Skocz do zawartości

Tomek2570

Stały forumowicz
  • Postów

    167
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi opublikowane przez Tomek2570

  1. Ja mam tak zrobione, wywiercone dwie dziury tuż przy samym palniku wirowym od dołu,przez szamot i blachę co stoi przegroda, powietrze PW dodatkowe od popielnika i sprawdza się to znakomicie. Otwory fi 18.

  2. Pompka gania na trzecim biegu, grzejniki alu. duzy metraż, chata niecoieplona+przepalanie(czyli nie wygrzany dom) i gość się dziwi, że ma ledwie 60 na kotle. Zamontuj jeszcze zawór mieszający w takiej chacie to przy takim paleniu i tym kotle ciepła się nie doczekasz :) , co z tego,że będziesz miał więcej na kotle.  Paliwo zostaw w spokoju, węgiel orzech II jest optymalny jak taki masz to takim pal. Wygrzej kocioł, niech się wypoci i wtedy pis żale, bez urazy. Zmniejsz obroty na pomce bo kocioł szlag trafi. Jeśli możesz pal na grawitacji. Pozdrawiam.

     

     

    Spróbuj rzucić jakąś blachę na ruszt tuż przed palnik... jak gruby węgiel to i pewnie to samo co przy grubym drewnie.. Powietrze ciągnie prosto w palnik i nie uczestniczy w spalaniu...

    Zrób tak jak ci radzą koledzy,przed palnik połóż na ruszcie albo dociętą cegłę szamotową 3cm x 3 cm lub dotnij na szerokość rusztu płaskownik szerokości 4 cm tak by zasłonić pierwsze zęby rusztu i to powinno poprawić twoje palenie.Węgiel orzech lub orzech II płomienny typ 31 najlepiej piekary.

  3. Hilar,jak wrzucisz świeży węgiel na żar gdy jest palnik odkryty to zawsze będzie dymił,któryś z kolegów napisał że gdy jest odkryty prześwit w przegrodzie to najlepiej jest dorzucić trochę drewna i na to zasypać węgiel wtedy dymu zero.Nie wiem jak jest na miarkowniku jak się przymknie i kocioł chodzi na podtrzymaniu czy kopci bo u mnie kocioł pracuje z buforem i klapka PP jest ustawiona cały czas na około 8mm,

  4. Potwierdzam kolegę Gelo, nie wiem w czym macie problem ja palę cały czas węglem i niema żadnego problemu.Jest tylko jeden warunek węgiel płomienny /ja palę węglem Piekary/nie muszę przerusztować, jeden zasyp 16 kilo pali mi się 7-8 godz.

     

    Gdybyś czytał ze zrozumieniem stwierdziłbyś że problem to nie kocioł tylko człowiek

     

    Żadnych drzwiczek nie uchylam,klapka PP i PW i pali się czyściutko i ekonomicznie

  5. Grzegorz odpisałem już Piastunowi

     

    Piastun,ten pomiar spalin na filmiku to przy paleniu drewnem przy starej wersji palnika,teraz mam temperaturę na czopuchu 150 do 190 stopni zależy jakim węglem palę.

    Teraz pytanie

    moc nominalna - jak to mam zrozumieć! jakie ustawienia pieca? Powietrze Wtórne,ile?Powietrze pod ruszt,jak dużo uchylona klapka? itd i itd.To samo dotyczy mocy minimalnej.

  6. Hmmm u kolegi @Tomek2570 na filmiku temperatura spalin oscyluje w okolicach 270oC a wnioskuję, że jego kocioł pracuje blisko mocy nominalnej (praca z buforem). Zatem skąd wzięła się ta temperatura średnia 120oC?

    Pastun,ten pomiar spalin na filmiku to przy paleniu drewnem przy starej wersji palnika,teraz mam temperaturę na czopuchu 150 do 190 stopni zależy jakim węglem palę.

    Teraz pytanie

    moc nominalna - jak to mam zrozumieć! jakie ustawienia pieca? Powietrze Wtórne,ile?Powietrze pod ruszt,jak dużo uchylona klapka? itd i itd.To samo dotyczy mocy minimalnej.

  7. Kolego,bufor w moim przypadku jest rewelacja,nie potrzebuje żadnego miarkownika,palę na stałej szczelinie.Zawór trójdrożny ustawiony by puszczał na dom 50 stopni reszta zgromadzonej energii ładuje bufor.Palę przez 6-8 godzin przez ten okres bufor ładuje mi się do 95 stopni,rano wstaje puszczam pompę i przez 5-6 godzin pompuje zgromadzoną energię bez palenia w piecu.

  8. Ja tak miałem w starym piecu i powietrze do drewna tylko przez drzwiczki zasypowe i mała szczelina pod ruszt i w mpm-e też sprawdza się to dobrze

    Ci co palą drewnem wystarczy na ruszta położyć cienkie cegły szamotowe zostawić między nimi szczeliny po 1cm i spokojnie można podawać powietrze przez drzwiczki środkowe lub zasypowe.

     

     

     

  9. Norek,producent mówi ci dobrze bierz kociołek 21-25 kw przy nie ocieplonym budynku,gdybyś miał ocieplony to spokojnie ten mniejszy chyba 17kw by wystarczył.Ja mam tez 300 m2 i kocioł 28-32kw pracujący z buforem 1000 litrów palenisko pomniejszone o dwa ruszta,palę tylko na dwóch rusztach i powiem że jeszcze jest moc/palę tylko węglem Piekary orzech i Ziemowit groszek/ i zastanawiam się czy nie dołożyć jeszcze bufora na 800L,

  10. Zippo,zmniejszyłeś palenisko tą blachą od producenta,tak? Ale za tą blachą od strony drzwiczek prawie cały ruszt musisz zakryć albo blachą lub cienką cegłą szamotową zostawiając około 8mm szpary by powietrze mogło przechodzić.Ja tak mam zrobione,jest to sprawdzone w moim kotle.Miałem taki sam problem z wybuchami w komorze zasypowej.

     

     

    ps.fajnie by było gdybyś odznaczył na youtube film nie prywatny lecz publiczny,pozdrawiam

  11. Robię eksperyment.

    Palenisko pomniejszone przegrodą o 1/3.

    Powietrze w drzwiach załadunkowych otwarte na 1/2- fukania na razie brak.

    To co dało efekt to pomniejszone palenisko oraz powietrze przez drzwiczki zasypowe,ten ceownik tak naprawdę nic ci nie dał.Możesz sprawdzić go wyciągnąć i zobaczysz że to nic nie daje, zobacz mój film.

    https://youtu.be/DIDMhhqMmIs

  12. Matejanek,kilka informacji od ciebie

    Jakim węglem palisz?/chodzi mi z jakiej kopalni i jaka granulacja/

    Jak podajesz powietrze?

    Jaką masz moc kotła?

    Czy masz mpm-a z palnikiem  wirowym?

  13. Panowie,a powiedzcie mi jaki jest wymiar tej waszej przegrody wiszącej nad wymiennikiem?Ja mam kocioł 28-32 kw i w tej chwili palę tylko węglem i mam wymiar 14cm szerokości i 8 cm wysokości.Chodzi mi o kociołek 12-14Kw

  14. palenie brykietem drzewnym ale 24h i dlatego to tak wygląda

    temperatura na kotle ok 70-75 st

    smoły jest mniej jak zasyp jest niewielki , ale przy załadowaniu całego kotła jest masakra

    dlatego szukam różnych rozwiązań , żeby to ograniczyć

    Najlepszym rozwiązaniem jest zakup bufora i maksymalnie palić w tym kotle i ładować bufor,miarkownik w tym kotle przy paleniu drewnem to jest nie porozumienie.Piec ustawiony na 70 stopni miarkownik zamyka dopływ powietrza i w kotle zaczyna się produkcja smoły.

  15. Też tak miałem ale to oznacza, że wcześniej miałeś za duży kocioł. Ja obecnie borykam się ze spiekaniem węgla, mój opał to groszek ze Staszica-32.2 macie jakiś sposób na wieszanie się opału?

    nie ma sposobu na ten typ węgla 32 przerabiałem ten temat,kup sobie groszek z ziemowita i mieszaj tym ze staszica innej możliwości niema.Jak się zawiesi to i kocioł przydymuje,niestety

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.