Skocz do zawartości

gregm

Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia gregm

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Mam następujący problem posiadam kocioł hef eko plus uniwersal drugi sezon i z uwagi na warunki atmosferyczne nie uruchomiłem go w trybie ciągłym ale postanowiłem zrobić porządek w piwnicy i spalić trochę drewna ,które się uzbierało,między innymi wycięta sosna,stara boazeria itp. Problem w tym ,że po kilku dniach palenia na górnym palenisku zauważyłem wyciek czarnej mazi z pod kotła,jaka może być tego przyczyna i czy to coś poważnego .Proszę o odpowiedź, pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  2. Moje ustawienia serwisowe są prawie identyczne z Twoimi z nie wielką róznicą C3-20,ale dokonałem korekty C3-26 tak jak u Ciebie i zgodnie z sugestią porzedniego forumowicza zmieniłem C2-50,zobaczymy jakie będą efekty. Ostatnio dokonałem korekty ustawień i testuje następujące U1-23,U2-37,U3-80,U4-45. Spalam około 25 kg na dobę z tym,że z uwagi na sprzyjającą pogodę w ciągu dnia praktycznie grzeje tylko wodę w bojlerze 140 l a dopiero około godziny 18:00 podkręcam na ogrzewanie mieszkań i to na razie się sprawdza,zobaczymy jak zacznie się prawdziwa zima. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  3. Dzięki za odpowiedź może z czasem uda się nam dokonać takich ustawień,które będą nas satysfakcjonowały,ja ze swej strony postaram się informować o postępach w ustawieniach jeżeli tylko będą lepsze efekty ,na razie testuje różne ustawienia z lepszym lub gorszym skutkiem,może na forum są osoby ktore maja większe doświadzczenie od nas fajnie byłoby jakby podzieliły się swoimi doświadczeniami. Napisałem również maila do producenta o swoich problemach, poniżej wklejam jego odpowiedź,może się przydać,ale nie jest odkrywcza. Pozdrawiam!!!!!!!! Wszelkich nastaw do spalania węgla odbywa się za pomocą parametrów U1 oraz U2 oraz dodatkowo na przesłonie wentylatora. Ustawienie parametrów U1, czyli czas podawania na 36 s oraz U2, czyli czas postoju podajnika na 24 s (pamiętając że suma tych parametów dała nam zawsze 60 s) są parametrami wyjściowymi do uzyskania mocy kotła. Ewentualnych korekt dokonuje się dopasowując te paramtry do spalanego węgla. Moja propozycja to taka aby dać np U1 na 28 s i U2 na 32 s i resztę doregulować wentylatorem. Może być taka sytuacja, że węgiel się dobrze spala i kiedy zabierze Pan tą szlakę do ręki rozkruszy się. Niestety węgiel chociaż, że teoretycznie jest z dobrej kopalni może być złej jakości, ponieważ węgiel węglowi nie jest równy niestety. Istnieje też możliwość zanieczyszczenia kanału gdzie podawane jest powietrze, które mają znaczący wpływ na spalanie węgle. Mieszczą się one w retorcie jako prostąkątne otwory wewnątrz palnika, które należy wyczyścić i usunąc brud na zewnątrz kotła. I w tym miejscu też musi być oczywisćie nawiew świerzego powietrza w kotłowni aby wentylator pobierał powietrze świerze a nie ciepłe do spalania. Jak Pan widzi troche warunków musi zostać spełnionych ale w większośći przypadkach idzie ustawić parametry kotła do uzyskania dobrego spalania kotła.
  4. Hallo Gregm..........

  5. Mam prośbę dotyczcą ustwień kotła Hef eko plus uniwersal 38 kw,może ktos z forumowiczów ma doświdczenie z tym kotłem i pomoże mi rozwiązac kilka kwestii. Na wstępie chcę powiedzięć,że jestem nowym posiadaczem tego kotła i mam pytanie dotyczące prawidłowych ustawien, ponieważ te ustawienia których dokonał instalator nie dają prawidłowych efektów. Są to następujące ustawienia U0-57,U1-30,U2-30,U3-50,U4-20, efekt jest taki ,że na palenisku jest duża ilość niedopałków groszku i tworzy sie tzw.popcorn. Pomimo moich drobnych korekt ustawienia niewiele to pomogło,nadmienia że palę groszkiem z kopalni Kazimierz w Sosnowcu podobno jednym z lepszych na rynku. POZDRAWIAM GORĄCO WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW I Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.