Skocz do zawartości

piotrek83

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia piotrek83

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Rozumiem że ratuje mnie tylko mocniejsza pompka 60-tka lub druga i chyba macie rację bo zauważyłem, że jeden grzejnik na klatce schodowej jest chłodniejszy od innych i być jest to przyczyna za słabej pompki, a grzejniki tylko na górze.Jak mogę to proszę o dokładny opis wpięcia drugiej pompki jeśli nie zdoła mocniejsza pompka.
  2. A co myślicie o zaworze 3D (mój pomysł) zamiast wpinać drugą pompkę lub przenieść powrót z wymiennika za powrót z CWU i grzejników może wtedy lepiej wymiesza się powrót i będzie lepiej. Piszecie o wpięciu drugiej pompki na powrót do kotła lub równolegle z pierwszą za kotłem? Czy dobrze rozumuję !
  3. Zbiornik na górze ma jeszcze odprowadzenie do kanalizacji waz z pionowym odpowietrznikiem, w całym C.O jest tak wpięte centralnie z kotła idzie na poddasze gdzie z trójnika pod zbiornikiem ze spadkiem rozchodzi się na pokoje tylko na poddasze i powracają centralnie do kotłowni gdyż tylko na piętrze i w łazienkach mam grzejniki, na parterze mam tylko ogrzewanie podłogowe jakieś 60mkw wraz z łazienkami, podobno ma chodzić grawitacyjnie, ale jeszcze nie próbowałem gdyż mieszkam dopiero od pażdziernika i spaliłem 1,5 t węgla do dzisiaj, a w domu dół 22 C , góra 23C-24C w łazienkach 26C.
  4. Kolego znalazłem 5min i zrobiłem jeszcze raz ale nie wiem dokładnie co jeszcze mam ując . nie zaznaczyłem tylko zaworów kulowych. Teoretycznie instalacja prosta ale nie działa zbyt dobrze. Myślę że za sprawą powrotu z wymiennika gdyż jest wpięty prawie centralnie do kotła i nie zdoła się zmieszać z powrotem z grzejników, dlatego myślę że pomoże zawór 3D lub 4D tylko jak dobrze go wpiąć . A może przepiąć powrót z wymiennika przed powrót z grzejników i CWU oraz zastosować zawór 3D.
  5. kolego u mnie jest prawie tak samo tylko przez wymiennik płytowy ma odseparowany układ ogrzewania podłogowego w układzie zamkniętym, a grzejniki z buforem na wodę CWU na otwartym i powrót z wymiennika tez mam wpięty bezpośrednio do kotła i powiem że kicha kocioł przez 2-3 godz nie może złapać temperatury a do momentu osiągnięcia przez układ podłogówki 45 C i nic nie pomaga czy wsypię wiadro węgla czy dwa. Podejrzewam że jedyny ratunek to zawór 3D lub 4D
  6. Witam jestem nowy na forum. Mam problem z doprowadzeniem pieca do normalnej pracy to znaczy do 60C. Mam instalację otwartą na grzejniki ( ma podobno działać grawitacyjnie) i wymiennik płytowy wpięty pod ogrzewanie podłogowe w układzie zamkniętym. Piec węglowy żywiec 26kw, a wymiennik 30kw 30płytowy. Nie mam zaworu ani 3D , ani 4D i to jest chyba cały problem, gdyż powrót do kotła jest za zimny. Jak zamknę wymiennik to jakoś to działa . proszę o pomoc jak to zmienić aby dobrze działało i czy montować zawór 3D i gdzie? Sorry za kiepski rysunek ale nie mam czasu teraz i tak na szybko. Oczywiście mam zawory kulowe, pompy buderus 40, zasobnik CWU 200l elektrometu z wężownicą z możliwością podłączenia kiedyś solara.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.