Skocz do zawartości

adix1982

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez adix1982

  1. Witam,

     

    Od jakiegoś czasu w instalacji (wcześniej tylko w samym bojlerze CWU, teraz również w grzejnikach) podczas pracy pompy słychać stuki. Czasem stuka, a czasem nie stuka; nie mam pojęcia od czego to zależy ale stukot jest bardzo wyraźny i częsty. Odpowietrzanie grzejników nie pomogło. Wydaje mi się, że to jakieś ciała obce (kamień?) uderzają wraz z przepływem wody o rury/grzejniki, myślicie że jest taka możliwość? W załączeniu krótkie nagranie audio stukającego grzejnika. Jakieś propozycje co z tym zrobić?

    Plik audio 14.zip

  2. Witam serdecznie,

     

    Noszę się z zamiarem kupna pieca C.O. W sklepie sprzedawca doradził mi piec SEKO tradycyjny węglowy 10kw (http://www.seko.pl/seko-kotly-piece-co/kotly_weglowe.html). Jakie są wasze spostrzeżenia nt tego kociołka? Wg strony producenta jest to piec węglowy, a paliwem podstawowym jest koks, czy w takim razie nadaje się do opalania węglem (gorszek)?

     

    Mam jeszcze pytanie odnośnie cen wykonania instalacji. Fachowiec wycenił zainstalowanie pieca CO+zasobnik CWU+7 punktów (grzejniki)+orurowanie w miedzi 1700zł brutto, to tanio, drogo, średnio?

     

    Proszę o Wasze opinie. Dzięki z góry.

  3. Dzięki za informacje. Być może faktycznie zawyżyłem zapotrzebowanie na moc, aczkolwiek mieszkanie mam bardzo zimne, w żadem sposób niedocieplone ani ściany ani stropy do tego zimny strych i piwnica, stąd moje przekonanie, że lepiej wziąć o 2kW więcej niż potem siedzieć w 18 stopniach. Niestety nie mam żadnego doświadczenia jeżeli chodzi o c.o. i dlatego m.in napisałem na tym forum i być może jestem w błędzie.

     

    Jak zaznaczyłem wcześniej ze względów finansowych na najbliższy rok nie planowałbym instalacji c.o (w sensie rury i grzejniki do pokoi, kuchni) a jedynie c.w.u do łazienki/kuchni + ewentualnie jeden grzejnik do łazienki, o ile w ogóle tak się da zrobić. Czy wówczas piec 8kW tak czy siak nie byłby "zbyt mocny"?

    Mój budżet to aktualnie 5 tyś. Da się za taką kwotę coś sensownego wykombinować?

  4. Witam serdecznie,

     

    Przymierzam się do zakupu pieca/kotła. Jednak po przeczytaniu wielu stron internetowych (w tym również wpisów na tym forum) zwątpiłem czy w ogóle mogę myśleć o zakupie kotła na paliwa stałe. Ano chodzi o to, że do dyspozycji mam bardzo małe pomieszczenie, które na dodatek nie raczej nie spełnia podstawowych wymogów aby postawić w nim piec c.o. (np. brak kratki spływowej, dostęp do komina po przebiciu się przez 15cm ściankę działową). Na załączonej grafice - komórka.

     

    Wspomnę, że jak na razie priorytetem jest dla mnie ogrzewanie wody do łazienki (bojler 100-120 litrów), a w niedalekiej przyszłości rozbudowa instalacji c.o na mieszkanie (65m2, stare budownictwo, parter, ogrzewanie 2 piecami kaflowymi). Czy w ogóle jest taka możliwość, że piec na paliwo stałe zasila tylko zbiornik C.W.U bez wykonanej instalacji c.o.?

     

    Jeżeli taka instalacja ma w ogolę racje bytu to jaki byłby orientacyjny jej koszt. Chodzi mi o piec na węgiel/drewno niskiej mocy (8-10kW), możliwie najprostszy i małych wymiarów ze względu na ograniczoną powierzchnię pomieszczenia, do tego zasobnik c.w.u + pozostałe materiały (zawory, rurki itp.). Zasobnik mógłby być w łazience.

     

    Z uwagi na słabe zarobki chciałbym uniknąć pieca na gaz, a jak podejrzewam najlepiej by przypasował do łazienki ze względu na wielkość pomieszczenia i dostęp do komina/wentylacji.

    post-40060-0-31819100-1330260311_thumb.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.