Skocz do zawartości

Kamirz

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Kamirz

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dziękuję za materiały, są one pomocne i w przejrzysty sposób napisane.
  2. Witam. Mam pytanie w jednym obiegu co można połączyć dwie pompki szeregowo lub równolegle, jeśli tak to jaki to daje efekt. Czy np. przy szeregowym połączeniu zwiększa się wysokość podnoszenia czy to bujda, bo spotkałem się z takimi informacjami i jak to przy połączeniu równoległym dwóch pompek. Czy mogę liczyć na odpowiedź.
  3. W kotłowni do głównego rozdzielacza od wymiennika idzie rura 2 cale później już do poszczególnych rozdzielaczy na kondygnacjach idą rury miedziane 35 i 28 do tych niższych a później od rozdzielaczy do grzejników miedź 15 czy to dobrze. Jest duży przepływ i słychać szum. Grzejniki 120X90 Kermi panelowe. I chciałbym już na tej rurze 2 cale zastosować pompkę.
  4. A czy Grundfos 32-80 wystarczy czy musi być inna, instalacja nowa rury miedziane.
  5. Jest to już istniejąca instalacja gdzie na każdą kondygnację jest jedna pompka grundfos 32-60 i jeszcze jedna pompka na bojler (1000 l) czyli w sumie jest ich 6 i chodzi mi o to czy jest taka możliwość aby te pompki wyeliminować i dać jedną pompkę. Czy te pompki nie są za duże jak na jedną kondygnację.
  6. Np. Grundfos 32-80 czy wystarczy czy musi być większa. Albo czy można podpiąć dwie pompy szeregowo Grundfos 32-60. Bo będę miał parę takich pompek.
  7. Instalacja to układ otwarty - Piec - wymiennik Jad - później układ zasilający już grzejniki (rozdzielacze).
  8. Witam. Mam pytanie czy w budynku który posiada pięć kondygnacji i na każdej kondygnacji są rozdzielacze można zastosować jedną pompę, jeśli tak to jakie parametry musi ona mieć, czy po prostu muszę mieć na każdą kondygnację pompę, wolałbym zastosować jedną tylko nie wiem czy będzie wówczas dobrze grzało. Będę wdzięczny za pomoc.
  9. Ciepła woda jest grzana z tego samego rozdzielacza co poszczególne kondygnacje, tyle że na kondygnacje są pozakładane zawory trójdrożne i nie ma priorytetu grzania ciepłej wody. Dlatego zadaję to pytanie bo mam również wymiennik do wody geotermalnej on jest ok 50 kW i w nim jest pompka Grundfos 15-60, jeśli ja włączę ogrzewanie z wymiennika geotermalnego bez pieca hef i tylko jest włączona jedna pompka ta znajdująca się w wymienniku geotermalnym (15-60), pozostałe pompki nie włączam to wówczas bez problemu ogrzewam cały dom i bojler. Czy nie można tak samo zastosować w układzie z piecem tamte pompki pomijamy i włączamy tylko jedną na cały dom tak jak to pracuje z wymiennikiem.
  10. Dzień dobry. Posiadam duży dom na wynajem gości. Pokoi jest 25, ośrodek posiada 5 kondygnacji. Pierwsza kondygnacja 10 grzejników druga 7 + 4 łazienkowe trzecia 11 + 9 łazienkowych czwarta 12 + 6 łazienkowych piąta 7 + 6 łazienkowych Grzejniki kermi 120x90 i typowe łazienkowe grzejniki. Kocioł HEF 75 KW pracujący w układzie otwartym (wymiennik JAD) i na każdą kondygnację jet pompka Grundfos UPS 32-60 i jeszcze dodatkowo jedna pompka taka sama na bojler 1000l. Czyli w sumie jest 6 pomp. Na każdej kondygnacji są rozdzielacze do grzejników. I mam pytanie czy pompka musi być na każdą kondygnację, czy nie można np. zrobić tak że jedna na bojler i na grzejniki żeby były tylko dwie pompki, aby trochę wyeliminować tych pompek, bo w takim układzie jaki przedstawiłem piec sobie nie radzi po prostu gwałtownie temperatura na nim spada i już nie jest w stanie osiągnąć nawet 50 stopni. Czy układ który mam zrobiony jest to dobry układ czy można go jakoś zmodyfikować, aby polepszyć grzanie. Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.