Skocz do zawartości

wtmar

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez wtmar

  1. A więc ten sposób odpada tzn. jedyną i poważną przeszkodą jest brak czujnika temperatury wody wpływającej do podgrzewacza przepływowego - wiem z rozmów z serwisantami których dziś obdzwoniłem.

     

    A więc pewnie zdecydujemy się na ogrzewanie wody gazem tylko jednak zastanowiłbym się nad bojlerem z podwójną wężownicą 250l i jedną wężownicę przeznaczyć na piec gazowy właśnie i tylko do ogrzewania wody użytkowej latem, czy jest taka możliwość że piec gazowy wykorzysta wężownice z osobnego bojlera bez obsługi co?

    Proszę o opinie dodatkowo czy warto się zainteresować pompą ciepła do cwu np firmy Hewalex koszt nieco ponad 3000tyś jak zużycie prądu tej pompy w porównaniu do zużycia gazu przez piecyk?

  2. Witam!

    Mam taki pomysł ale czy się w to pchać to chcę zapytać bardziej doświadczonych.

    Będę miał bojler z dwoma wężownicami i dodatkowym króćcem do podłączenia zewnętrznego wymiennika ciepła (np. podkowy)

    Jedna wężownica to piec na paliwo stałe druga to solary albo kiedyś w przyszłośći piec gazowy dwu-funkcyjny co i cwu ze wskazaniem na to drugie bo solary to im więcej czytam to mniej się to opłaca moim zdaniem.

    Ale główne pytanie to czy można by wykorzystać wyjście z bojlera to przeznaczone do zewn wymiennika na zasilanie przepływowego gazowego podgrzewacza wody?

    Po to gdy np w okresach przejściowych rzadziej będzie się już palić w piecu na paliwo stałe ale w bojlerze np po trzech dniach zostanie woda o temperaturze 30 stopni to podgrzewacz przepływowy by ją tylko dogrzał do np 45 stopni.

    Chodzi oczywiście o oszczędność pieniędzy. Dodam że wystarczy mi strumień z przepływowego podgrzewacza. Jeżeli by już podgrzewacz przyjął wodę o temperaturze załóżmy 30 stopni i ciśnienie z bojlera zapaliło by podgrzewacz to czym to sterować.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i dodatkowo czy warto założyć 300 litrowy czy 250 zbiornik na 3 osoby bo tylko takie są dostępne z dodatkowym króćcem dodam że różnica w cenie mało znacząca a wybór firmy raczej padnie na http://www.kospel.pl/pl/produkty/wymienniki-i-zasobniki-cwu/sbz-termo-solar.html ?

  3. Oczywiście sprzedawca mnie zapewnił że sam mogę wykonać dolot w drzwiach zasypowych a nawet otwory z boku na dole jak bym chciał w przyszłości zamontować wentylator ale mnie zapewnił że przy kominie 10 m i fi 200mm na pewno tego nie będę robił znaczy się wentylatora bo dolot w drzwiczkach zrobię na pewno. Oczywiście sam też dzwoniłem do przedstawiciela handlowego i również zapewnił że jak nie ingeruje w płaszcz to z czystym sumieniem mogę sobie drzwiczki podziurawić.

    Sas-a też dziś widziałem ale drzwi dużo mniejsze.

     

    Aha mac 65 te otwory to masz rację że są potrzebne w drzwiczkach wczoraj specjalnie u ojca próbowałem rozpalić od góry i jak zamknąłem dolot u góry to dym czarny prawie a wystarczył mały lufcik i już dużo lepiej było.

  4. Witam!

    A więc dziś obejrzałem dokładnie kocioł Kamen WG 17kW i powiem że po pierwsze 4 półki, po drugie najwyższe drzwi zasypowe 19,5cm co przy drewnie ma duże znaczenie, po trzecie najtańszy i chyba go wybiore!

    Mam nadzieję że to będzie trafny wybór???

    Czekam na sugestie i porady

    Pozdrawiam!

  5. Witam wszystkich!

    Proszę o pomoc przy wyborze kotła z górnym spalaniem na drewno i węgiel.

    Nowy dom o powierzchni użytkowej 130m2, pustak 24cm + 15 cm styropianu, komin fi 20 wysoki ok 10m

    80 żeberek włoskich fondital solar s5, ok 32m2 podłogówki, zbiornik cwu 300litrów i dwie drabinki w łazienkach.

    Jakiej mocy wybrać kocioł? i jakiej firmy mam mentlik w głowie na razie rozpatrywałem te trzy pozycje czekam na wasze rady i opinie proszę również o swoje typy te firmy porostu polecili mi w sklepach aha kocioł z miarkownikiem ciągu

     

    Rakoczy POPTER G 18 kW

    Defro optima komfort 15 kW

    Kamen WG 17 kW

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.