Skocz do zawartości

bapras

Forumowicz
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bapras

  1. dom z lat 70 jeszcze nie docieplony, układ zamknięto otwarty (wymiennik ciepła), ogółem 130 m2 - 50 m2 podłogówka, reszta grzejniki + bojler 150 l, stałopalność 8 godzin czyli 3 załadunki na dobę (zima przy normalnej temp. do -20).
  2. Nadal jestem zadowolony - fajny piecyk chociaż z ofert producenta nie wiem czemu zniknął (model 2.16). Pale drewnem chociaż zastanawiam sie jak by sprawdził się przy paleniu węglem.
  3. Była i jest okazja popalić troche piecykiem wiec juz jakies wnioski są, pali sie ładnie stałopalność w granicy 4-5 godz przy temp na piecu powyzej 60 stop C, czyli nie jest żle ale mogłoby byc lepiej, ale w przyszłym roku bede palil suchszym drewnem to bedzie mozna pobawić sie z obnizeniem temperatury na piecu co zapewne wydłuzy czas stałopalności (w tym roku palę niesezonowanym drewnem więc muszę palić na wysokich obrotach). Piecyk fajny i przemyślany.
  4. Witam Może Vienybe 2.16 litewski dolniaczek - stalopalność ok. 4-5 godz. na drewnie liściastym - czy to długo czy mało nie wiem to moj pierwszy kociołek do zabawy.
  5. Pytałem o ster na 3 pompki - ale już sprawa jasna pod Auratona można podłączyć 3 pompki - po prostu pod część B sterownika można podłączyć 2 pompki z 2 różnymi nastawami temperatury. Temat można zamknąć.
  6. Potrzebuję sterownik do 3 pomp co, tzn. główna na wymiennik+na CO+na podłogówkę, chodzi oczywiście o to aby pompy się załączały gdy kocioł osiągnie odpowiednią temperaturę i wyłączy je w odpowiednim momencie- 2 pompy podłącze bez problemu pod część A i B sterownika natomiast jak podłączyć 3 pompę czyli np. podłogówkę ??? Po głowie mi chodzi AURATON 1111 Multi i o nim mowa , ALE czy da się podpiąć pod niego 3 pompkę ???
  7. Mam od tygodnia rzucone posadzki mixokretem więc jedynie przepalam na grzejniczki podnosząc stopniowo temperaturę, poza tym temperatury na zewnątrz są dodatnie więc nic na temat stałopalności nie mogę powiedzieć, zacznie się prawdziwa zima to będzie okazja pobawić się piecykiem, a to chyba już nie długo - wtedy napewno coś napiszę.
  8. Budownictwo z PRL - ściany ok 40 cm chyba ze wszystkiego co mieli - głównie suporex, powierzchnia ogółem 130 m2 z czego ok 50 m2 tylko podłogówka, stolarka okienna wymieniona, drzwi zewnętrzne prowizorka - więc drobne nieszczelności, a palę żeby podsuszyć tynki gipsowe, jutro chłopaki rzucają posadzki, docelowo będzie docieplenie budynku i nowa elewacja ale to w przyszłym roku. Jak podeschną posadzki i uruchomię podłogówkę, a także wstawię normalne drzwi bedzie wiadomo coś więcej.
  9. Dokładnie te 5-6 godz było przy grzaniu na miarkowniku 80 C czyli na grzejniczkach bez podłogówki było bardzo ciepło, przyczym jak napisał Kol. Sanitsystem budynek w trakcie remontu ze sporymi nieszczelnościami jeszcze - docelowy rezultat napewno będzie lepszy ;]
  10. Wiem potem poprawie na cięższe :] tak wyszło z pośpiechu, doloty powietrza wtórnego ma z lewej i prawej styrony z regulacją, trochę osmoliłem piecyk a to dlatego ze drewienko jesionowe z tego roku , co prawda z posuszu ale jednak nie tak suche jak bym chciał więc kombinuję jak zminimalizować efekt smolenia, tak w ogóle to jestem kompletnym amatorem w paleniu, ale się uczę. Nie planowałem palenia w tym roku ale tak wyszło że muszę przepalać (podsuszyć tynki) no i zimą będę w środku działał - szkoda tak długiej zimy ;/. W kotłowni obok gdzie będzie składowane drewno wstawiłem grzejniczek żeliwny 14 żeberek a nad nim powstanie stalowa krata i może jakiś wentylatorek do dosuszania drewna - taka moja mała dygresja (zobaczę jak wyjdzie) ;]
  11. Czas pokaże jak się będzie sprawował, oglądałem parę kociołków i ten zrobiony jest naprawdę solidnie, a klapy się sprawdzają - otwierasz i zero dymu w kotłowni ;] Sony23 kanał dopalający rozszerza się ku górze - na dole 5 cm, a na górze 9 cm, ciężko było mi zrobić dobre fotki lustrzanką, ale coś tam pstryknąłem ;] Jutro jak dopadnę jakąś kompaktówkę pstryknę fotki podczas pracy ;] Acha potrzebuję jakiś sterownik do 3 pomp - co polecacie jak to rozwiązać sensownie ?
  12. Nie chłopaki skręcali mi hydraulikę, przykryli piecyk i zrobili se na nim stolik, więc nie chciałem im przeszkadzać, plus trochę innych zajęć, jutro go przepalę do czyszczenia to po pracy rozbiorę pomierzę i zrobię parę fotek ;]
  13. Witam Tak kociołek odpalony i chodzi od 3 dni, temperatura na piecu ok 60 C, miarkownik ustawiony na 70 C i przy pełnym załadunku drewnem (a trochę wchodzi) 5-6 godzinek pracuje - co prawda uczę się dopiero palić (do tej pory paliłem jedynie papierosy :]). Jutro majster dostawi jeszcze sterownik do pomp tak żeby włączały się gdy piec osiągnie określoną temperaturę. Sony23 jutro rozkręcę wyczystkę od góry to zmierzę komorę dopalającą i zrobię parę fot.
  14. Sam jestem ciekawy, ale to trochę jeszcze potrwa, chłopaki klepią właśnie hydraulikę i zaraz pojadą maszynowe posadzki, które też muszą trochę odparować więc w grudniu pewnie odpalę kociołek to zamieszczę parę fotek i spostrzeżeń.
  15. Witam wymiary paleniska : głębokość: 26 cm u góry, 28 cm u dołu szerokość: 40 cm wysokość: 82 cm ( wysokość pierwszej przegrody) "wysokość od rusztu do spodu pierwszej przegrody" rozumiem że interesuje cię wysokość palnika przy opuszczonym i podniesionym ruszcie, czy jak bo nie ogarniam ???
  16. Ok -Jutro przestrzelę miarą to podam dokładnie ;]
  17. Zamieści i podzieli się spostrzeżeniami o kociołku ;] ,ale to za jakiś czas jak zacznie pracować. Dziś dotarł do mnie i to naprawdę jest kawał pieca jak na 16KW i dobrej roboty, wykończony bardzo estetycznie - pierwsze wrażenie 1:0 dla Vienybe ;].
  18. a może kociołek Kalvis 5-16 stargowałem do tej samej ceny z dostawą gratis ??? http://www.szalonymax.pl/product-pol-15391-84815391-Kociol-domowy-na-paliwo-stale-10-16KW-Kalvis-5-16-10-.html
  19. No tak cena też zacna- może kol. jameess powiesz cos wiecej o tym kociołku - plusy i minusy .
  20. Witam A ja dalej niezdecydowany i tym razem mam pytanie o kociołek Vienybe - może ktoś użytkuje i powie parę słówek o tym piecyku ???? Pomimo swojej ceny prezentuje się interesująco - ma dużą komorę załadowczą, ciekawe czy jest ekonomiczny ???
  21. dom 130 m2, w tym podłogówki 60 a może BIAWAR VIKING K-WRM18 - dolniak z duzą komorą załadowczą - cena 3200 zl ??
  22. Komin ok 10m o przekroju 22x26 z cegły, budynek z lat 80 narazie nieocieplony - temat na przyszły rok, rozważałem kostrzewę Warmet sds ale warunki gwarancji mnie zniechęciły, chcę palić drewnem bo mam dostęp do dobrego drewna opałowego tzn jesion, grab, dąb - oczywiście sezonowane + węgiel, majster określił mi moc też na 15 kw (tylko producenci podają zakres mocy np 8-15kw i czy paleniu drewnem nie będzieoscylował w granicach dolnego zakresu ?) w domu ok 60 m2 bedzie podłogówka + parę grzejników 7 w tym 2 łazienkowe drabinki, płytowy wymiennik ciepła + cwu 140l, czemu haitztechnik - miejscowy sprzedawca tym handluje ;] Jameess jak nie HT to co proponujesz, kociołek w powyższej konfiguracji rzecz jasna ekonomiczny :]
  23. Dokładnie chce palić drewnem i węglem, czyli kol. jameess lepiej w tym wypadku lepszy byłby piecyk HT 40 dm3 ??? 130 m2 na jednym poziomie - HT 15 KW czy HT 20 KW ???
  24. Witam Czym różnią się oba kotły Heiztechnik Q Plus vs HT Plus, interesują mnie te kotły bo mają dużą komorę spalania, może ktoś użytkuje, widział i podzieli się opinią o tych kociołkach ???
  25. Komin stary z cegły ale będę wstawiał wkład z kwasówki bo ma przekrój coś koło 24x30, wysokość 8 m, jak nie z Kostrzewy Warmet to jaki kociołek co ???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.