Skocz do zawartości

alekss

Forumowicz
  • Postów

    42
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom 80 m2, podpiwniczony
  • Instalacja
    grawitacyjna, zawór 4d, pompa co
  • Kocioł
    19 kW RAPS / KIPI 16 kW/ Ecomax 350P2-C

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    wielkopolska

Ostatnie wizyty

598 wyświetleń profilu

Osiągnięcia alekss

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Współtwórca
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

5

Reputacja

  1. U mnie w zeszłym roku miałem taki pellet, że kaloryczność musiałem ustawić na 6,5 i dopiero wtedy przestało zasypywać palenisko. Natomiast obecnie mam pellet, na którym mam ustawione: uwaga - 3,6 i na takim ustawieniu ładnie się pali. Wagi nie przekłamuję, aby nie zakłócić dawki paliwa w nadzorze i rozpalaniu. Każda dostawa, a zwłaszcza zmiana producenta wymaga dość znacznych korekt.
  2. No właśnie, czy czyszczenie ustawione fabrycznie na 24 h lepiej zwiększyć ? Związane to jest z codziennym wygaszaniem, ale czy koniecznie co 24h ?
  3. Ile przy obecnej pogodzie zużywacie pelletu na dobę, u mnie ok. 22 kg. To chyba dużo ? Wiem, że to zależy od wielu rzeczy, ale tak z ciekawości, ile schodzi u Was ?
  4. Nadzór u mnie pracuje na mocy 2 kW i nadmuchu 20 %.
  5. @Tint123Podtrzymanie czyli nadzór, służy tylko do utrzymania żaru w palenisku i powinno być ustawione na minimalną moc. Dawka paliwa jest tak mała, że nie powoduje powstawania spieków podczas nadzoru (nigdy mi nie wygasło). Ja mam ustawione podtrzymanie na 2 kW i czas 60 min, jak przekroczy ten czas to przechodzi w postój
  6. Jak przyjdą mrozy to czas przerwy będę zmieniał, a jak będzie potrzeba to przejdę na pracę bez harmonogramu. Uważam, że harmonogram to bardzo pomocna funkcja, zobaczymy czy jutro o g. 6:00 wejdzie w postój.
  7. Razem daliśmy radę. Brakuje w tym sterowniku skopiowania zakresu na wszystkie lub inne dni tygodnia, no ale to jest najprostszy sterownik i nie można od niego za dużo wymagać. Ogólnie nie jest aż tak źle. Przy wszystkich moich ustawieniach kocioł włączony jest u mnie w pracy ciągłej z nadzorem 11 godzin na dobę ( jedno rozpalenie ) i reszta 13 godzin postój. Przy obecnej pogodzie bardzo mnie to zadowala, w razie potrzeby będą korekty. Praca z harmonogramem uwolni mnie od dwukrotnego codziennego schodzenia do piwnicy w celu włączenia i wyłączenia kotła.
  8. Kocioł w tej chwili pracuje, a wyłączy się o g. 6:00 z postojem do g. 19:00. Oczywiście jutro, bo tak ustawiłem na każdy dzień.
  9. To takie dziwne nazewnictwo programisty tego sterownika. Oprócz tzw. obniżenia nocnego w funkcji harmonogramu istnieje jeszcze inne oddzielne obniżenie nocne dotyczące temperatury kotła. Zatwierdzeniem pracy harmonogramu jest kliknięcie na tak w obniżeniu nocnym w funkcji harmonogramu. Mylące nazewnictwo, bo ja kocioł chcę wyłączyć akurat w dzień. Ustawiony zakres czasowy to czas przerwy w pracy ( postój ), tak jak pisał @Kordjano.
  10. Sterownik (regulator) do sieci jest podłączony, ale praca kotła jest wyłączona, w funkcji harmonogram ustawiam pokrętłem godz od i do (takie ciemne pole). Wychodzę z harmonogramu i niestety nic się nie dzieje, sterownik nie załącza pracy kotła. Co robię źle ? Po ustawieniu zakresu w funkcji harmonogram klikam okienko włącz i pojawia się "obniżenie nocne" do wyboru : NIE i TAK. Obojętnie co kliknę to nic nie daje.
  11. W tym sterowniku ustawienie pracy wg. harmonogramu jest bardzo niezrozumiałe. Od czego zacząć, czy ustawiać na wyłączonym sterowniku, czy na włączonym podczas pracy kotła ?
  12. Koledzy, chcę uruchomić pracę w harmonogramie, ale coś mi nie wychodzi. Napiszę co robię, a co w tym jest źle ? W sterowniku kotła ecomax350 wyłączyłem pracę z termostatem pokojowym. Regulator jest wyłączony, w funkcji harmonogram ustawiam poniedziałek na godz 16:30 ciemne pole do godz 23:30. Czekam i nic się nie włącza. Czy ustawienie ciemnego pola to czas pracy kotła, czy przerwa w pracy ? Pomożecie ?
  13. Możesz wydłużyć czas cyklu praca, jest to czas między podawaniem porcji. Teraz masz 45 s zrób np. 55 s i obserwuj co się dzieje. Jak pelet zasypuje fotokomórkę to wszystko głupieje.
  14. @Multiwojtsprawdziłem u siebie i też mam40 sek, ustawione fabrycznie. Tej wartości nie ruszam, bo nie ma takiej potrzeby, rozpalanie działa prawidłowo.
  15. Ja także zacząłem przygodę z palnikiem Kipi i wraz z Kolegą@Kordjanoustawiliśmy parametry, na których kocioł bardzo ładnie pracuje. Ale zauważyłem, że w miarę ubywania paliwa ze zbiornika (u mnie beczki 200 l) ustawienia się rozjeżdżają. Dzisiaj po 14 dniach palenia palnik zaczął wygasać i na nowo rozpalać (w komorze prawie pusto). Powodem był zbyt niski poziom w beczce i podajnik ślimakowy coraz mniej pelletu zabierał i dawki na palniku były za małe. Wg moich obserwacji pellet trzeba uzupełniać już przy 1/2 pojemności zbiornika, aby był odpowiedni nacisk ciężaru na żmijkę podajnika, nie czekać aż rozjadą się ustawienia przy minimalnym poziomie. Po uzupełnieniu do pełna palnik grzeje znów na 100%. Czy coś w tym jest, czy się mylę ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.