Hey,
@grafipl powiem szczerze nie do końca zrozumiałem jak by to miało wyglądać, co i na której nitce :)
W takim układzie jakim mam rozumiem że będzie mi grzało wodę jeśli zabraknie prądu, jakbym dodał kolejną pompę do cwu to czy musiałbym zrobić kolejną pętle jak tutaj mam cdo c.o ? Bo rozumiem że jak pompa jest wyłączona to działa jak zamknięty zawór tak ?
Naczynie wzbiorcze jest w pralni na piętrze :-)
@gregorm Zdjęcia poniżej, na samej górze cyrkulacja, pod spodem wchodzi wrzątek z pieca, czujnika temperatury jeszcze nie mam, no a na dole jest powrót. Dodałem też zdjęcie tego co jest pod bojlerem.
Co do sterowniki to się wstrzymam oczywiście. Generalnie chodzi mi o dwie rzeczy:
Po pierwsze nie wiem jaka jest temperatura powrotu, nie mam mieszacza a producent kotła tego wymaga także wypadało by mieć. Po drugie nie widzę sensu wysyłać całej ogrzanej wody z pieca prostu do kaloryferów, wystarczy tylko część dzięki czemu będę miał cieplejszą temperaturę powrotu także wolniej będzie mi się studził piec, dobrze myślę?
Druga sprawa to fakt że jak grzeje cwu kotłem to mam strasznie gorącą to wodę, no ale faktycznie jeśli dam pompę która będzie się włączać tylko wtedy kiedy sterownik tak rozkaże (żeby utrzymać temperaturę cwu) t o bajka, w takim wypadku rozumiem że żaden zawór (mieszacz) nie jest podłączany do sterownika i w takim układzie potrzebuję jednego TZM, i jednej dodatkowej pompy + czujnik temp c.w.u i jest gitara ?
Czytałem też że jest pompa mieszacza która jest podłączana do sterownika i myślałem że takie coś muszę właśnie kupować.
W moim kotle i sterowniku teraz (Kotrem KWMP2 + Rapid3u) nie ma odczytu temperatury powrotu, czy do tego też muszę kupić jakiś osobny czujnik czy po prostu mój sterownik tego nie obsługuje?