Pewnie nie jest to lekarstowo na całe zło ale spróbować warto.
Zatem łyżeczkę stołową na węgiel w retorcie i dmuchawa na maxa, co najmniej raz w tygodniu.
Zresztą poczytaj sam:
"WŁAŚCIWOŚCI:
"SADPAL" służy do całkowitego dopalania sadzy i substancji organicznych (smolistych), w każdym miejscu kotła (palenisko, komora spalania, przewody kominowe), do kocowego produktu dwutlenku węgla i wody.
NIE JEST WYBUCHOWY ANI PALNY!!!
"SADPAL" jest zielonym proszkiem, mieszaniną soli nieorganicznych, które w temperaturze powyżej 600 stopni C ulegają rozkładowi na substancje posiadające właściwości krystaliczne.
Stosowanie "SADPALU" nie niszczy palenisk rusztowych i instalacji odprowadzających spaliny - przeciwnie, przedłuża ich żywotność (ekspertyza AGH Inst. Inżynierii Materiałowej w Krakowie z dnia 1991.02.20)
"SADPAL" poprawia żywotność i sprawność cyklonów, multisyklonów i elektrofiltrów.
Likwiduje on sadzę i koksik przez ich dopalanie. Nie spalone węglowodory w tym benzopiren, są dopalane wraz z sadzą. Tlenek węgla utlenia się do dwutlenku węgla.
Obniżenie w gazach wylotowych poziomu SO 2 o 10-20% i NOx o 5-10%jest efektem ich związania przez składniki "Sadpalu".
"SADPAL" wykazuje działalność w następujących grupach:
działanie czyszczące powierzchni kotłów,
poprawianie procesów spalania - zmniejszenie unosu cząstek stałych i stężenia dwutlenku węgla w spalinach,
obniżenie emisji SO 2 i NOx,
ograniczenie korozji wysoko i niskotemperaturowej,
obniżenie zapylenia.
Systematyczne stosowanie "Sadpalu" w proporcji 1-2 kg na 1 tonę węgla powoduje likwidację osadów - złogów w piecu i w instalacji grzewczej, utrzymując ich sprawność w okresie grzewczym.
Dzięki temu przestoje na oczyszczenie pieca są krótkie i wiążą się tylko z oczyszczeniem z popiołów tylnej części pieca. Po zastosowaniu "Sadpalu" - w wyniku wypalenia lepiszcza jakim jest sadza - skorupa (złogi) zmienia swoją strukturę, rozluźnia się i opada. Nowa powłoka jest wypalana na bieżąco - ścianki pieca pozostają czyste.
"SADPAL" nie powoduje glejowania (ekranów) elementów grzejnych - nie zawiera w swoim składzie dolomitu.
Ze względu na w/w zalety jest szeroko stosowany w eksploatacji kotłów opalanych węglem, miałem, koksem, drewnem, torfem, węglem brunatnym, zarówno w kotłowniach małych średnich jak i dużych. W zasadniczy sposób poprawia sprawność kotłów, utrzymując ściany kotła w czystym stanie. Każdy milimetr osadu (żużlu, złogu) na ściance pieca zwiększa zużycie paliw stałych o 10%.
SPOSÓB UŻYCIA:
Do kotłów w pierwszym rzucie zastosować taką dawkę preparatu, aby dym wydostający się z komina był koloru białego (np. do kotła o powierzchni ogólnej 25 m2 ca 6 kg preparatu),a następnie wprowadza się "SADPAL" do kotła razem z paliwem wymieszanym w proporcji 1-2 kg preparatu na 1 tonę węgla. W dużych kotłach proszek można wprowadzać za pomocą małego ślimaka, napędzanego silnikiem prądu stałego (o zmiennej szybkości), umiejscowionego nad podajnikiem węgla (paliwa). Do małych kotłów podaje się proszek poprzez posypywanie węgla ( w taczce, na pryzmie w odpowiedniej proporcji 1-2 kg na 1 tonę).
Spaliny wydobywające się z przewodów kominowych, przy prawidłowym stosowaniu "SADPALU" winny mieć białe zabarwienie.
OPŁACALNOŚĆ STOSOWANIA „SADPALU". EFEKTY EKOLOGICZNE:
likwidacja sadzy poprzez jej pełne spalanie,
likwidacja benzopirenu,
obniżenie emisji tlenku węgla, obniżenie całkowitej emisji gazów o 10-20% z tytułu oszczędności na paliwie stałym,
obniżenie poziomu emisji SO 2 o 10-20% i NOx o 5-10%,
obniżenie poziomu wytwarzania żużlu i popiołu wynikające z oszczędności na opale,
obniżenie emisji pyłów.
ATESTY:
"SADPAL" posiada atest Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Technologii Nieorganicznej ITN/99/90.
"SADPAL" ma ocenę higieniczną nr 24/B-23/91 Pastwowego Zakładu Higieny w Warszawie.
"SADPAL" ma ekspertyzę Instytutu Inżynierii Materiałowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - w zakresie korozji pieców.
"SADPAL" ma ekspertyzę Politechniki Warszawskiej - Wydziału Inżynierii Środowiska dotyczącą likwidacji wyższych węglowodorów aromatycznych WWA typu 3,4 benzopirenu.
"SADPAL" ma opinię Politechniki Warszawskiej, Wydział Inżynierii Środowiska, w zakresie wpływu preparatu na środowisko zewnętrzne.
"SADPAL" ma opinię Politechniki Śląskiej - Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii w zakresie wpływu preparatu na wkładkę kominową z blach nierdzewnych w kominkach i piecach CO"
NIE MAM ŻADNYCH AKCJI SADPALA ANI NIM NIE HANDLUJE, OPIS ŚCIĄGNOŁEM Z ALLEGRO.