Skocz do zawartości

MarekCH

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana MarekCH w dniu 17 Stycznia 2012

Użytkownicy przyznają MarekCH punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Puławy

Osiągnięcia MarekCH

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. I tak można czekać i czekać i nic. Nie chciałbym niepochlebnie wypowiadać się o tym forum ale widzę, że pomocy tu nie uzyskam, mój temat zaraz wyląduje na 3 stronie i nic.
  2. Uległem namowom i postanowiłem zastosować 4D zawór. Rzuci ktoś okiem na schemat czy jest w miarę ok.
  3. Możesz rozwinąć, dlaczego złe?
  4. Zawór 3D chciałbym wstawić dla podniesienia temperatury na powrocie i ewentualnemu zdławieniu instalacji grzejników w okresach przejściowych. Mam jeszcze wątpliwość czy przy naczyniu zamontowanym na rurze pionowej od pieca pompka nie będzie w stanie pchać wody w grzejniki tylko w naczynie? Rura ma być 1cal a odejścia do skrzynek rozdzielających 20mm od skrzynek do grzejników 16mm. Mam wrażenie, że pompie najłatwiej będzie pchać w tą 1cal do naczynia zbiorczego. Nasunęło mi się właśnie pytanie czy można by było zastosować układ zamknięty z naczyniem przeponowym? W zasadzie to zdurniałem. Może podeśle mi ktoś coś sensownego i sprawdzonego.
  5. Przesyłam jeszcze 2 warianty. w drugim wariancie przestawiłem zawór 3D tak żeby za bardzo nie dławił przepływu, ale nie wiem czy dobry jest mój tok myślenia.
  6. Jeśli mogę to polecam "sklepco" w Lublinie. Prowadzą sprzedaż wysyłkową. Ceny bardzo konkurencyjne. na ten przykład podam że pex20 Vavin kupowałem u nich po 5zł za mb, a w Puławach chcieli za to samo 7,50zł. Pexa 16 kupiłem u nich po 2,40. Za same grzejniki do mojego domu w Puławach wyliczyli mi na prawie 12000 a w Lublinie zapłaciłem za wszystkie "graty" do instalacji CO 11000. Tak, że proponuję popytać tam.
  7. Wreszcie konkretna odpowiedź. Dziękuję. Nawiązując do tematu wydedukowałem wcześniej że zawór 3D musi być na powrocie bo inaczej mogę zamknąć sobie w tym układzie naczynie zbiorcze. Pytanie tylko czy wpiąć go przed powrotami czy za powrotami przy samym wejściu do pieca i czy zaworem 3D o średnicy 1cal za nadto nie zdławię powrotu. Rozumiem że wpięcie zaworu 3D przed pompą będzie powodować to że woda będzie krążyć grawitacyjnie? Poza tym moja podłogówka będzie ogrzewać podłogę na ok. 65m2 na 6 obwodach. Mieszacz do podłogówki jest wyposażony w pompkę i widać go na zdjęciu, na wcześniej zamieszczonym schemacie, tym który się nikomu nie podobał. Podłączenie podłogówki przed pompką obiegową CO uważam za sensowne o ile pompka mieszacza podłogówki będzie w stanie pobrać wodę z układu, tym bardziej że skrzynka z mieszaczem podłogówki jest na poziomie posadzki pomieszczenia w którym stoi piec. Pisząc o zaworze termostatycznym miałem na myśli sterowanie zaworem 3D. Wstawiając zawór różnicowy myślałem bardziej o bezpieczeństwie niż o grawitacyjnym układzie. Czy moje myślenie jest chodź trochę trafione?
  8. Przedstawiam swoją nową koncepcję. :huh:
  9. Dla inteligentnego nic trudnego. To raczej kwestia czy chce się pomóc czy po mądrzyć. Nie wiedziałem, że narażę się takim obrazkiem. Bardzo przepraszam. Wstawiłem zdjęcia elementów swojego CO, żeby spersonalizować układ i połączyłem je kreskami symbolizującymi rury tak jak ja to widzę. Chciałem przedstawić idee instalacji a nie wzór rysunku technicznego. Sporo się już dowiedziałem na tym forum ale nurtuje mnie jeszcze sprawa zaworu trójdrogowego, czy na pewno ręczne sterowanie zaworem i czy montować go przed czy za pompą obiegową. Drugie pytanie to dlaczego nie stosuje się kształtek ocynkowanych, nie bo nie, czy ma to jakieś uzasadnienie. Trzy, to czy średnica zaworu różnicowego (1cal) nie jest za mała czy może zastosować zawór 2calowy i zredukować średnicę za pompką. Cztery, czy mieszacz od podłogówki zasilać od zaworu termostatycznego. Proszę życzliwych o pomoc.
  10. Tak. Tam jest filtr tylko tak jak wcześniej pisałem skręciłem to na "sucho" i nie jest po prostu w odpowiedniej pozycji
  11. Chyba sie udało przesłać schemat.
  12. Coś udało mi się naskrobać. Myślę że schemat będzie zrozumiały ale w razie niejasności proszę pytać. Propos rury do naczynia wzbiorczego planowałem ją poprowadzić z trójnika zaraz nad piecem osobą rurą do naczynia ale wyprowadzenie ją na poddasze i podłączenie do niej grzejników uważam za bardziej sensowne.
  13. Myślę, że po prostu nie będzie rdzewieć. A czy ocynk może mieć negatywny wpływ na pozostałe elementy układu? Myślałem jeszcze o miedzi ale znajomemu rozpuściły się luty na piecem po zagotowaniu i poza tym drogo, dlatego zrezygnowałem. A jak idea samego układu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.