Skocz do zawartości

LUDWICZEK

Forumowicz
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez LUDWICZEK

  1. Witam ponownie biggrin.gif

    Mam do Was pytanie. Co myslicie na temet podlaczenia naczynia wzbiorczego do powrot tuz przed piecem.??? "Moj" fachowiec twierdzi, ze podlaczenie pod powrot jest lepsze poniewaz uklad sie nie zapowietrza, a i tak spelnia swoja funkcje.

    Pozdrawiam

  2. Mam kocioł cht 21 kw futura z podajnikiem na ekogroszek podłączony przez wymiennik ciepła z układem zamkniętym i mam dylemat czy podłączyć do niego sterownik pokojowy czy nie .Instalator mówi że, NIE serwisant odbierający kocioł przy pierwszym rozruchu mówi jak najbardziej TAK .W instalacji zamontowany na powrocie zawór termostatyczny esbe 55 stopni .

    Poza tym że będzie większy komfort temperaturowy w domy to jest jasne ale jak to wpływa na kocioł gdy nie grzeje domu i czy ma to wpływ na zużycie ekogroszku ? Co jest na korzyść a co nie ? Prosiłbym o rzetelną odpowiedź bo nie wiem czy warto inwestować w regulator pokojowy bezprzewodowy za 280 zł .

    Witam

    Nie jestem fachowcem ani zbyt długim uzytkownikiem pieca na eko (3 miesiace), ale mam małe doswiadczenie ze sterownikiem

    Otóż posiadam piec HEF EKO PLUS U 18KW ze sterownikiem Ognik Plus z PID. Miałem pod niego podpiety bezprzewodowy sterownik pokojowy EUROSTER 2005 i totalna porazka. Po pierwsze piec mi "głupiał", dochodziło do sytuacji gdzie piec mi wygasał. Temperatura w pomieszczeniu gdzie był sterownik pokojowy i tak była wyzsza niz ustawiona na sterowniku. Serwisant z firmy ElektroMiz doradził mi, zebym zrezygnował ze sterownika pokojowego. Zrobiłem tak i teraz piec pracuje super. Spalanie na dom 110m niezamieszkały, poki co bez podgrzewania CWU spala mi przy obecnych temp. ok 18kg/dobe. Jesli chodzi o regulacje temp. w pomieszczeniach mam teraz załozone programowalne głowice termostatyczne Honeywell-a HR20E i jestem zachfycony. W kazdym pomieszczeniu moge zaprogramowac sobie inna temp. Placilem na alegro za nie po 72 zł/szt.

    Pozdrawiam Tomek

  3. Witam

    Tak bardzo Cie proszę podeslij te zdjecia. Rozumiem, że nawet z załączonymi adapterami nie bedą pasowały mi do RTD-15N Danfoss-a. Ojakich tulejkach redukcyjnych piszesz. Bardzo Cie prosze o wiecej szczegulów. Godzę sie z faktem, że pozostaje mi wymiana całych zaworów:(.Napisz prosze czy jestes zadowolony z tych głowic.

    Pozdrawiam

  4. Witam

    Dziekuje serdecznie za odpowiedz no i optymistyczna wiadomosc. Zmartwiło mnie tylko to, że te głowice sa uzywana. Sprzedawca na swojej stronie twierdzi, ze cena jest niska poniewaz sa one z wyprzedazy, likwidowanych sklepów, uszkodzone opakowania w transporcie itp i dlatego cena jest niska.

    Natomiast jesli chodzi o samo dzialanie to odpowiada mi to co napisales. Czy temperatury sa faktycznie zgodne z tym co nastawiasz na głowicach?

    No i ostatnie pytanie odnosnie dopasowania do zaworow. Jak wczesniej napisalem mam zwory Danffos RTD-N15 , czy adaptery dostarczone wraz z glowica w komplecie beda pasowaly do tych zaworow? Czy moze musze zmienic zawory? Masz dokladnie ten model glowic ktore wymienilem wczesniej?

    Dziekuje i pozdrawiam

  5. Witam !

    Planuję zakup kotła do nowego domu :

    - komfort Eko 15 marki Defro

    - dom parterowy pow. użytkowa 100 m + garaż 30 m w którym grzejnik płytowy 600/1400

    - w domu 10 grzejników podpiętych w jeden rozdzielacz

    - żadnej podłogówki

    - w kotłowni +poziomy bojler 140 l

    - dwie pompy obiegowe co +cwu

    - dom dobrze ocieplony

     

    Oto moje dylematy :

    - chcę podpiąć sterownik z algorytmem pid

    - czy w tej sytuacji wpinać zawór trójdrogowy czy czterodrogowy czy żadnego

    - jak najlepiej wykonać tą kotłownię

     

    Bardzo proszę o rzeczową pomoc !

     

    Witam

    Posiadam sterownik z PID Ognik Plus, co prawda mam piec HEF EKO PLUS U 18KW i jestem z tego sterownika bardzo, bardzo zadowolony. Co prawda na poczatku mialem problemy, piec wygasal. Ale jak sie okazało wina nie lezała po stronie sterownika pieca tylko sterownika pokojowego EUROSTER 2005. Mialem ten sterowmik podpiety pod sterownik pieca i nie zdawało to ogzaminu. Po odłaczeniu, wyeliminowaniu sterownika pokojowego piec sprawuje sie bardzo dobrze. Utrzymuje stała temperature i spalanie jest na dobrym poziomie-ok 18kg groszka przy obecnych temperaturach na dobe. Zaznaczam ze nie uzywam cwu, poniewaz dom stoi pusty. Mysle ze najwiekszym plusem tego sterownika jest to ze nie trzeba kombinowac z ustawieniami. Sterownik ustawia sobie wszystko sam. Pod sterownik jest rowniez podpieta pompa cwu i na sterowniku ustawia sie tem. cwu. Jest mozliwosc ustawienia priorytetu cwu lub co lub obydwu naraz. Polecam ten sterownik.

    Pozdrawiam

  6. Bardzo dziekuje za podpowiedzi ale :) :

    Otóz posiadałem (nadal posiadam ale odłaczony) programowalny bezprzewodowy sterownik pokojowy EUROSTER 2005 podpiety do sterownika od pieca Ognik Plus z PID i nie zadawał kompletnie ezaminu. Mało tego ze temperatura w pomieszczeniue byla wieksza niz ustawiona na sterowniku pokojowym to do tego jeszcze piec pracował bardz niestbilnie (duże skoki temp), a nawet wygasał. Po odłaczeniu sterownika pokojowego od sterownika pieca, piec pracuje bardzo dobrze, utrzymuje ustawiona temperature i bardzo mało spala ( dom 110m, nie zamieszkały, nie korzystam z cwu - spala ok. 18kg na dobe). Na wszystkich grzejnikach mam w tej chwili głowice termostatyczne Danffos. Chęć zmiany na programowalne bierze sie z tego, iz chce miec mozliwosc programowania temp. w pomieszczeniach, no i nie ukrywam jestem zwolennikiem elektroniki :) . Natomiast jesli chodzi o dodanie do zaworu 3d siłownika i sterownika-chce zabezpieczyc piec przed niska temperatura powrot. Chociaz i teraz temperatura w piecu wacha sie max od -3 do +3 stopni. Temperature na piecu mam ustawiona na 65st.

    Pozdrawiam i czekam na dalsze wskazówki :)

  7. Witam :)

    Kolejne pytanie zwiazane z modernizacja mojej nowej 2 miesiecznej kotłowni:).Niestety robił mi ja instalator, który nie jest otwartu na nowinki techniczne, wiec czytajac forum postanowiłem sam ja troszeczke zmodernizowac.

    Mam zawór 3d AFRISO ESBE 1"sterowany recznie. Chce zamontować siłownik tego zaworu AFRISO ESBE ARA 661 ze sterownikiem EUROSTER 1100M w celu utrzymania stałej temperatury na powrocie. Na grzejnikach mam jeszcze głowice termostatyczne Danfoss, ale za kilka dni zmieniam je na głowice programowalne. Czekam tylko na opinie Piotra Automatyka na temat tych głowic. Bardzo Was prosze o opinie. Czy bedzie to dobre rozwiazanie i czy bedzie sie sprawdzało w działaniu. Moja obawa jest nastepujaca: obawiam sie ze jesli sterownik bedzie pilnowal temperatury powrotu to czy nie bedzie zbyt niska temperatura na wyjsciu na co? A może macie inne propozycje? Ponizej przedstawiam uproszczony schemat mojej kotłowni.

    Pozdrawiam

    SCHEMAT_1_.ppt

  8. Witam

    Znalazłem nastepujacą głowice; "Głowica termostatyczna HONEYWELL DURACRAFT HR20E" w bardzo dobrej cenie, za sztuke 72 zł. Jest to cos co by mi odpowiadalo, poniewaz głowice Danfoss-a maja mozliwość zmiany tem. tylko o 3stopnie. Te głowice natomiast maj praktycznie nieograniczony zakres zmiany. Nie mam jednak pewności czy beda pasowaly mi na moje zawory: " zawór katowy termostatyczny Danfoss RTD-N15.

    Bardzo prosze o opinie na temat w/w głowic i czy bedzie możliwosc zamontowania na tych zaworach.

    Pozdrawiam i czekam na opinie :)

  9. Witam

    Czy ktos z was uzytkuje programowalne glowice termostatyczne? Bardzo bym prosil o opinie na temat ich uzytkowania. Czy zdaja one egzamin?

    Chce miec mozliwosc programowania temperaturuy w pomieszczeniach. Posiadam EUROSTER 2005 jednak po podlaczeniu pod sterownik pieca Ognik Plus z PID byly problemy z piecem, piec wygasal. Teraz kiedy odolaczylem EUROSTER od pieca wszystko jest ok. Piec pracuje stabilnie. Jednak nie mam mozliwosci programowania temperatury w pomieszczeniach. Na kaloryferach obecnie posiadam glowice termostatyczne DANFOSA, ale sa to zwykle glowice bez mozliwosci programowania. Mysle o zamontowaniu glowic programowalnych. Bardzo prosze uzytkownikow tych glowic o opinie. Czy jest to dobre rozwiazanie.

    Pozdrawiam

  10. Piec mam HEF-a EKO PLUS U 18KW ze sterownikiem ognik plus z PID. Pompy od co i cwu podlaczone sa pod ten sterownik. Podgrzewacz mam pionowy z wezownica "GALMET".

    Pytasz po co mi sterownik pokojowy skoro mam glowice termostatyczne:) Poniewaz chcialbym miec mozliwosc programowania temperatury w pomieszczeniach.

    Rozumiem, z tego co mi napisales ze dobrze by bylo zamontowac zawor 4D ze sterownikiem EURSTER 1100M. Powiedz prosze pod co ten sterownik sie podlancza. Domyslam sie ze pod silownik zaworu, pod sterownik pieca i co dalej. Jak on dzial?

    Dzieki za pomoc

    POZDRAWIAM

  11. [Witam

    Tak wyglada rozwiazanie (w skrucie) mojej instalacji. Czy konieczny jest zawór 4D? Sterownik EUROSTER 2005 podlaczony pod sterownik pieca Ognik Plus z PID nie zadawal egzaminu. Po konsultacji z serwisantem z Elektro Miz odlaczylem EUROSTER i piec pracuje super. Czy jezeli zamontuje zawor 4D z silownikiem i sterownikiem siłownika moge pod to podlaczyc EUROSTER i bedzie wszystko dzialac?Tzn czy bede mogl sterowac temp. w pomieszczeniach za pomoca EUROSTER-a czy nic mi to nie da i nadal pozostana glowice termostatyczne (ktore mam na kazdym grzejniku)?

    Pozdrawiam

    SCHEMAT_1_.ppt

  12. Witam Wszystkich:)

    Może zna ktoś sprawdzonego instalatora z okolic Torunia. Chce wyminić zawór 3D na 4D z siłownikiem i sterownikiem. Dwa miesiace temu mialem robiona nowa instalacje wraz z nowym piecem i moj instalatar zamontowal mi 3D poniewaz uwazał ze 4D jest zbedny. Jesli ktos zna sprawdzonego i otwartego na nowości techniczne instalatora bardzo prosze o info.

    POZDRAWIAM

  13. Witam :angry:

    Mam bezprzewodowy sterownik pokojowy EUROSTER 2005 podlaczony do sterownika pieca Ognik Plus z algorytmem PID.

    Na sterowniku pokojowym mam ustawiona temp. 18 stopni. Temperatura jaka osiagam w domu jest 20 stopni, i to dzieki temu (tak mysle) ze na termoglowicach Danfoss mam ustawione na niecale 3. Jak bylo na max odkrecone w domu bylo 26 stopni. Wyglada tak jak by sterownik pokojowy nie sterowal temperatura w pomieszczeniu i praca pieca. Czy wiecie co moze byc przyczyna tego?

    Pozdrawiam

  14. Witam

    Dziekuje za wskazówki. Jest dokładnie tak jak opisales. Sterownik pokojowy mam teraz podlaczony do sterownika pieca. Troszeczke poprawilo to dzialanie pieca. Zobacze co bedzie dzialo sie dalej. Najgorsze jest to ze nie ma mnie na miejscu (jestem za granica) domem opiekuje sie sasiadka, wiec nie moge za duzo poeksperymentowac:(.

    Dziekuje i pozdrawiam

  15. Witam panów, widze że sterownik HEF;a nie przypadł do gustu. Miałem podobny problem ( gasł - powód 1: albo przegrzewał, i wybijał bezpiecznik; 2: brak podtrzymania, zbyt długi czas przerwy, aż do wygaśnięcia). Ustawienie temperatury na kotle na wyższą powodował wybicie bezpiecznika, zbyt niskiej powodowało brak żaru. Obecnie mam nowy sterownik Hefa "Ognik) zalety: działa lepiej ze sterownikiem pokojowym, nie pozwala na przegrzanie - uruchamia pompę "CO" gdy temperatura kotła przekroczy o około 10 stopni temperaturę zadana na kotle. Lepiej dziala podtrzymanie - nie gaśnie. Ogólnie widoczna poprawa. Jestem jeszcze w fazie testowania więc zalety i wady pewnie sie ujawnią jeszcze. Pozdrowienia

     

    Jeśli okolice śląska możliwa wizyta serwisanta.

    Danieles czy masz sterownik HEF-a Ognik Plus z PID???

  16. Nie, tak nie powinno się dziać. Niektóre, chyba większość sterowników ma ustawioną minimalną temperaturę w granicach 45 - 50 st.C, ale jeszcze dochodzi bezwładność kotła, miałeś na kotle 45 st. i kocioł przeszedł w tryb praca, zaczęły pracę pompy i dodatkowo wychłodziły kocioł. Moja rada jeśli masz zawór trzy lub czterodrogowy (jest on bardzo przydatny zwłaszcza w czasie jesieni i wiosny) podwyższ temperaturę na kotle przynajmniej do 60 - 65 st. a na zaworze zmniejsz obciążenie kotła, tak aby woda, która idzie do grzejników miała równie niską temperaturę jaką masz obecnie, a kocioł nie powinien już bardzo się wychładzać.

    Pozdrawiam

    Dziekuje bardzo. Ustawilem temperature 65 stopni. Na zaworze trojdroznym jest 55. Zobaczymy co teraz bedzie sie dzialo.

    Pozdrawiam

     

    Nie, tak nie powinno się dziać. Niektóre, chyba większość sterowników ma ustawioną minimalną temperaturę w granicach 45 - 50 st.C, ale jeszcze dochodzi bezwładność kotła, miałeś na kotle 45 st. i kocioł przeszedł w tryb praca, zaczęły pracę pompy i dodatkowo wychłodziły kocioł. Moja rada jeśli masz zawór trzy lub czterodrogowy (jest on bardzo przydatny zwłaszcza w czasie jesieni i wiosny) podwyższ temperaturę na kotle przynajmniej do 60 - 65 st. a na zaworze zmniejsz obciążenie kotła, tak aby woda, która idzie do grzejników miała równie niską temperaturę jaką masz obecnie, a kocioł nie powinien już bardzo się wychładzać.

    Ostatnio uzyskałem opinię o sterownikach PID, że w sytuacjach ekstremalnych np. bardzo małe obciążenie - niska temperatura kotła mogą występować błędy sterownika, i że jest to normalne zachowanie pid'ów.

    Pozdrawiam

    Czyzby sterownik PID był przereklamowany?:) A mialo być tak pieknie. Zero ustawien. Tylko temperatura kotła co, cwu i nic wiecej :angry: A teraz mam same problemy.

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.