Skocz do zawartości

Tomek2570

Stały forumowicz
  • Postów

    167
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Tomek2570 w dniu 10 Marca 2016

Użytkownicy przyznają Tomek2570 punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Tomek2570

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Tomek2570

    Kocioł DS MPM

    Panowie, potrzebuje opinie na temat węgla z kopalni Staszic /orzech II/ Czy w naszym dolniaku można spalić ten węgiel bez problemów ??
  2. Panowie jak sprawuje się węgiel z kopalni Jankowice do dolniaka MPM, ktoś ten węgiel testował ?? Z góry dziękuje za info.
  3. Tomek2570

    Kocioł DS MPM

    Ja mam tak zrobione, wywiercone dwie dziury tuż przy samym palniku wirowym od dołu,przez szamot i blachę co stoi przegroda, powietrze PW dodatkowe od popielnika i sprawdza się to znakomicie. Otwory fi 18.
  4. Tomek2570

    Kocioł DS MPM

    Zrób tak jak ci radzą koledzy,przed palnik połóż na ruszcie albo dociętą cegłę szamotową 3cm x 3 cm lub dotnij na szerokość rusztu płaskownik szerokości 4 cm tak by zasłonić pierwsze zęby rusztu i to powinno poprawić twoje palenie.Węgiel orzech lub orzech II płomienny typ 31 najlepiej piekary.
  5. Tomek2570

    Kocioł DS MPM

    Boże jak wy palicie w tych kotłach? Porażka !! Taki wygląd komory zasypowej oraz drzwiczek wskazuje na kiszenie opału.
  6. Tomek2570

    Kocioł DS MPM

    Hilar,jak wrzucisz świeży węgiel na żar gdy jest palnik odkryty to zawsze będzie dymił,któryś z kolegów napisał że gdy jest odkryty prześwit w przegrodzie to najlepiej jest dorzucić trochę drewna i na to zasypać węgiel wtedy dymu zero.Nie wiem jak jest na miarkowniku jak się przymknie i kocioł chodzi na podtrzymaniu czy kopci bo u mnie kocioł pracuje z buforem i klapka PP jest ustawiona cały czas na około 8mm,
  7. Tomek2570

    Kocioł DS MPM

    Potwierdzam kolegę Gelo, nie wiem w czym macie problem ja palę cały czas węglem i niema żadnego problemu.Jest tylko jeden warunek węgiel płomienny /ja palę węglem Piekary/nie muszę przerusztować, jeden zasyp 16 kilo pali mi się 7-8 godz. Gdybyś czytał ze zrozumieniem stwierdziłbyś że problem to nie kocioł tylko człowiek Żadnych drzwiczek nie uchylam,klapka PP i PW i pali się czyściutko i ekonomicznie
  8. Tomek2570

    Kocioł DS MPM

    Grzegorz odpisałem już Piastunowi Piastun,ten pomiar spalin na filmiku to przy paleniu drewnem przy starej wersji palnika,teraz mam temperaturę na czopuchu 150 do 190 stopni zależy jakim węglem palę. Teraz pytanie moc nominalna - jak to mam zrozumieć! jakie ustawienia pieca? Powietrze Wtórne,ile?Powietrze pod ruszt,jak dużo uchylona klapka? itd i itd.To samo dotyczy mocy minimalnej.
  9. Tomek2570

    Kocioł DS MPM

    Pastun,ten pomiar spalin na filmiku to przy paleniu drewnem przy starej wersji palnika,teraz mam temperaturę na czopuchu 150 do 190 stopni zależy jakim węglem palę. Teraz pytanie moc nominalna - jak to mam zrozumieć! jakie ustawienia pieca? Powietrze Wtórne,ile?Powietrze pod ruszt,jak dużo uchylona klapka? itd i itd.To samo dotyczy mocy minimalnej.
  10. Tomek2570

    Kocioł DS MPM

    Kolego,bufor w moim przypadku jest rewelacja,nie potrzebuje żadnego miarkownika,palę na stałej szczelinie.Zawór trójdrożny ustawiony by puszczał na dom 50 stopni reszta zgromadzonej energii ładuje bufor.Palę przez 6-8 godzin przez ten okres bufor ładuje mi się do 95 stopni,rano wstaje puszczam pompę i przez 5-6 godzin pompuje zgromadzoną energię bez palenia w piecu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.