Skocz do zawartości

Fiedzia

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Fiedzia

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Idąc tokiem myślenia co niektórych forumowiczów opisujących przykłady ustawienia pieca t.j. jak najmniejsze ustawienie dmuchawy, jak najmniejsza przesłona, minimalna dawka paliwa podawana jak najrzadziej, no i oczywiście z mojej strony chęć zmniejszenia zużycia ekogroszku i idealnego popiołu w dniu wczorajszym zmieniłem ustawienia pieca. No i co zaobserwowałem mnie bardzo zdziwiło: bardzo duże zużycie piec dochodził do zadanej temperatury ponad dwa razy dłużej około 20minut ponad dwa razy krócej był w stanie podtrzymania około 12-13 minut piec po osiągnięciu temp. zadanej przeszedł w podtrzymanie i temp. wzrosła tylko o 0,1-0,6 stopnia więcej, gdzie normalnie wzrasta o kilka stopni. Więc moim zdaniem nie jest najważniejsze aby nie mieć tzw. kalafiorów, w bardzo prosty sposób można to zminimalizować przy dość silnym nadmuchu, który pomaga w szybszym tempie dojść do temperatury zadanej, czyli jeśli podajemy paliwo 10 sekund co 50 sekund należy podać paliwo w 5 sekund co 25sekund. Ten oto sposób w palniku ekoenergia pozwala bardziej napowietrzyć ekogroszek, który znacznie lepiej się pali na całej powierzchni, bez jego przerabiania czy dodatkowego uszczelniania. Proszę o komentarz bo może moje wnioski są błędne.
  2. Dom jest dobrze zaizolowany, no i przede wszystkim mamy wysoką temperaturę na zewnątrz. Więc co jest w tym dziwnego że idzie około 12-13 kg opału. Przyjdzie mróz to i zużycie wzrośnie.
  3. Ja też posiadam palnik ekoenergia piec 24kw powierzchnia domu w podłodze 160m2. Dom lata 70, ściany podwójne docieplone styropianem 12, poddasze wełną. Jest to też mój pierwszy sezon palenia piecem z podajnikiem, wcześniej piec na olej. Palnik pali się na całej jego powierzchni , nie robią się żadne spieki przy paleniu ekobranem. Paliłem chyba już wszystkim od ekogroszków czeskich po polskie do 29kj. Moim zdaniem jednym z ważniejszych parametrów jest ilość rugi w paliwie, bo nawet najbardziej kaloryczne przy wysokiej spiekalności i tak będzie się słabo palić. Moje ustawienia dmuchawy, a jest identyczna: dolny zakres bez zmian 11 bieg 80%. przesłona otwarta na max i chodzi na 7 biegu. Przy mocno przysłoniętej przesłonie piec bardzo wolno się wzbudza po stanie wstrzymania, piec potrzebował około 20 minut na osiągnięcie temp. 55 stopni, teraz to trwa około 7-8 minut. Nastawienia pieca: podawanie 15 sekund przerwa 50 sekund przerwa w podtrzymaniu 10 minut czas przedmuchu 15 sekund zasobnik 43 stopnie jak pisałem dmuchawa na 7biegu krotność 3 histereza 3 stopnie Spalanie około 100 kilogramów na 8 dni, temperatura w domu około 24 stopni. Zdjęcie z palnika
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.