Skocz do zawartości

swid3r

Forumowicz
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana swid3r w dniu 17 Lutego 2014

Użytkownicy przyznają swid3r punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Ostrów Maz.

Ostatnie wizyty

6 122 wyświetleń profilu

Osiągnięcia swid3r

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Fidel24 wymiennik jak wymiennik. Ja napisałem że mój wygląda tragicznie ponieważ zaszklił mi się palieniem bez szamotu. Teraz zaczyna odchodzić. Jeżeli pod tym jest goła blacha, myślę że nie ma co przeżywać. Co do rodzaju węgla jaki używam ciężko mi określić jaki jest po za gratulacjami ponieważ jest to węgiel "bardzo dobry syberyjski". Na składach u mnie nic innego nie ma. Orzech 700 zł. Groszek 560 zł. W tamtym roku miałem z "składy węgla" ale w tym roku zamknęli i tyle. Trzeba brać to:/ Jak będę w domu to zrobię zdjęcia.
  2. Generalnie palnika wg mnie nie da się zrobić uniwersalnego, bynajmniej na mojej malutkiej 14kW. Albo drewno, albo węgiel jednakowej granulacji i można rzeźbić. Teraz jak bym brał to bym się skusił chyba jednak na 18kW tak jak radzili w hefie, albo coś od Przema. Kocioł ma docelowo ogrzewać około 135-140m2
  3. Witam. Mój palnik uległ małej zmianie. Nie mam cegły wyszlifowanej w literę V. (post nr 500) Mój kocioł to niestety tylko 14kW u mnie palenie drewnem z palnikiem jest nie możliwe. Drewno musi być drobno pocięte i na krótkie kawałki. Masa pracy i zachodu. Jak obniżę szamotem o 2cm jest za mala ilość żaru i się słabo pali. Generalnie jest to kocioł do węgla i tego opału używam jako podstawowego.Niestety teraz mam orzech o grubszej granulacji i bardzo dużej zawartości popiołu, na noc jak zostawię to na 100% się zadusi bo popił zablokuje tak ruszt że nie ma przepływu powietrza. Teraz kupiłem groszek + drobniejszy orzech i już widzę, że bedzie fajnie :) Jak wygląda u mnie przepał ? Masakrycznie! Dom nie duży 70m2 i poszło 1,5tony :) niestety nie mogę wytłumaczyć w domu żeby przy rozpalaniu nie przełączali klapki na krótki obieg i nie zostawiali tak kotła aż "złapie temperaturę". Myślę nad dyskretnym zaspawaniem klapki w rogu tak żeby nikt nie widział, a aby była zablokowana na stałe :) Wymiennik wygląda po tych przepałach koszmarnie. Kolejna sprawa to właśnie wygaszanie które pochłania więcej węgla niż ciągle jego spalanie.
  4. Zaciekawiony pomysłem Fidela, kilka dni palę z uchyloną klapą załadunkową. Powiem, że bardzo dobrze mi się tak pali. Trzeba sypać deczko mniej węgla bo przy pełnym zasypie jest problem z przedostaniem się gazów do palnika. Po sezonie trzeba będzie drzwiczki przerobić. Dzisiaj postanowiłem troszkę zmodyfikować palnik i trochę przedobrzyłem bo na 100% kopci się. Dołożyłem całą cegłę zamiast połowy na wymiennik od strony komory załadunkowej. Po usunięciu rozbijacza płomienia który miałem wcześniej paliło się bardzo ładnie. Usunąłem rozbijacz bo stwierdziłem że działa jak zawirowywacz, a nie jest mi potrzebny. Fidel24 Na zdjęciach widzę, że nie masz skosów. Nie sprawdziły się? Miałem problem z cięciem szamotek. Kupiłem na drugim składzie i są bardzo miękkie, ciecie ich to chwila, ALE są też dużo bardziej kruche.
  5. Po przełączeniu dym wydostaje się nad zasyp, ale na kotłownie nie idzie mam rozumieć tak? W komorze załadunkowej zbiera się dym, co powoduje jej smołowanie, użytkownik Fidel24 przerobił drzwiczki załadunkowe w celu eliminacji tego problemu. Póki co czekamy na efekty. Ja jak zasypuje kocioł, zamykam klapkę na dole całkowicie, powoli uchylam drzwiczki załadunkowe,chwile czekam, po czym otwieram je i ładuje węgiel. Bez przełączania klapki "krótkiego obiegu". Jeżeli w kotłowni nie masz wentylacji to może wyciągać dym na dom. Otwórz jakieś okienko i sprawdź czy problem nadal się pojawia.
  6. Fidel, dobra robota! Pochwal się za jakiś tydzień jak wygląda komora załadowcza, bo póki co widzę ze jak u mnie :D, o skosach też bym poprosił o jakieś dwa zdania ;) To mogę mieć jakieś dziwne te szmotki bo na prawdę przeciąć je to męczarnia. Dzięki za pomoc.
  7. jkr80 sorka nie zauważyłem :rolleyes: Kurde czy te moje cegły jakieś inne czy co, u mnie nie idzie to szybko, ani przyjemnie:) 856218, które wymienniki są lepsze to ilu użytkowników tyle opini. W hefie są pionowe, ja mam niską kotłownie (około 190cm) i przy czyszczeniu jest tak średnio, przy poziomych by był lepszy dostęp.
  8. jkr80 Co do działania miarkownika to nie jest on zbyt szybki, ale nie robi takich sinusów jak pisałeś w którymś z swoich postów. Na pewno będę go przenosił na rurę zasilającą. Termometr z Hefa to w ogóle porażka, zazwyczaj pokazuje 45 :D instalacja jest przerobiona na pompową, 3 pompy - 1CO, 2 - CWU, 3 - Podłogówka. W razie awarii CO idzie na grawitacji. Oglądałem ten palnik, powiem tak: NIEZŁA RZEŹBA :D nie wiem czy chciało by mi się aż tak budować. Ja mam kociołek 14kw i muszę każdą cegłę skracać na 20cm a to nie idzie zbyt szybko:/ A jak podajesz PW? arthi, dzisiaj czyściłem kocioł i zwróciłem szczególną uwagę na klapkę. Faktycznie jak kociołek jest w podtrzymaniu widać jak wysysa dym z górnej części komory załadunkowej, trzeba zaniechać używania całkowicie, albo pomyśleć nad poprawieniem.
  9. Boki czyli stojąc przed kotłem po lewej i po prawej stronie? Jeśli te, to NIE SĄ. Nie myślałem jak to zrobić. Będzie to już wyższa szkoła żeby to przyczepić przy ścianie, a dodatkowo żeby jeszcze ruszt działał. Jutro planuje czyszczenie to pomyśle jak to zrobić. Bawiłem wcześniej, ale zrobiłem tak. Możesz sprawdzić jeszcze bez obniżania wymiennika.
  10. Nie ma problemu. Po przeczytaniu paru tematów pomyślałem że taki będzie w miarę rozsądny. Co do tej cegły wyszlifowanej V leży ona na tych dwóch cegłach zaokrąglonych na górze na kawałku płaskownika i do tego przyspawany kątownik żeby za te "V" cegłę trzymał. Ja sobie najpierw przygotowałem cegły bo to najtrudniejsza część zadania. Co do moich obserwacji stwierdzam że ta górna cegła powinna być deko wyżej, ale z racji że jestem trochę przeziębiony na razie zostawiłem tak.
  11. Jeśli to do mnie to już opisuje co i jak. Rysunek bardzo podglądowy. Cegiełki na rogach po zaokrąglane. Ta na górze wyszlifowana w V. Wymiennik obniżony o grubość cegły szamotowej. Pionowa postawiona na tej obniżającej wymiennik, tak wymierzona żeby nie wystawała. Na tylnej ściance jest postawiona jedna cała i połowa. Kończą się na tej samej wysokości.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.