Skocz do zawartości

Piotr111

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Piotr111

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. czytałem ze na małą elektrownie wiatrową nie jest potrzebne pozwolenie jesli bedzie bez fundamentu z odciągami linowymi, a jesli bedzie mieć fundament to potrzebne pozwolenie na budowę.
  2. witam ponownie Wpadłem jeszcze na inny pomysł na budowę akumulatora ciepła. Mozna kupić takie małe ogrzewacze do rąk które po zgięciu blaszki wytwarzają ciepło w wyniku krystalizacji. Proces jest wielokrotnego uzytku (odwracalny) wystarczy woreczek włożyć do gotującej się wody. Można wtedy woreczek przechowywać nawet na mrozie i nie ma straty ciepła. Gdyby tą substancje umiescić w akumulatorze ciepła nie było by strat ciepła. Akumulator musiał by sie składać z oddzielnych cel które uruchamiane były by były kolejno. Nad pomysłem muszę jeszcze troche pomysleć ale piszę może ktoś się tym zainteresuje.
  3. W zimę są duże wiatry które wytworzą prąd do ogrzewania. A poza tym kolektory wytwarzają prąd przy częsciowym zachmurzeniu.
  4. Witam serdecznie Planowałem budowę domu około 150m2 tak zwany dom dostępny w którym nie było by zadnego pieca ani przyłącza elektrycznego lecz po przeczytaniu tego forum zniechęciło mnie do budowy, jednak przedstawie moje propozycje. Dom budowany w technologji domu pasywnego. Pod całym domem gruntowy akumulator ciepła. Na całym dachu kolektory hybrydowe które wytwarzają jednoczesnie prąd i ciepło oraz mały wiatrak który będzie ładował akumulatory. Wentylacja z rekuperatorem wspomaganym gruntowym wymiennikiem ciepła. Okna oczywiscie wysoko energetyczne które w słoneczne zimowe dni dogrzeją wnętrze. Oswietlenie całego domu ledowe które jest najbardziej ekonomiczne. Może zastosuje mały kominek z płaszczem wodnym wrazie czego bo żona chce. Na forum opisujecie głównie same straty ciepła oraz uzysk energji cieplnej tylko w lato a kolektory działają cały rok. Co myslicie o takim rozwiązaniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.