierdził, z dokładaniem drewna muszę uważać...

     

    P.S.

    ja z palnikiem kombinowałem, dokładałem szamot, zmniejszałem przekrój, wlot spalin. Ostatecznie mam w palniku na dole trochę szamotki na płasko, oraz ruszt  w większości zastawiony blachą.

    U mnie opał się kisi, a nie pali, klapka PP praktycznie zamknięta. Duża komora załadowcza to nie zawsze plus...

    Ale już się przyzwyczaiłem, przynajmniej instalację rozgrzewam w "15minut" ;) Dym mi jedynie przeszkadza, przy dokładaniu.

  2. Zastanowię się przy następnej okazji ;) wymieniłem już na nową,  teraz przy czyszczeniu kotła będę wyciągał ją i wszystko czyścił by miała luz na pracę. Z drewnem też trochę ostrożniej muszę postępować, zawsze wrzucałem na szybko by dymu jak najmniej wpadło do pomieszczenia. Zobaczymy ile wytrzyma.

    Stara była pęknięta na pół całkowicie, szczelina spora powstała. Płomień przez nią przechodził. Może gdybym jej nie ruszał to by jeszcze posiedziała. A ja ją wyjąłem, poczyściłem z sadzy, itd.

  3. Jestem posiadaczem kotła Kalvis 2-16, niestety nie jest to super kocioł, a przynajmniej mój egzemplarz i w mojej instalacji którą poprawiłem wg wskazówek użytkowników forumowych - na pewno nie jest wart tej ceny ! Kocioł podgotowuje miejscowo wodę na środku przy wyższych temperaturach co powoduje zapowietrzanie instalacji i na pewno szybsze zużycie kotła. Wskaźnik temperatury na kotle nie odzwierciedla faktycznej temperatury wody w kotle. Czujnik znajduje się blisko komory spalania, cel takiego umiejscowienia ciężko wytłumaczyć, raczej jest to zabezpieczenie producenta przed tym zjawiskiem, bo kto normalny będzie grzał do temperatury 100+ na kotle ?, tylko że przy tej temperaturze woda idąca na instalację ma niecałe 70stopni. Nie da się przy takiej temperaturze zasilania utrzymać temperaturę powrotu 60stopni którą producent wymaga!  Z plusów: drewno w komorze załadowczej nie zawiesza się, kocioł szybko rozgrzewa się.

  4. A ja mam pytanie o gwarancje, wg DTR w ogole nie ma gwarancji na ruszt oraz ceramike, czy to normalne praktyki wszystkich producentow ? Czytalem ze Defro DS mialy (maja?) problemy z dysza ceramiczna, jednak wymiana nastepuje blyskawicznie. Czy taki ruszt zeliwny nie powinien byc objety chociazby roczna gwarancja ? Pozdrawiam, Krzysiek

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.