Skocz do zawartości

Balzak

Stały forumowicz
  • Postów

    522
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Balzak

  1. Kocioł Ariston genus one. Mam dwa obiegi nisko i wysokotemperaturowa. Co prawda podłogi mam bardzo mało. Koło 40m2. 
    Wszystkim zarządza zone menager. I dwa sterowniki cube strefa grzejników i cube rf strefa podłogowa .Chcislbym aby na podłogę była podawana stała temp zasilania. A nie jak do tej pory ustawia się względem krzywej itpZałóżmy ustawiam 30 stopni to zawór 3d puszcza 30. Jest to wykonalne. 

  2. Odgrzeje troche starego kotleta.

     

    Sprawa wygląda tak a propos tych szumów, mam grzejnik jeden który jak ustawie powyżej 3 to zaczyna szumić, dobrałem sie do wkładki zeby zmniejszyć przepływ na nastawie wstępnej, zmniejszyłem o jeden, i sytuacja wygląda tak ze na 5 nie szumi schodzę na 3,5 zaczyna szumić. O co może chodzić??? 

  3. Czyli po dogrzaniu pomieszczenia puszczasz niższa temp. na grzejniki a wiecej wody gorącej wraca do kotła w krótkim obiegu. Masz dodatkową pompę kotłową.

     

    W Niektórych sterach defro jest opcja cykl pompy ze jak regulator wyłączy pompę c.o to sterownik przez nas zaprogramowany załącza pompę co jakis czas na jakiś czas co zapobiega wychłodzeniu instalacji ja akurat tego nie mam.

     

    Szukam regulatora pokojowego który by miał tą opcje to może bym go wymienił

     

    Z jakiego regulatora korzystasz??

  4. Jaki masz sterownik???

     

    Jesli tobie ta automatyka tak pracuje to inna bajka. A jaka masz zadaną jak pomieszczenie jest dogrzane?? i jaką masz zadaną jak dogrzewa pomieszczenie.

     

    Ale zawsze regulator kontroluje temp. tylko w pomieszczeniu wzorcowym czyt. w tym co jest regulator. w pozostałych jest juz różnie

  5. Ja mam troche inne doświadczenia. Paliłem swoim kotłem z regulatorem pokojowym i jakoś dziwnie mi sie to podobało opisuje jak to wyglądało jak kocioł szedł z wiekszą mocą i regulatorem pokojowym. kociół dobijał do zadanej pompa C.O pompuje gdyż temp. pomieszczenia jeszcze nie została osiągnięta kilka cykli i regulator wyłącza pompę c.o i jest ok ale ale dużo wungla na palniku odbioru ciepła brak i sie dzieje to ze temp. na kotle szybuje do ok 70 nawet ponad a u mnie w sterze(Defro AG odpowiednik tech st-47) przy 75 sopniach włącza sie pompa c.o i zbija temp o 2 stopnie gdyż to ogranicza przez ewentualnym alarmem temp. kotła pompa miesza wode spada o te 2 st. ale pompa zgoniła duzo zimnej wody z instalacji. i po mału spada na kotle poniżej nawet zadanej z znów piec dogrzewa. Cykle powtarzają sie kilka razy dziennie.

     

    Druga sprawa po mimo tamtej. Jesli regulator długo trzyma temp. pomieszczenia powyżej zadanej to woda w układzie staje sie zimna jesli spada temp. pomieszczenia poniżej zadanej włącza sie pompa C.O i dogrzewa wtedy na kotle spada temp. poniżej 40 i długo dobija do zadanej.

     

    to taki moje doświadczenia z regulatorem.

     

    Teraz o paleniu bez regulatora.

     

    Niska moc krótkie podawanie delikatny nadmuch pompa C.O pracuje cały czas, w łazienkach drabinki na maxa odkręcone dla zachowania przepływu a w kazdym pomieszczeniu głowica na grzejniku ustawiona na odpowiednią wartość. Metoda dużo bardziej komfortowa bo na zaworze 3d ustawiam ok 43 stopni i po mału sukcesywnie pompka pompuje w układ i w grzejnik który jest otwarty. I np. siedze w jakims pokoju czuje troche chłodu to głowicę troche rozkręcam chwila moment i czuć ciepło. Co do zużycia to wydaje mi sie bardzo porównane może bez regulatora ciut więcej ale nie jakaś duża różnica. Minusem też jest pobór prądu przez pompkę. plusem to to ze mniej zachodzi kociołek.

     

    Przy regulatorze mnie irytowało to ze niby temp. w pokoju 22 st. a czuje sie uczucie chłodu gdyż pomieszane powietrze rozwarstwia sie i ciepłe do góry zimne do dołu i tak jakoś byle jak.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.