Chciałbym nieśmiało zauważyć że takie przewężenie działa jak kryza, a wody z grzejników musi wrócić tyle samo ile zostało w nie wpompowane. Wydaje mi się że przez cieńszą rurkę, pod tym samym ciśnieniem, przepłynie mniej cieczy w jednostce czasu niż przez grubszą. No ale mogę się mylić ;-)
Pozdrawiam
A ten króciec miedziany od trójnika z powrotu z poddasza i parteru do zaworu 4d to nie jest czasem 22mm z redukcją na 1" podczas gdy wyjścia są na nyplach 1"/27mm.
Kiedyś też wymyśliłem podobny układ ale wystraszyły mnie koszty i zrezygnowałem. Ale ja w swoim układzie wykorzystałem pojemnościowy podgrzewacz gazowy z wężownicą dla solarów i wodą podgrzewaną bezpośrednio z wężownicy w piecu retortowym C.O. i wszystko miało chodzić na standardowych sterownikach układu solarnego i pieca retortowego z funkcją cwu. Niestety nie dam rady załączyć pliku .dwg ze schematem. Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę wysłać na maila.
Pozdrawiam
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Nie jestem fachowcem ale czy powrót nie powinien mieć tej samej średnicy co zasilanie? Chyba tylko w takiej sytuacji przepływ na każdym wejściu i wyjściu jest taki sam i wtedy zawór równo miesza. W innym przypadku pompa zawsze będzie ciągła więcej skąd ma lżej (czyli w tej syt. o ile dobrze zauważyłem z zasilania z pieca). Tabliczka wygląda na dobrze zamontowaną.
Pozdrawiam