Skocz do zawartości

andrzej4335

Forumowicz
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez andrzej4335

  1. Podłogówka na zaworze termostatycznym trójdrożnym umiejscowionym przed pompą w kotłowni, a rozdzielacz z przepływomierzami w szafce kilka metrów dalej.
  2. Witam jestem w trakcie budowy instalacji co w kotłowni. W całej instalacji będą trzy pompy obiegowe: do bojlera , rozdzielacza grzejniki i rozdzielacza podłogówki. Do tego ostatniego nie mam miejsca aby wstawić zawór zwrotny za pompą (po stronie tłoczenia) czy mogę go wstawić za pompą bać zrezygnować całkowicie?
  3. Dzisiaj pokazałem mój schemat instalatorowi to mnie wyśmiał mówił że Z.R. musi być, ale czemu to nie wyjaśnił
  4. Witam mam dylemat czy stosować w układzie z załącznika zawór różnicowy . Wszystkie grzejniki będą pracować dwóch rozdzielaczach jeden na parterze a drugi na poddaszu od rozdzielaczy do grzejników połączenia w rurach pex fi 16. I Myślę że w tym wypadku o grawitacji niema mowy. proszę o pomoc w podjęciu decyzji SCHEM.bmp
  5. Witam przy piecu musiałbyś zastosować zawory zwrotne bo w przeciwnym razie kominek będzie ci grzał niepotrzebnie wodę w piecu jak nie będziesz w nim palił.
  6. A czy j pisałem o pozbyciu się zaworu różnicowego...proszę czytać dokładnie.
  7. Ja bym to widział tak. Bo po co te dodatkowe połączenie powrotów za zaworem 4d
  8. Witam mam pytanie co w twoim układzie ma mieć za zadanie zawór 4d ?
  9. Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa odnośnie przekroju rury do ''zw'' dodam że od pieca do zaworów 4d i3d i powroty planuję fi28 a resztę fi 22 rozdzielacze mam dosyć blisko max 3m. od pieca
  10. Jeszcze nasuwa ni się czy byłoby warto zastosować zawór grawitacyjny z bajpasem w obwód grzejnikowy? ale z drugiej strony czy to by działało przy rozdzielaczu i rurach 16 pex chociaż żeby grzały grzejniki do góry.
  11. Co do pomp to mam już kupione, ale zobaczę może dają radę
  12. Po namyśle zastosowałem te dwa zawory ponieważ po wyłączeniu jednej z pomp druga by ciągła wodę przez tą pierwszą Nie wiem czy dobrze kombinuję?
  13. Teraz czytelniej powinno być.
  14. Nie rozumiem sensu stosowania w tym miejscu zaworu zwrotnego. proszę o wyjaśnienie.
  15. Zbiornik cuw jest tradycyjny podwieszony jak najwyżej w kotłowni jakieś 1m wyżej od kotła
  16. A gdzie te zawory miałbym założyć?
  17. A co dotyczy się ilości żeber grzejników to dom jest nowy i solidnie ocieplony a poza tym jest podłogówka.
  18. Zbiornik cuw jest przecież podłączony bezpośrednio z pieca a co do naczynia wyrównawczego to chyba bez różnicy zwłaszcza że będzie na strychu wyżej o 120cm od najwyższego punktu.
  19. Witam w moim nowym domu chciałbym sam wykonać instalację co. Powierzchnia użytkowa to 110m2 z poddaszem użytkowym. Jak dotychczas wykonałem podłogówkę (ok 200mb rury pex w dzterech obwodach) i instalację pod grzejniki także w pex fi16 z dwiema rozdzielaczami na parterze i poddaszu. Kupiłem piec typu UKS-20kw. Temperaturę podłogówki zamierzam zredukować na zaworze AFRISO Termostatyczny zawór mieszający ATM 361 a kocioł zabezpieczyć przed zbyt niską tep. powrotu przy pomocy Zawór 4-drogowy Afriso ARV 484 DN25 . Bojler 120l chciałbym aby działał cyrkulacyjnie wraz z grzejnikiem na ręczniki w łazience za ściana kotłowni. Do posta załączam mój schemat proszę o ewentualne sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.