Skocz do zawartości

kociollc

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kociollc

  1. rak więc przemieniłem to i faktycznie to chyba tak mialo być, ze moge regulować ilość wody z pieca. 10 przelot dół góra, a na 0 odcinam Kocioł? (przelot poprzeczna - góra) tak to wywnioskowałem ale głębszych prób nie robiłem. zmieniam to po sylwku, urlopy są to cały czas ktoś w domu jest. pompę dam za 3D dzięki za opisy kiminero, są bardzo jasne. Ze ustawić na 3 do 5 on tak robi i tak gra gitara.. praktyka pokazała co innego. (moze chodzilo o takie ustawienie ale po tej teraz rekonfiguracji) a co do braku obiegu to coś tam burknął ze zadko kiedy pradu nie ma wiec i problemu nie ma. resztę pozostawiam bez komentarza bo cyrk i wariactwo, nie przegadasz takiemu. a wynajął go ojciec i nie bylo mnie przy głównym montażu, także teraz wynajmę znajomych z roboty z działu spawalni, wstępnie po zdjęciach dodali do powyższych ustaleń że i przekrój rur jest za wąski. pozdrawiam Dosiego Roku,.
  2. wkradł Ci się błąd, bo napisałem ze zamyka się poniżej 7, ale to zalezy też od temp na kotle, przy 50 zamyka sie ponizej 4. zas koło 70+ juz busi byc 7. z moich testów 3D wynikło ze 0 to zamknięcie góry(pompy), czyli przelot -dół do poprzecznej. a 10 to przelot -dół do góra. cholera wie czy to dobre jest. bez pompy nie przepływa w górę nic na jakimkolwiek ustawieniu. Dzięki za zainteresowanie tematem, z ciekawostek takiego podłączenia dodam też iż, jeżeli pompę ustawię na poziom 3, to ZZ dzwoni.. zamyka sie i otwiera z dużą częstotliwością, slychać w calym domu także pompę mam na 2. moze problem by rozwiązało wyciągnięcie sprężyny z niego? jednakże również jak i wy jestem za tym by to poprzerabiać właśnie. a Twój schemat reszty instalacji to dokładnie stan, tyle ze kaloryfer jest wyzej jak piec, a z podłączenia zielonego naczynia musiał bym zrezygnować z powodów które opisałeś, natomiast czarne naczynie jest odwzorowaniem mojego. Dzięki panowie. tyle że teraz znów nie wiem, 3D za czy przed bajpasem :unsure:
  3. Dodam tylko że w moim przypadku to co sie dzieje jest niewyobrażalne .. w momencie zagotowania wody (wiadomo nie co chwila, ale zdarza się, przy tym 27kw i takim zatorze to kwestia jednej łopaty :angry: ) między pompą a zwrotnym tworzy się "poduszka powietrzna" z pary, a na drugą stronę zaworu napiera woda z piętra. wrażenia niesamowite :lol: :lol: :lol:
  4. witam, że tak ponownie zapytam te obejście za trójdrożnym tak? wesołych.
  5. nie wiem kto z was usunął nazwisko Gudwin z lc z mojego postu, ale dobrze bylo te nazwisko zachować dla przestrogi, pozdrawiam.

  6. nie nie to tam na koncu to przyłącz alternatywnego źródła ciepła a konkretniej pieca gazowego dwu funkcyjnego, i tam nie bylo nic zmieniane i zawsze bez pompy, zwrotnego i tego trójdrożnego wszystko grało. (stara instalacja) no tak wlasnie sie domyslam ze obejście ale za trójdrożnym tak? wgl " nie wiem czy to ważne" ale trójdrożny mogę ustawić tylko w przedziale 7-10, bo poniżej następuje zanik obiegu (slychac jak sie klapie zwrotny) acha dodam tylko ze sugerując się tym rysunkiem http://images41.fotosik.pl/302/b55622e712d4c895med.jpg to ten filtr tez trzeba przestawić czy moze tam zostac? nie bedzie tłumił? podziękował
  7. Witam serdecznie, krótkie pytanie. pewien "spawacz-hydraulik" tak podpiął mi instalacje nowego kotła CO. pytanie Dlaczego nie ma obiegu grawitacyjnego w przypadku zaniku prądu(wyłączenia pompy). jak to tu najkrócej przerobić zeby co zanik nie trzeba było piętra wody dolewać. a tak sie zapierał "przyjdzie temperatura to przeciśnie" <_< dzięki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.