Skocz do zawartości

wkmb

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez wkmb

  1. Witam,

     

    Powiem szczerze, że ostatni raz kalendarz ustawiałem w zeszłym sezonie grzewczym i wygląda to tak, iż pomimo utawionej w kalendarzu funkcji wylączenie pompy CWU w godz. 23.0-0.00 (cały tydzień) pompa pracuje i ładuje CWU niepotrzebnie. I tak jest na 100%, natomiast nie jestem pewny co do korekcji N oraz E w tej konkretnej godzinie. Dzisiaj wieczorem sprawdzę i dam znać.

     

    Pozdrawiam

    wkmb

     

    I sprawdziłem, korekcja N oraz E w funkcji kalendarza niestety również nie działa - dotyczy to tylko i wyłącznie godz. 23.00-0.00, we wszystkie dni tygodnia (pozostałe godziny wszystko ok).

  2. Witam,

     

    Powiem szczerze, że ostatni raz kalendarz ustawiałem w zeszłym sezonie grzewczym i wygląda to tak, iż pomimo utawionej w kalendarzu funkcji wylączenie pompy CWU w godz. 23.0-0.00 (cały tydzień) pompa pracuje i ładuje CWU niepotrzebnie. I tak jest na 100%, natomiast nie jestem pewny co do korekcji N oraz E w tej konkretnej godzinie. Dzisiaj wieczorem sprawdzę i dam znać.

     

    Pozdrawiam

    wkmb

  3. Tygodniówka w LIDERZE praktycznie nie istnieje jeśli chodzi o co,można natomiast programować godziny załączenia i wyłączenia cw.Do co można zastosować korekcję EKO-sztywne obniżanie temperatury o określoną wartość od temperatury zadanej lub korekcję DZIEŃ\NOC w godzinach 22-6,niema natomiast możliwości obniżania temperatury wyjściowej z kotła w dzień(8-14) i powrotu do tejże wyższej

     

    Witam,

     

    O ile sie nie mylę to jest możliwość obniżenia tem. wyjściowej z kotła w wyznaczynych przez siebie godzinach np. 8-14. Trzeba odpowiednio zaprogramować funkcje kalendarza. Tam ustawiamy wł/wył pompy CWU, korekcje E - obniża tem zadaną i blokuje jednocześnie pompę CWU oraz korekcje N - obniża tylko tem zadaną. Wadą jest brak możliwośći ustawienia kalendarza z dokładniościa co do minuty oraz fakt, iż między godziną 23.00-0.00 funkcja kalendarza nie działa (bynajmniej u mnie). Dzwoniłem nawet do Kom-Stera, ale nie wiele sie dowiedziałem poza tym, iz tak ma być.

     

    Pozdrawiam

    wkmb

  4. Witam,

     

    Mam dokładnie to samo. W sobotę w nocy podajnik się nie wyłączył i przesypał opał ze zbiornika. Myśłałem, iż może popiół zablokował podajnik, wzrosła temperatura podajnika i nastapiło awaryjne przesypanie żaru. Wyłączyłem sterownik głównym przyciskiem i poczekałem do rana, do wystudzenia pieca. Jednak po ponownym uruchomieniu sterownika podajnik dalej pracuje pomimo nie aktywnej diody jego pracy. Dzisiaj skontaktowałem się z producentem i niestety musze wysałać go do serwisu. Mam też problemy z programem tygodniowym - są wybrane godziny, w których wcześniejsze ustawienia nie funkcjonują tzn. niedziela godz. 22.00 ustawiona korekcja nocna -5 stopni, pompa CWU włączona - i tutaj jest ok, niedziela godz. 23.00 ustawiona korekcja nocna -5 stopni, pompa CWU wyłączona i niestety temperatura zadana na sterowniku wraca do standardowej czyli 60 a pompa dalej ładuje boiler. godz.0.00 korekta nocna ponownie działa i pompa pomimo temperatury w bilerze poniżej zadanej nie pracuje. I tak cały czas. Trudno ocenić jak zachowuje się kalenadarz w tym sterowniku w innych godzinach. Pan z serwisu obiecał mi nową elektronikę i mam nadzieję, że będzie ok. Jest to już druga awaria. W sierpniu zepsuł się wyświetlacz, sygnalizowałem równiez wtedy wadę kalendarza. Wyświetlacz naprawiono, lecz kalendarz :) pomimo rzekomego wgrania nowego oprogramowania nadal nie pracuje jak należy.

     

    Pozdrawiam

    wkmb

  5. Witam,

     

    Od roku jestem posiadaczem pieca firmy Stalkot z palnikiem samoczyszczącym i przyznaję, iż przy zakupie również miałem problem jaki palnik wybrać. Jednak po kilku rozmowach z producentem zaryzykowałem i wybrałem poziomy samoczyszczący. Powód - można nim spalać również inne paliwa. Co prawda w zeszłym sezonie paliłem tylko ekogroszkiem głównie z Piasta, ale dobrze mieć w perspektywie mżliwość wyboru. Reasumując - nie miałem żadnych problemów z palnikiem. Paliło sie bardzo dobrze, nie było problemów z uzyskaniem odpowiedniej tem. i utrzymaniem jej na piecu. Nic się nie zawieszało, popiół bez problemów spadał do popielnika. Niedawno przywiozłem od Teścia 2 worki żyta - będzie okazja sprawdzić jak to się spala. Miałem i peletami na razie nie zamierzam palić - cena zakupu podobna lub wyższa od ekogoszku.

     

    Pozdrawiam

    Wkmb

  6. Witam serdecznie forumowiczów

     

    Jestem od miesiąca posiadaczem kotła na ekogroszek i urodził się problem ze znalezieniem dobrego opału. Czy ktoś ma sprawdzone , dobre źródło w rejonie Bydgoszczy?

     

    Witam,

     

    W zeszłym tygodniu zakupiłem na próbę worek ekogroszku z Nakielskiej i za 540 t. i musze przyznać, że jest ok. Czeski brunatny, wygląda ładnie, czysty same bryłki i sporo trafia się czarnego kamiennego. 30 kg wystarczyło na 6 dni ( tylko podgrzewanie wody). Wcześniej paliłem groszkiem z Piasta i porównując jest nawet mniej popiołu. Nie było żadnych problemów z utrzymywaniem na piecu temperatury 60 stopni. Przedwczoraj zakupiłem 2 tony i mam nadziję, że nie bedzie z nim żadnych problemów w sezonie.

     

    Pozdrawiam

    Wkmb

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.