Skocz do zawartości

marcin85

Forumowicz
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marcin85

  1. Oglądałem te wkłady w Casto i w Leroy i nie znalazłem na nich nic o gatunku stali. Firma owszem jest, w obu sklepach są KOMIN-FLEX-a. Z tym keramzytem dobry pomysł, w firmie gdzie pracuje jest go pod dostatkiem w rożnych średnicach ;)
  2. Nie wiem czy te rury z castoramy to 1.4404? Te ceny co podałem, to ceny za rurę 160mm, stal 1.4404. Myślicie ze 0,8mm wystarczy?
  3. Znalazłem 0,8mm po 108pln-mb i 1mm po 149pln-mb. Wiec chyba nie najgorzej.
  4. A o jakiej grubości ścianki rury zastosować? Standardowe 0.6 mm? czy lepiej coś grubszego, 0.8 albo 1mm? Czy grubsza ścianka oznacza również dłuższą żywotność? Bo chciałbym to zrobić na lata!
  5. Z tego przelicznika tez mozna policzyc srednice komina http://askot.krakow.pl/systemyKominoweCalc.php ? Liczone wedlug wzoru Radtenbacher'a1
  6. Według wzoru pole przekroju komina wychodzi 163 cm2, to około 15 cm średnicy komina. Wiec chyba powinno wystarczyć?! A ta zalecana temp spalin? według danych temp przy mocy nominalnej to 200C. A tak wogóle, to kocioł narazie nie ogrzewa tyle co powinien i ciężko o taka temp na wyjściu.
  7. Naprawdę nie wiem co z ta średnicą komina. Przeszukałem polowe internetu i nigdzie nie znalazłem nic o zalecanej średnicy komina do mojego Kalvisa. Jedynie mowa jest o zalecanym ciągu kominowym. Nie wiem jakiej średnicy zastosować mam wkład! Czy aby 150 wystarczy? proszę o pomoc :unsure:
  8. A zna ktoś litewski? :o żeby sprawdzić co zaleca producent!
  9. Chodzi mi o to zeby bylo idealnie ;) No wlasnie wydaje mi sie ze ten 200 co teraz mam jest za duzy. Przy pracy na malej mocy czuc ze ciag jest bardzo slaby.
  10. A jakbym chciał włożyć wkład stalowy i mieć spokój na dłuższy czas, to jaki polecilibyście? Myślicie ze taki 160 wystarczy? Piec przypomnę to kalvis 2.16, średnica czopucha 150. A kwasówka 0.6 czy 0.8mm? Dzieki
  11. Musze coś zrobić z tym kominem przed zimą! postanowiłem że włożę jednak do środka wkład stalowy. Tylko potrzebuje porady jaki? ze stali kwaso czy żaroodpornej?? Kalvis naprawdę mało energii puszcza w komin, wiec myślę o kwasówce żeby kondensat go nie zjadł od góry. Poradźcie coś! I jakiej średnicy, bo wydaje mi się ze te 200mm średnicy co mam teraz to trochę za dużo, bo czasem są problemy z ciągiem, dymi się na kotłownię przy rozpalaniu. Przy pracy na malej mocy tez są problemy, tez potrafi się zadymić. Komin ma ok 8m długości. Dzieki
  12. Wykwity schodzą od góry komina w dol, gdzieś do wysokości połowy 1-szego pietra Połączenie to już sprawdzałem, jest ok. Ale jak teraz go rozebrać, kiedy trzeba grzać dom??
  13. Tak postawiony jest z kształtek i obłożony wełną. Wełna pewnie nasiąkła już kondensatem.
  14. No właśnie nie mam skraplacza ceramicznego, bo piec mam podłączony trochę nietypowo do komina, bo to stary dom. Piec mam w piwnicy a komin ceramiczny zaczyna sie od parteru, od dołu rurą stalową podłączony mam piec. Pewnie majstry postawili odwrotnie komin i teraz mi przecieka. Macie pomysl co teraz zrobic, bo sezon grzewczy sie zaczal i nie bardzo jest czas na naprawienie tego.
  15. Odświeżę trochę temat, bo po podłączeniu Kalvisa 2-16, na łączeniach pustaków mojego komina systemowego w jego górnej części zaczęły wychodzić brązowe śmierdzące plamy. Czyli fachowcy co go składali zrobili to odwrotnie?! Piec jest bardzo sprawny i w gorze komina pewnie leje się woda. Narazie jeszcze plamy są wysoko a co się stanie jak zejdą niżej?! Poradźcie co mam robić? Wezwać owych fachowców i co mam im powiedzieć?? Dziękuję i pzdr
  16. Nie chce pieca zgazowującego, bo bede palił drewnem w różnej postaci. Dobrze by bylo żeby miał spory zasyp, by rzadziej do niego zaglądać!
  17. Witam. W najblizszym czasie czeka mnie zakup (wymiana) pieca i potrzebuje pomocy w jego wyborze. Opalam glownie drewnem pod rozną postacia. Napewno ma byc to piec dolnego spalania. Myslalem nad piecem kalvis 2-16, ale nie wiem gdzie go nabyc. A moze sa jego jakies tansze odpowiedniki?? Za wszelką pomoc z góry dziekuje!
  18. A moglibyście polecić jakiś piec z dolnym spalaniem na drewno, bo takim paliwem zamierzam głownie palić. Ewentualnie ten posiadający cechy przez was wymienione :)
  19. Witam! To mój pierwszy post na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość. Potrzebuje pomocy w doborze pieca, w którym będę mógł palić zrębkami ew. kawałkami drewna, a czasami nawet węglem. Piec dolnego spalania wydaje mi się najodpowiedniejszy, jeśli się mylę poprawcie mnie. Na pewno nie chce pieca z podajnikiem. Dom ma ok 200m2, jeszcze nie ocieplony ale to kwestia czasu. Dodam ze kompletnie nie wiem jakiego pieca szukać, zdaje się na Was, Waszą wiedzę i doświadczenie. Kwota jaka mógłbym wydać to ok 6tys zł, lecz nie jest kwotą ostateczną. Wszystkie propozycje są bardzo mile widziane!! Z góry dziękuję za Waszą pomoc! Pozdrawiam
  20. marcin85

    Witam!

    Witam! Mam na imię Marcin i mam zamiar dużo czytać i pytać, bo z ogrzewania nie jestem najlepszy. Mam nadzieje ze pomożecie i doradzicie!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.