Skocz do zawartości

jasiek09

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez jasiek09

  1. Witam, też jestem zainteresowany tym kotłem z tego co się dowiedziałem u sprzedawcy wersja II kotła ma  rozwiązany problem z dymieniem podczas doładunku opału . Może ktoś to potwierdzić ? Myśłałem też o  dołożeniu miarkownika ciągu KEPAS.

  2. Generalnie to ty tam masz system zamknięty w układzie z kotłem na paliwo stałe, bez widocznych (na zdjęciach) urządzeń zabezpieczających. Krótko mówiąc instalacja jest "niezgodna z prawem". Ponieważ omawiamy w tym wątku rzecz inną, ten problem przemilcze.

    A co służy w takich przypadkach jako urządzenie zabezpieczające ?
    Zawór różnicowy ma sens gdy instalacja grzejnikowa ma możliwość pracy grawitacyjnej. Patrząc po rurach, to przekroje raczej są za małe i jak wcześniej pisałeś, po wyłączeniu pompy grzejniki ostygły. Czyli grawitacji brak.

    Tak też było

    Proponuję wymienić zawór na średnicę max cal i ćwierć (32), a osobiście założyłbym calowy (25). Do opisanych wyżej celów wystarczy.

    "Stary" zawór wygląda na 2-calowy i jest zdecydowanie za duży dla tej pompy.

    Możesz mieć rację skoro problem występuje od początku tzn że ktoś mógł przesadzić z jego wielkością. A w którym miejscu trzeba już uciekać ze średnicą, czy przed samym zaworem czy na całym odcinku ?

    P.S.

    Jak tam te uparte grzejniki?

    Grzeją wszystkie na II biegu pompy

    Dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc!

  3. 1 Dla poprawy bezpieczeństwa pracy instalacji proponuję montaż regulatora ciągu (klapkę) na tłoczeniu dmuchawy.

     

     

     

    Sam jestem ciekawy jak bez cięcia to rozebrać. Na dole jest śrubunek.

    Na górze wszystko nierozbieralne? Może po rozkręceniu śrubunka i demontażu pompy da się górę odgiąć i resztę rozkręcić.

    1 Czy masz na myśli swego rodzaju przepustnicę która przymyka się gdy dmuchawa jest wyłączona ? Jeśli tak to jest ona zamontowana

    Co do wymiany to zaproszę kogoś kto jest z tym obyty do pomocy ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć jaki zawór zamontować, czy są jakieś które poprzez swoją budowę są mniej awaryjne ? Wychodzi na to że ten jest uszkodzony od samego początku.....

  4. Nadal czekam na brata bo nie mam czym zrobić zdjęcia, ale podziele się tym co zaobserwowałem. Przez wiele lat był problem ze sterowaniem pieca, mimo że temperatura na sterowniku była ustawiona np na 55 i dmuchawa się wyłączała to temperatura rosła nawet do prawie 70 st mimo że drzwiczki były szczelne. Teraz po włożeniu takiej samej ilości opału gdy za którymś razem zawór się zamknął piec nie może dobić do 50 stopni czyli potwierdzenie że wcześniej woda ganiała tylko w koło. Wszystkie grzejniki się rozgrzały co brzmi nierealnie dla mnie :) Jeszcze tylko wrzucę później zdjęcia jak to wygląda i może doradzicie w sprawie wymiany tego zaworu :)

  5. 1 A zakręć wszystko poza tym grzejnikiem i ewent wrzuć 3-ci bieg. Jeśli jest drożność to cudów nie ma.

     

    2 Zawór różnicowy ktoś wymieniał? Jeśli możesz zrób próbę działania układu na wyłączonej pompie. Będzie działała tylko grawitacja i teoretycznie powinna się sytuacja pogorszyć. Jeżeli nic się nie zmieni i grzejniki dalej grzeją jak grzały to znaczy że ZR do wymiany lub z pompą coś nie tak.

     

    3Spróbuj jeszcze wyjąć całkowicie wkład filtra i pompa na 3.

    Poza tym zawory kulowe nie wystarczy lekko przykręcić, trzeba te pierwsze prawie całkiem zamknąć aby kryzowanie było skuteczne, tym bardziej że rury miedziane i ze średnicami nikt pewnie nie szalał.

     

    Może to jakiś poważniejszy problem na przebiegu samej instalacji, skoro 10 lat nikt niczego nie wymyślił.

     

    Instalacja zamknięta, czyli ciśnieniowa ze zbiornikiem wyrównawczym przeponowym. Otwarta to ta ze zbiornikiem przelewowym w najwyższym punkcie instalacji. Dopuszczając wodę naczynie to będzie się przelewało.

    1 Z tego co pamiętam to było tak robione i grzejnik się rozgrzewał

    2. Wyłączyłem pompę i grzejniki zaczęły się wychładzać, Włączyłem i część grzejników już się nie rozgrzała teraz.

    3. Pompa chodzi właśnie na 3 filtr jest czysty i po innych grzejnikach widzę że są o wiele cieplejsze

    Instalacja jest zamknięta

    edycja

    Włączyłem i wyłączyłem kilkukrotnie pompę i nie za każdym razem słychać zawór, Gdy było go słychać zimne grzejniki momentalnie się rozgrzewają, ten który nie grzał też, narazie na górzę, zobaczę czy dół też się rozgrzeje. Czyli ewidentnie zawór do wymiany?

  6. Wysilę się chętnie tylko wieczorem będę miał aparat żeby móc pokazać jak to wygląda.

    1. Instalacja ma około 10 lat

    2. Problem jest praktycznie od początku ( nie został naprawiony bo majster który zakładał instalację szybko zmarł a kilka lat temu i właściciel, ja nie zawsze byłem w domu ale pamiętam że było kilka podejść i dużo nakombinowame żeby rozwiązać problem tego niegrzejącego grzejnika ale żaden majster nie podołał.)

    3. Jakieś pytanie pomocnicze jak to rozpoznać ? Wydaje mi się że zamknięty

    4. Będzie później

    5 Będzie później

    6. Rurki miedziane,

    8 Grzejniki aluminiowe przed nimi zwykłe zawory kulowe. Parter i piętro Piec krzaczek skd 18, pompa 25Por40

    9 Najlepiej grzeją te które są najbliżej i są nieco przykręcone

    10 Odpowietrzane przy pomocy śrubokręta, na piętrze są automatyczne pionowe

    11 Przy tym który nie grzeje, nie wylatuje powietrze a woda

    12 Nie jest

    13 25Por40 Leszno, na II biegu

    14 Jest, słychac

    15 Słychać

    16 Zawory na boilerze są zakręcone

    17. Jakaś podpowiedź ?

     

    Do tego grzejnika rurka zasilająca się nagrzewa jednak im bliżej grzejnika tym jest bardziej chłodna. Był też poprawiany odpływ od grzejnika aby był spadek ale nic to nie pomogło

  7. Witam, podłączę się pod temat, czytając co radzicie Pani postanowiłem sam zajrzeć do tego filtra i przeczyścić go bo nie był czyszczony kilka lat i w związku z tym zapewne trzeba odpowietrzyć grzejniki. Z tego co wyczytałem pompa ma być wyłączona i wszystko ma się odbywać grawitacyjnie a zawór na grzejniku przed odpowietrzaniem także należy zakręcić?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.