Skocz do zawartości

zbychu74

Forumowicz
  • Postów

    56
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi opublikowane przez zbychu74

  1. Witam

    Ja na Twoim miejscu spróbowałbym klejem dwuskładnikowym.Miejsce to które jest zaznaczone wyczyść do metalu(trochę kontówką,papierścierny,szczotka druciana),następnie odtłuścić rozpuszczalnikiem nitro, potem nałożyć klej .Wszystkie czynności muszą być wykonane bardzo starannie.

    Ja osobiście zrobiłem tak z bębnem od pralki trzyma już 5 lat.

    Robiłem poxipolem albo poxyliną.Wiem,że wymiennik to inna bajka,ale spróbuj,koszt to może 15zł.

    Jak zrobisz daj znać.

  2. Czyli te dwa piece są identyczne!

    Wysłałem e-mail do producenta do działu technicznego i spec fabryczny odpisał mi ,ze da się zmniejszyć moc np.do 6kw.

    Wiem ,że moc max. da się ograniczyć bez problemu.Nie wiem co o tym myśleć.

  3. Witam zakupiłem piec termet GCO-DP-21-03(21/21) w wyniku pomyłki przysłano mi piec GCO-DP-21-03(24-24) sprzedawca twierdzi,że te piece są identyczne tylko są zblokowane elektronicznie i jeżeli będzie uruchomienie zerowe to serwisant może ten "większy"kocioł doprowadzić do parametrów" mniejszego"poprzez regulację

    Większy 7kw-24kw a mniejszy 6kw-21

  4. wjasniając sprae na oko

    kryterium doboru jest CWU i dlatego od 20m2 do 400m2 insaluje sie kocioł o mocy ok 24kW ,mozna oczywiście iśc w oszczedności i montowac koctły np zniamonowo o mocy 11kW z zasobnikiem ale to jest rozwiazanie dla ludzi super oszczednych którzy mają prysnic dlatego jakiekolwiek liczenie instalacji dla wczesniej podanego metrażu mija się z celem a w tym przypadku to otwarta komora spalania prawdobodobnie jest przyczyną bałaganu ze spalaniem bo robi przeciąg w pomieszczeniach

    Pomyś jezeli masz kawalerkę 20m2 to zamontujesz kociołek o mocy max 24kw ,który moduluje od 7kw przecież to utopia,zapotrzebowanie takiego mieszkania to max 3,5 kw przy bardzo chłodnym mieszkaniu.przecież ten kocioł będzie taktowal ,aż niemiło,a zuzycie gazu wzrośnie pewnie ok.20%.
  5. kocioł napewno moduluje ,a jesli nie to pracuje cyklicznie czyli 2 min na max i sie wy lacz i tak co chwile ,sprawdz ,a jesli dochodzi do tych 50st i dośc długo pracuje to znaczy że moduluje

    acha teraz duze mrozy podciagnij temp za kotle do 70st

    Zgadzam się z Tobą.Chciałbym również nadmienić,że jednym z najbardziej istotnych elementów doboru pieca jest moc minimalna, moc maksymalna też ma spore znaczenie lecz kluczowe jest minimum.

    Tak na "chłopski rozum" jeżeli zapotrzebowanie mieszkania na ciepło jest np.7kw to jezeli piec moduluje od 7,8kw to będzie" taktował" i tyle, a zużycie gazu sporo wzrośnie przez stratę kominową.

    Poza tym gro instalatorów dobiera moc na "oko" bez żadnych obliczeń i efekty tego są mizerne.

    • Zgadzam się 1
  6. Ten najdroższy czyli z zasobnikiem ma gotową wodę cwu,dwa pierwsze grzeją przepływowo,trzeci też ale ma funkcję ciepłego startu.

    Polecam ten z zasobnikiem ponieważ komfort cwu jest nieporównywalnie lepszy od kotłów podgrzewających wodę w sposób przepływowy.

    Wiem,że sporo droższy.Jeżeli nie zdecydujesz się na ten z zasobnikiem ten z ciepłym startem polecam:

    Nefit TrendLine HRC 30 Combi 5,3-28,5 kW CW5

     

    Uważaj na instalatora pieca w holandii lubią iść na łatwiznę z termostatem pokojowym i zamontować go przy piecu który jest zainstalowany w pomieszczeniu bez grzejnika.Termostat musi być zamontowany w pokoju dziennym lub w pokoju w którym się najdłużej przebywa.

     

    Ps.Znam trochę niderlandzki,ale moglem się pomylić. Zapytaj dokładnie przed zakupem.

  7. Jeżeli dobrze obliczyłem pomieszczenia które ogrzewasz mają razem ok.61m2.teraz ile potrzeba mocy w "kw" żeby to ogrzać? pewnie 6-7 kw na maxa,w cieplejsze dni duzo mniej,teraz zobaczmy jak to się ma do mocy min. kotła.Kocioł ma moc min 7,8 kw ,oznacza to ,że jest poprostu za" duży",a jeszcze do tego dochodzi brak brak termostatu pokojowego.

     

    Radzę niezwłocznie założyć termostat pokojowy (dzienny lub tygodniowy) zainstaluj go w swoim pokoju,i nie zakładaj w innych pomieszczeniach termostatów,i wodę grzewczą ustaw na 75-80 stopni.

    Zaznaczam,że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie lecz jest to tylko hobby.

    • Zgadzam się 1
  8. To nazywa się termopara,a demontaż i montaż to sprawa bardzo prosta.

    Musisz patrzeć gdzie idzie ten przewód od

    "pręcika" jest tam śruba myślę że na kluczyk 8mm odkręć to,pręcik też jest jakoś przymocowany poszukaj gdzie odkręć i kup taką samą.Kosz pewnie ze 20-40zł.

  9. Moim zdaniem na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.Specem w tej dziedzinie nie jestem ale dłuższe grzanie=większe straty kominowe no i nizsza temp. zasilania=zysk z kondensacji,minus to kocioł pracuje zna cznie dłużej(szybsze zużycie kotła).Wyższa temp.=brak kondensacji,szybsze nagrzanie się pomieszczenia,mniejsze straty kominowe i wolniejsze zuzycie kotła.

    Myślę,że dla lepszego komfortu cieplnego jest szybsze dogrzewanie pomieszczenia wyższa temp. zasilania.

  10. Witam

    Jeżeli ja bym miał taki problem spróbował bym:

    Odłączenie pogodówki i ustawienie np: wody kotłowej na 75 stopini wiem ,że nie będzie efektu kondensacji ale lepsze to od ciągłego taktowania.Myśle ,że sprawność kotła spadnie do ok.93-95 % na ale cóż..

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.