Skocz do zawartości

bleto

Forumowicz
  • Postów

    93
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez bleto

  1. wwoytek Proponowałem pracę w dwustanie abyś mógł sprawdzić i porównać ilość spalonego węgla .Pid wcale nie musi znaczyć oszczędnie .bartas 0086 i nie tylko on  nie zmieniali  ustawień a temp.podajnika mocno spadła.Jeżeli piszesz, że przesunięcie czujnika w tył to rozsądne posunięcie, to pytanie moje, po co on tam jest? Chyba tylko po to, żeby oszukać użytkownika i cały system zabezpieczeń. Ważna jest temperatura w miejscu, gdzie może nastąpić zapłon.  Moja prośba, jeżeli nie jesteś pewien przyczyny przegrzewania podajnika, nie pisz bajek z pogranicza 1000 i jednej nocy. Jak znajdziesz prawdziwą przyczynę popartą dowodami, to wtedy się pochwal. Czytając Twoje posty odnośnie podajnika, mam wrażenie, że jesteś pracownikiem Defro, który dla dobra firmy będzie przekonywał, że to normalne i tak musi być. Podziwiam Twoją kotłownię. Pozdrawiam ;)

  2. wwoytek nie wprowadzaj innych w błąd zwłaszcza nowych użytkowników.Normalna temperatura podajnika to 30-40 stopni zwłaszcza zimą i tylko Ty z uporem twierdzisz ,ze 60 stopni to norma.Dlaczego nie dajesz sobie przetłumaczyć,że Defro robi kiche w podajnikach małej mocy.Uważasz ,że Twój model jest najlepszy ,bez wad .Przekonasz się jak upalisz końcówkę ślimaka.Poprzedniej zimy poświęciłem sporo czasu i nerwów nim znalazłem przyczynę przegrzewania się podajnika w najdroższych kotłach na rynku.Zgłosiłem to do szefa serwisu Defro ale on chyba ze strachu przed właścicielem bał się wprowadzić jakąkolwiek zmianę.Uważam ,że ten facet ze swoją odpornością na nowe pomysły powinien sprzątać plac.Wracając do tematu to granulacja węgla nic tu nie zmieni.  bartas0086 daj znać na ile zmniejszyleś temp. podajnika po korektach kol.wwoytek

  3. Witam. Do mojego HEFa założyłem WPA 07 MplusM o mocy 34 watt.Ten model pracuje na niższych obrotach, ma mniejszą wydajność ale dla algorytmu wystarcza. Mój sterownik ma możliwość dostrojenia obrotów do każdego rodzaju dmuchawy.Proponuję zwrócić uwagę na wymiary ramki przyłączeniowej i możliwości pracy na niskich obrotach. Pozdrawiam .

  4. Pisząc o wilgoci miałem na myśli tą z atmosfery ,głównie jesienią-deszcze gdzie cały komin nie jest dogrzany. To za sprawą opadów a następnie mrozu odpadają zewnętrzne elementy komina .Proces ten się pogłębia.Ja nie żałuję wyboru cegły klinkierowej.

  5. Sam napisałeś, że teraz zdudowałbyś komin ze zwyklej cegły, a ona absorbuje wiecej wilgoci.Pytanie moje: co się dzieje ze zwykłą cegłą (mokrą) w czasie mrozu? Czy nadal podtrzymujesz teorię, że na komin lepsza jest zwykła cegła? Ja obstaję przy tym, że lepsza jest klinkierowa. Pięć lat temu u siebie zbudowałem komin 1,70 m szeroki i 4,0 m wysoki z klinkieru. Palę ekogroszkiem bez wkładu i nie zaobserwowałem nawet jednej plamki wykwitu. Dobór materiałów i sztuka wykonania to dwa kluczowe czynniki. Jeżeli twierdzisz, że jest inaczej, możesz odpisać z uzasadnieniem swojego poglądu. Jeżeli możesz, to napisz jakiej firmy użyłeś cegłówki i jak wyglądają spoiny? Pozdrawiam.

  6. szdoda ,że kolega taki impulsywny. ciekaw jestem ile razy miales do czynienia z ww. problemem .moim zdaniem śieszne i nie zrozumiale jest stwierdzenie (przyczyną łlatwiejszego wykraplania siępary wodnej na klinkierze jest jego sporo mniejsza nasiąkliwość) jedno zaprzecza drugiemu . dzwonic nikomu nie każe tylko publicznie chcialem uniknac dla jednych reklamy a dla innych antyreklamy. klinkier klinkierowi nie równy.chcialbym przestrzec przed podejmowaniem pochopnych decyzji typu . wyburzanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.