Skocz do zawartości

elrow

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez elrow

  1. Pompa Wilo Yonos Pico 25/1-6

    ? Niewymagająca obsługi, elektroniczna, bezdławnicowa pompa obiegowa z przyłączem gwintowanym i odpornym na prąd przy zablokowaniu silnikiem synchronicznym wykonanym w technologii

    ECM ze zintegrowanym elektronicznym układem bezstopniowej regulacji wydajności

    ? Pompa o najwyższej sprawności, z dużym momentem rozruchowym, wyposażona w funkcję automatycznego odblokowywania się

    ? Klasa sprawności energetycznej A

    ? Oszczędność prądu do 90% w porównaniu z pompami stałoobrotowymi

    ? Minimalny pobór mocy tylko 4W

    ? Do wyboru dwa tryby regulacji:

    dp-c (regulacja wg stałej różnicy ciśnień)

    dp-v (regulacja wg zmiennej różnicy ciśnień)

    ? Zintegrowane zabezpieczenie silnika

    ? Wyświetlacz LED ? możliwość odczytu chwilowego poboru mocy w [W] oraz wysokości podnoszenia pompy [m]

    ? Automatyczne odpowietrzanie komory rotora

  2. Witam

    Mam pytanie do kolegów, ktorzy używali, albo używają nici loctite 55. Parę lat temu spotkałem się z tym produktem pracując jako konserwa w zakładzie spożywczym. Używałem go przy naprawch do wody, insalacji centralnego mycia z ciepłą wodą, pneumatyki itp. Budując swoje "M", też go używam.

    Proszę o wypowiedź używających tego produktu i opini jak się zachowuje po latach, w szczególności chodzi mi o instalacje C.O.

    Większość opini na internecie,( albo od "fachowców ) jest od ludzi którzy tego nie używali, albo oceniają go po cenie.

    Z swojego doświadczenia nie mam żadnych zastrzeżeń.

    Czekam na opinie

  3. Piec jeszcze nie wybrany, ale będzie to piec na ekogroszek z podajnikem około 19 kw. Pow. około 135m , w tym 26m podłogówki, dodatkowa będzie jeden grzejnik w piwnicy. Dwa rozdzielacze do grzejników ( parter, piętro), jeden rozdzielacz do podłogówki ( dwie łazienki, wiatrołap ). Zbiornik z solarów 250l z podwójną wężownicą. Z każdego rozdzielacza dopływ i odpływ doprowadzony do kotłowni rurą miedzianą fi 22, plus odejście do zbiornika wyrównawczego.

    Pompy na pewno będą WILO YONOS PICO , tylko jeszcze układu przyłączeniowego nie ma. Muszę przed zimą kupić piec, więc kombinuje nad układem.

    Tak więc proszę o jakieś sugestie, dlaczego nie ten układ, dlaczego inny, jakieś nakierowanie mnie. Jestem elektrykiem, więc w tym ja pomagam, a koledzy może mi pomogą w tej kwesti.

  4. Witam

    Jeszcze się przypomnę, bo jestem w trakcie prac, więc mam tysiące pomysłów na minutę , a do tego co chwilę ktoś przyjdzie i coś od siebie rzuci.

    Jeżeli któryś z szanownych kolegów ma instalację grzejnikową na rozdzielaczach, to chętnie wysłucham rad i uwag, szczególnie uważnie oglądnę zdjęcia. Interesuje mnie także, czy pompa nie ma żadnych problemów, żeby przepchnąć przez dwa rozdzielacze i około 200m pex fi 16 ( licząc zasilanie i powrót grzejnika).

    A gdybym jednak ( już prawie z tego zrezygnowałem) poszedło w kierunku rtl w tych małych pomieszczeniach ( zasilanie bezpośrednio z rozdzielacza, powrót rtl), to

    jak będzie działała - wiatrołap 4 m2 ogrzewanej podłogi i dwie łazienki po około 7m2 ogrzewanej podłogi, byłoby to dodatkowe 100m pex do przeciśnięcia przez tą samą pompę. NO to więcej nie mieszam, piszcie.

  5. Narazie doszliśmy do wniosku, że robimy podłogówkę osobno. Jednak będą to trzy pomieszczenia ( dwie łazienki i wiatrołap). W łazienkach zastosujemy jeszcze drabinki, myślę nad zostawieniem pod oknami, wkutymi pex( wrazie czego). Na parterze rozdzielacz do grzejników, plus w łazience drugi do podłogówek. Poddasze drugi rozdzielacz do grzejników, w łazience odpowietrznik do podłogówki ( pex lecący z rozdielacz podłogowego znajdującego się na parterze). Rozdzielacze zasilane osobno od kotła z piwnicy, każdy rurką Cu fi22. Parter rozdzielacz na 9 grzejników ( 5 na parterze + rezerwa do łazienki, 3 do piwnicy), odejścia pex fi 16. W łazience rozdzielacz na trzy podłogówki ( łazienka parter, wiatrołap, łazienka poddasze). Poddasze - rozdzielacz na 5 grzejników + rezerwa do łazienki. Zawory , mieszacze , pompki w piwnicy przy kotle( ekogroszek z podajnikiem). Jestem w trakcie projektowania, więc czekam na dzielnie się doświadczeniem szanownych kolgów i koleżanek. Zdjęcia i sugestie mile widziane. Dodam, że planuje zamontować pompy energooszczędne firmy wilo.

  6. Witam

    Robimy w nowym domku instalcję CO na grzejnikach. Chcemy w łazienkach ( dwie) i wiatrołapie zrobić ogrzewanie podlogowe. Głowę mam już wielką od rad i przeróżnych rozwiązń, ale pytam i radzę się dalej. Co radzicie. Czy zrobić ogrzewanie podłogowe osobno ( ciągnąć dodatkowy obwód po przez zawór mieszający i pompę do rozdzielacza), czy też zastosować zawory RTL na powrotach. Domek podpiwniczony , z użytkowym poddaszem. Piec na ekogroszek z podajnikiem, rozdzielacze do grzejników parter i poddasze. W łazienkach duże okna , na pewno grzejniki drabinkowe , czy pod oknami grzjenik + dogrzanie dla efektu ciepłej podłogi - podłogówka, albo inne rozwiązanie, tego właśnie jeszcze nie wiem. Za bardzo zaczołem kombinować i trochę się pomotałem z różnymi rozwiązaniami. Łazienki po około 9m, wiatrołap 4m.

    Czekam na rady i rozwiązania.

    Rob

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.