Skocz do zawartości

amatus1

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia amatus1

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No własnie mi zaczał naprawde mocno dymić kocioł po otworzeniu drzwiczek a czy moze byc tego powodem zbyt niska temperatura na kotle bo ustawiam obecnie 52-54...?Jak mysliice?
  2. Super wszystko zrozumiałem, dzieki za swietne wyjasnienie.dzis przyjrzalem sie mojemu kociołkowi i nie ma on wajchy przy wylocie komina. On ma dosyc ponoc nowoczesna budowe, w gornej czesci gdzie jest wyczystka ponoc jej woda dookola rury wylotowej...ze niby spaliny tez go ogrzewaja ale ile w tym prawdy to kto wie:)
  3. same fachowe okreslenia hi dla laika to czary mary:)
  4. Obowiwazkowe jest wstawienie tego zaworu?Kurcz eco do dławienia to mam zawór trojdrogowy przez pompa od podłogowki oraz na zasilaniu od pieca drugi-przy samym piecu, do tego wymiennik płytowy ale tu chyba chydraulik nie pomysła oczyms takim...Piec chodzi chyba raczej ok. nie mam zastrzezen wielkich ale chciałem zasiegnąc jeszcze opini fachowców by napewno ustawić go dobrze w kwesti przedmuchu, czasu między przedmuchami. Grawitacyjnie raczej sie nie nagrzeje, pompke mam na 1 biegu i to akurat wystarcza a odnosnie ustawień to jak Piotr podesl głownie to indywidualna sprawa.Co do temperatury to jak bym ustawił obecnie tak z 65 stopni to bym chodzil w samych slipkach chyba:):) Nie mam zaworu odnosnie tem. na grzejniki ale nie wiem czy to akurat nie mógłbym regulowac tym zaworem trojdrogowym co mam przy piecu ale na razie nie ruszam bo raz go przymknelem i sie kociołek zagotował:( hi , a co do samego kociołka to ok. chod zmi cos sie za bardzo dymi jak podkladam po mimo wylaczenia dmuchawy.Mam tak od miesiaca:(
  5. Dzieki za informacje, woda nigdzie racaczej nie cieknie, raz przelala mi sie w nayczyniu zbiorczym do kanalizacji gdyz zona zapomnaiła wlaczyc pomp a miała drzwiczki otwarte od dołu...i sie zagotowała woda. Barometr cały czas pokazuje to samo cisnienie. Co do CWU to za bardzo nie wiem o co chodzi, musze przyznac ze szybko sie nagrzewa woda do 40 C ale nie wiem o co chodzi z tą zasuwa:)Pozdrawiam
  6. Pale od września drewnem w piecu heiztechnik Q HIT PLUS 25 kW i mam problem z dokładnym ustawieniem. chciałbym sie dowiedzieć od fachowca jak mam ustawic sterownik i pompki. Sterownik mam HT-Tronic 200 Temperature chce mieć obecnie 50-52 C -na ile nastawić czas wlaczenia pomp- nastawiam ok 2 stopnie mniej niz wymagana temperatura na piecu bo nie chce by cały czas chodziły pompy - jaki czas przedmuchu-mam obecnie ok 10 s - co ile przedmuch- mam 3,7 minuty pale drewnem - ile minimalne obroty dmuchawy-mam 5 - ile maxymaln- mam 12 na maxa Na jakich biegach ustawic pompy? w wymienniku na poworcie mam na 3 biegu -100W w wymienniku zaslilanie mam na 2 biegu-45 W podłogówke mam na biegu 1- 60 W pompe od zasobnika mam na 1 biegu- 45 W Dom mam 170m/2 na dole głownie podłogowka a poddasze w grzejnikach. załaczniku zamieszczam zdjęcia pieca i kotłowni dla rozeznania.Dzieki za jakakolwiek pomoc, Zbyszek
  7. a czy te naczynie wzbiorcze musi byc montowane np na gorze (najwyzszym pkt ) domu czy moz ebyc tak jak pisał nad piecem w kotłowni?
  8. Ok. dzieki. czyli juz mniej wiecej wiem ajk to powinno wygladać. Dzis porozmawiam z hydraulikiem. A czy to prawda ze w układzie zamkniętym CO jest bardziej wydajne, lepiej po prostu grzeje?
  9. a gdzie takie naczynie przeponowe powinno byc zainstalowane?
  10. Czyli do pieca na paliwo stale musze mieć naczynie zbiorcze?Kurcze to teraz sie juz zakreciłem...hydraulik mowił ze mozna by wlasnie go zastapić wymiennikiem i zrobic po prostu uklad zamkniety, ze niby tak sie robi. Moze jestescie podpowiedziec najrozsadniejsze, najlepsze rowziwanie w stosunku do mojej instalacji?
  11. Przepraszam, ze sie wcinam w temat ale mam chyba podobny dylemat co kolega a widze ze osoby zbaierajace tu głos znaja sie na rzeczy. Mam problem, otóz hydraulik dał mi do wyboru dwie opcje w kwesti podlączenia kotłowni pierwsza w układzie otwartym z naczyniem zbiorczym umieszczonym na strychu a druga w ukladzie zamknietym z zastosowaniem wymiennika i bardziej przy tej opcji hydraulik obstaje. Nie wiem co wybrac gdyz jestem laikiem ,w starym domu mialem nacyznie zbiorcze i ale to był mały domek poniemiecki 60 m/2 a tu juz dom jest wiekszy lacznie 180m/2 .arter domu bedę mial w podlogowce natomiast góre za wyjatkiem łazienki (podlogowka) grzejniki w ilosci 7 sztuk. Na dole w kotłowni mam zamontowaną skrzynke z rozdzielaczami w ktorej reguluje całą podlogowke-8 obwodów oraz druga skrzynke na górze skad ciągne do kazdego z grzejnikow osobno zasilanie. Do tego bedzie piec z nadmuchem i sterownikami firmy Heitztechnik o mocy prawdopodobnie 25kW.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.