Skocz do zawartości

Winio

Forumowicz
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Winio

  1. Ja mam to samo co Wy. Żadnego problemu z rozpalaniem i paleniem. Używam teraz tylko drewna. Przegroda betonowa u mnie też się rozsypała, mam już nową ale nie zakładam bo pali się dobrze i o dziwo czysto. Może przy węglu byłoby gorzej bo paliłaby się większa część zasypu.

  2. Szyber to relikt za starych koksiakow bez kanalow, obecnie niczemu nie sluzy, usunolem go dziura jest do termometru.

    Niestety TAK na stronie dakona jest WYRAZNIE napisane ze obrotowe ruszta sa CHRONIONE patentem !!

    Czy to nie malpowanie - niedozwolone ! Ale to pal szesc w biznesie jeden drugiego malpuje i podaje do sadu -parszywy kapitalizm.

    gtoni

    A u mnie szyber przydaje się podczas rozpalania, mam na tyle duży ciąg, że muszę to zamknąć całkowicie żeby zapałka nie zgasła.Oczywiście klapka krótkiego obiegu zamknięta, u mnie to ona jest zbędna, ale nie narzekam z tego powodu. Wielu użytkownikom pewnie się przydaje.
  3. Potwierdzam, pod klapką po bokach dospawane są płaskowniki. Dzięki temu klapka może być luźniejsza i nie zacina się. U siebie nie zauważyłem smoły w okolicach klapki i ostatniego wymiennika, jedynie sypka sadza w kolorze jasnego kakao.

  4. Piko, mam ten sam kociołek i 230m bez ocieplenia ogrzewa na pół gwizdka. Dobowo schodziło mi przy ok 0* 40 kg. Teraz ocieplam i bierze do 30kg. Na Marcelu najpewniej spieka się i zawiesza węgiel, temat w DSach wielokrotnie opisywany. Jest kilka możliwości, możesz dopuścić więcej powietrza nad zasyp, wyjąć ceramiczną przegrodę żeby paliła się większa obiętość albo mieszać z czymś słabszym. Na palniku układam szamotki, zagęszczają płomień i lepiej dopala. Teraz na zasyp dorzucam Sadpal i sadzy w wymienniku ani grama, tylko popiół.

    Jeśli możesz zrób zdjęcia z szamotkami ułożonymi na palniku, jestem ciekaw jak to rozwiązałeś. W MPM 17-19 zmniejszałem palnik szamotem tak jak u Ciebie, ale wydaje mi się, że dym z komina był większy niż na oryginalnym palniku. Myślałem żeby przykryć cały palnik płytką szamotową z wywierconymi dwoma otworami fi 50 mm tylko nie wiem czy takie rozwiązanie spełni swoją rolę. Z jednej strony zastanawiam się czy jest sens poprawiać producenta skoro przy oryginalnym palniku jest naprawdę dobrze, z drugiej zaś, zawsze może być lepiej i to być może niewielkim nakładem pieniędzy i czasu.

  5. Ten kocioł świetnie pracuje na miarkowniku, wentylator nadmuchowy to według mnie zbędny wydatek.

    @Piko230 spróbuj palić drewnem i zobacz czy temperatura będzie wyższa. Ja mam MPM 17-19 i metraż taki jak Twój tylko dom ocieplony i nie mam problemu żeby na słabym drewnie podbić temperaturę do 80-90 stopni.

  6. U mnie na fabrycznym palniku w MPM DS 17-19 płomień potrafi wychodzić poza pierwszy wymiennik przy klapce PP ustawionej na ok. 0,5 cm i PW 1 cm, ale to wszystko zależy od wielu czynników (ciągu kominowego, jakości, rodzaju i wilgotności drewna i pewnie jeszcze kilku innych). Palę głównie olchą, brzozą i sosną. W MPM palę dopiero od kilku dni, ale już widzę, że był to trafiony zakup.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.