Skocz do zawartości

bobek2

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bobek2

  1. Może nie dokładnie wynika to z rysunku, który zamieściłem. Kominek działa w tym wypadku jak wymiennik ciepła. Płaszcz wodny kominka jest w systemie otwartym wyposażonym w naczynie wzbiorcze otwarte. Przez płaszcz kominka przeprowadzone są rury systemu zamknietego (wspólnego dla wszystkich trzech źródeł ciepła). Płaszcz wodny kominka przekazuje ciepło do medium systemu zamkniętego. Tak to u mnie działa. Kominek planuję Makrotermu. Układ solarny jest w tym wypadku całkowicie odrębnym, zamkniętym systemem do podgrzewu cwu.
  2. Sambor, dzięki za uwagi. Kominek będzie zabezpieczony przez naczynie wzbiorcze otwarte z automatycznym napełnianiem (zawór pływakowy). Dodatkowo na kominku zainstalowany będzie zawór bezpieczeństwa. Zarówno kocioł węglowy, jak i kominek mają ciśnienie robocze do 2 bar (sprawdziłem w DTR'kach)
  3. Jestem nowy na tym forum, ale mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Temat ten nurtuje mnie od pewnego czasu. Buduję dom i nadszedł czas na instalacje co i cwu. Planuję trzy źródła ciepła: piec na eko-groszek (podstawowe), piec gazowy (zapasowe) oraz kominek z płaszczem wodnym. Dowiedziałem się, że po niedawnej zmianie przepisów możliwe jest instalowanie kotła na paliwo stałe w układzie zamkniętym pod warunkiem zaopatrzenia w odpowiednie urządzenia zabezpieczające. W moim przypadku będzie to wężownica skraplająca z zaworem termostatycznym. Czy mogę prosić o uwagi na temat takiego rozwiązania? Plusy, minusy, uwagi eksploatacyjne, na co zwrócić uwagę podczas realizacji, itp. Załączam schemat ideowy, który opracowałem dla mojego domu z prośbą o uwagi. pozdrawiam Czarek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.