Skocz do zawartości

oDMienioNY

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia oDMienioNY

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. faktycznie nasz domek jest piętrowy. Na 1 piętrze przekroje rur są spore, jest też tam największy grzejnik w całej instalacji, a nie dogrzewały się właśnie grzejniki na parterze. Czyli inwestowanie w pompę nie zmieni za wiele? Nie mieliśmy dotąd zaworu 3 lub 4 drożnego. W instrukcji nowego kotła jest wymóg założenia takiego zaworu (czy można polecić jakiś o optymalnych paramtrach do ceny - rozpiętość cenowa od 200 PLN do ponad 1 tys PLN). Czy radziłbyś najpierw założyć sam zawór, nie instalować pomp i zobaczyć jak to będzie chodzić na samej grawitacji? Całą instalacje myślę, że będę modernizował dopiero za 4-5 lat i tak sobie planowałem, że nawet jak teraz pompy wrzucę trochę na wyrost, to się przydadzą przy nowej instalacji w przyszłości. Trochę mnie zmartwiło to, że mogą nie pomóc rozbujać wodę w obiegu a wręcz przeciwnie zaszkodzić. Nie rozumiem, co to jest kryzowanie, możesz przybliżyć na czym to polega? Instalator przyjedzie za 2 godz., więc jeśli masz chwilę czasu, to proszę o podpowiedź przed jego wizytą, będę miał większą wiedzę do dyskusji. wielkie dzięki! :)
  2. dzięki za stawki - wycena zatem mieści się w tych granicach Niestety właśnie nie hulało, coż człowiek do wielu rzeczy się przyzwyczaił, nawet do pół ciepłych kaloryferów w niektórych miejscach. Ale w końcu nadszedł czas na zmiany. Powrót do starego kotła był wycelowany na 17 cm od posadzki w kotłowni. Nowy kocioł ma powrót na wysokości 30 cm. Więc niestety teraz będzie po górkę :( (instalacja spawana, powroty w części mieszkalnej zamurowane pod posadzką, więc nie do ruszenia, będzie trzeba z rurami powrotów w kotłowni pojechać w górę. Więc po to pompa, by ta zmiana nie zatrzymała grawitacji, po drugie aby przyspieszyć ogólnie obieg wody. Liczę na to, że jak woda będzie szybciej krążyć w obiegu to przy obecnym kotle ze sterownikiem, będzie mniejsze zużycie węgla i spalanie będzie trwało dłużej. Może się mylę, ale instalatorzy potwierdzili słuszność tej koncepcji (czy nie chodzi o kasę za montaż pomp?)
  3. Witam, jestem świeżakiem na forum. Choć c.o . palaczami z żoną już lat kilkanaście. Po 16 latach żywota zakończył życie nasz kociołek no-name. Zostałem od wczoraj posiadaczem Q Hit Plusa 15 KW + sterowanie cwo. @Robson Twój entuzjazm co do Heitztechnika zmotywował mnie do wyboru właśnie tej marki. Ciekawy jestem jaka jest Twoja obecna opinia nt tego kociołka. Pomp jeszcze nie nabyłem, ale czytając forum pewnie postawię na Grundfosa Aplha 2 + jako obiegówka ( autoadptacja jest bardzo zachęcająca, bo nie mam żadnego doświadczenia z pompami) a cyrkulacyjną GRUNDFOS UP 15-14B (tu się jeszcze waham) Nasza instalacja (starego typu grawitacyjna z rurami dużych przekrojów zwłaszcza piony, 10 grzejników, zatem wody w obiegu sporo. Czy pompa obiegowa powinna mieć parametr 25/40 czy 25/60 ? Czy może ktoś zdradzić jakie chodzą stawki za montaż pieca C.O. i wymiennika CWU plus 2 pompy obiegówka i cyrkulacyjna. Spece od montażu się opóźniają, zaczynam myśleć o zmianie ekipy, obecnie zaproponowana cena za usługę to 1200 PLN, dużo to czy jest to cena atrakcyjna?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.