Widzę, że wątek się rozwinął.
Cały czas eksperymentuje ze spalaniem pieca, ale teraz podczas działania CO robi sie to ciezej (spalanie zwiazane z temperatura na dworze). Wciaz wsypuje do zasobnika 1 worek (ok. 30kg) i patrzę na jak długo wystarcza. Pytam sie kolegow ile im pali piec, i jestem w szoku, ze jeden zasyp wystarcza na miesiac podgrzewania CWU. W tym modelu jest to chyba niemozliwe...
W międzyczasie pozmieniałem parametry na następujące:
zadana temp. pieca: n=55
czas przerwy między podaniem węgla: H=290s
siła nadmuchu: U=25%
czas przerwy w trybie podtrzymania: o=120min
zadana tem. CWU c=40 st.
czas nadmuchu po zakońceniu fazy podgrzewania: d=400s
Te parametry ustawiłem po telefonie do firmy Kotrem. Poradzili mi, aby przede wszystkim manipulowac zaworem 4-drogowym i tam usawiac temperature na wyjsciu na CO, np. na 30-40 st. w zaleznosci od pogody. Od tego czasu piec zaczal spalac mniej - 30kg wystarcza mniej wiecej na 1,5 dnia.
W firmie (podobnie zreszta pisze w instrukcji) poradzili mi zupelnie cos innego niz koledzy na forum w postach wyzej - palic jak najblizej wyjsca z zasobnika. Stad takie dlugie czasy podawania. Dodatkowo ustawilem dlugi czas nadmuchu po osiagnieciu temperatury (to ten parametr d), aby spalic na koniec wszystko.
Poprzednim razem, przy eksperymentach z krotkim czasem podawania, niestety zarł paliwo jak smok, ale wczesniej uzyskiwal zadana temperature.
I jeszcze jedno - znalazlem gdzies instrukcje do sterownika PID Ognik plus II. Bylo tam porownanie czasow podawania paliwa w piecu slimakowym i tlokowym. I, co ciekawe, 15sek. podwania w slimakowym, odpowiadalo 300sek. przerwy w podawaniu pieca tłokowego. Wazna jest ta ilosc paliwa, ktora podaje slimakowiec i tlokowiec.
Inv, pisz jak uda Ci sie zoptymalizowac cos w dzialaniu. Ja postaram sie jeszcze raz przetestowac ustawienia, tym razem zmniejszajac czas miedzy podawaniem, tak, jak sugeruja koledzy. No i musze zwiekszyc moc dmuchawy, bo faktycznie, sadzy jest pelno.
pozdrawiam