Skocz do zawartości

tom78

Forumowicz
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez tom78

  1. Witam, temat pewnie znany ale tak na dobrą sprawe pewnie ile instalatorów tyle opinii, czy instalacja podlogowego ogrzewania moze pracowac bez zadnych problemów oraz póżniejszych konsekwencji w układzie otwartym?

    Słyszałem o zamulaniu się rurek lub innych takich może ktoś z własnego doświadczenia napisze jakąś opinię?

    Bardzo dziękuje za wszelkie uwagi.

  2. Kolegom chodzi o to, ze zawor 4d przed wymiennukiem nie jest potrzebny jako zabezpieczenie. U mnie pomiedzy zasilaniem a powrotem na kotlowym jest roznica 3-10 st zalezy od ustawienia pomp.

    Pozostaje jeszcze kwestia regulacji temperatury. Teraz kiedy nie jest zimno obieg grzejnikowy chodzi na grawitacji a temperature reguluje glowicami na grzejnikach ale kiedy wlacze pompe nie moge ograniczac grzania glowicami bo pompa bedzie wyla i wtedy zawor 4d by sie przydal. Oczywiscie kotlowy mam otwarty i pompa chodzi caly

    post-32949-0-64838000-1354225956_thumb.jpg

     

    Sek w tym ze ja nie mam zaworu 4 d mam zawor zabezpieczający powrót na piec .

  3. Strzałka na pompie napędzającej instalację powinna być skierowana od wymiennika w kierunku instalacji. Jak rozumiem instalacja jest nawodniona, pod ciśnieniem, odpowietrzona, zawory w zestawach przyłączeniowych pod grzejnikami są otwarte, grzejniki nie są zamknięte nastawami we wkładkach zaworowych, pompa pracuje prawidłowo.

    Pisząc o tej zamianie zasilenia i powrotu miałem na myśli to, że ktoś mógł się "fajtnąć" z opisem rur tworzywowych wychodzących ze stropu. Instalator składający kotłownię podłączył wszystko sugerując się tymi opisami. W rezultacie zasilenie z kotłowni jest wpięte w powrót z instalacji. Odwrotny przepływ przez instalację powoduje, że grzejniki są ciepłe u dołu a nie u góry. Ledwo ciepłe są dlatego, że woda przepływając przez wkładki zaworowe w grzejnikach w przeciwnym kierunku, powoduje domykanie grzybków przez co przepływy są minimalne. Taka jest moja teoria. Jeśli masz jeszcze instalację na wierzchu to sprawdź po przebiegu rur. Jeśli nie to też znajdzie się sposób.

     

    A więc grzejniki grzeja przy ich otwieraniu od góry więc teoria a odwrotnym podłączeniu odpada , nie zmienia to jednak faktu ze grzeja ciepło gora dół jest letni , może się czepiam ale ...

    W domu obecnie jest 10C czy możliwe aby tak oddawały ciepło ze czynnik przeplywajac przez nie wychladza się ?

    Dziś palilem jakieś 4 h to sa bardziej testy ale po tych 4 godz woda po stronie grzejnikowej wymiennika winna prawie zrównac się z kotlowa ? Podlogowke odlaczylem , aby nie przeklamywala

    Hmm ???

  4. Kolega napisał, jest ustawiona zaworem na 50 stopni ( powrót kotła )

     

    Tak czytam to jeszcze raz i się dziwię po co w tej instalacji właściwie ten wymiennik.

    Ma Pan jakiś kocioł gazowy w instalacji zamkniętej?

     

    Jeżeli nie ma tam innego źródła ciepła to po co tak komplikować.

     

    No ale nie o to chodzi, czekam na zdjęcia.

    Proszę mniej więcej sprawdzić ( nawet ręką ) jaka jest temperatura na powrocie z wymiennika do kotła, przed zaworem czyli przed tym ustawionym przez Pana 50 stopni.

     

    Instalacja zamontowana została używana piec po 2 sezonach (założono gaz sprzedawcy)i cały kpl jaki otrzymałem zleciłem do montażu instalatarowi łącznie z wymiennikiem teraz po czasie wydaje mi sie że sam wymiennik który przez jakies 4 miesiące był bez wody mogł ulec zakamienieniu/zniszczeniu.

    Tak czy inaczej prosze spojrzec czy w instalacji nie ma błedów wykonawczych od tego chce zaczac, założę na obiegu w pobliżu wymiennika termometry aby zczytywały temperature wody a nie te przylgowe one bardzo przeklamują.

    Dzwoniłem dzis do APV potwierdzają ze wymiennik dobrany prawidłowo podają temperatury 70 wejscie wymiennik 50 wyjscie kociol i 60 zasilanie grzejniki 40 powrót do tych parametrów chcę dojść mam nadzieje z Waszą pomocą...

  5. To jest temperatura wody wracającej do kotła po zmieszaniu z wodą wychodzącą z kotła.

    Chodzi o temperaturę wody, która wraca od wymiennika - zaraz przy wymienniku.

     

    Zgadza się co pisze kolega vernal ale parametry podalem przy wymienniku na kryzach , czy możliwe aby wymiennik był tak zakamieniony ze utrudnia przepływ czynnika grzejnikowego ? Dodam ze wymiennik przez jakieś 2 miesiące był zdemontowany i był wtedy pozostawiony bez wody ?

  6. Witam, zalogowałem się na forum ponieważ mam pewien problem, mianowicie:

    Posiadam zamontowany piec ling 15kw z podajnikiem , po stronie "grzejnikowej" zapotrzebowanie ok 70m2 podłogówki oraz ok 140m2 grzejniki dom izolacja b.dobra rolety-okna, 30 cm wełny dach , podloga 30 cm styropian sciana dwuwarstowa w srodku 5cm styropian na zewnatrz 10.

    Do sedna, zamontowany mam wymiennik płytowy APV 30/20 AE28 i w zaden sposób nie mogę zrównac temperatur lewej strony z prawą.

    Zdaje sobie sprawę,że strona grzejnikowa może mieć ok 10% mniejsze wartosci ale u mnie jest jakies 30C różnicy, zakreciłem na 1 pietrze zawór przed rozdzielaczem oraz podłogówkę puszczając cały obieg na 2 piętro łacznie 3 grzejniki , sytuacja bez zmian...

    Zasilanie na grzejniki ma ze 30C a powrót zimny jak nie wiem co...

    Jestem zdruzgotany co prawda nie mieszkam jeszcze w domu ale postanowiłem tej zimy doprowadzic temat do konca byc może z pomoca forumowiczów.

    Dzwoniłem dziś do APV wysłałem zdjęcia, o dziwo bardzo miły Pan obiecał porozmawiac z kolegami i może dac cos jutro znac, ogolnie konkretna rozmowa z szansami powodzenia, niemniej jednak będę bardzo wdzięczny za pomoc.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.