Skocz do zawartości

dex17

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia dex17

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam Mam problem z piecem gazowym, mianowicie przy termostacie ustawionym na minimum i nawet odłączonym całkowicie, podczas używania ciepłej wody(np. prysznic) grzejniki robią się gorące, oczywiście są zakręcone bo jest ciepło ale problem w ciąż istnieje. Co może być przyczyną? termostat został wymieniony i wciąż to samo. Piec Bosch. Pzdr.
  2. Kolejna przeróbka i kolejny problem. Duży remont kuchni więc piec był usunięty na ten czas i mała przeróbka rur, wszystko w/g starego schematu i teraz po montażu pieca z powrotem, pompka pompuje a płomienia brak odpalając ręcznie pali sie dopóki trzymam przycisk. Piec jest stojący na podłodze. Potrzebuje szybkiej rady. Pzdr.
  3. poszedlem za rada i sie udalo, zobaczyme na jak dludo. Dzieki za rade. pozdrawiam.
  4. spróbuje jak mówisz, a jak nie pomoze to moze by tak upuszczac wode z tego jednego co moze woda pociagnie te powietrze a reszta cisnienia wypelni ten brak, a potem tylko wyrównac cisnienie?
  5. Witam. Jak w temacie potrzebuje pomocy przy odpowietrzeniu ukladu, otoz schowalem rury od jednego kaloryfera w sciane ktore szly pod sufitem i chyba wyszlo tak,ze te nowe rury sa troche wyzej niz odpowietrzniki i tam gromadzi sie powietrze i kaloryfer nie grzeje wogole. Jest jakas szansa na odpowietrzenie tego ukladu? pozdrawiam
  6. W pełni zgadzam sie z możliwymi zagrożeniami awaryjnymi systemu przy domowych konstrukcjach,więc zaczynam mieć duże wątpliwości choć wieżyłem że to będzie działać. Ale jakby wziąć to z innej strony, na przykładzie turbosprężarki w samochodzie i wykorzystaniu energii kinetycznej tzn. najpierw ktoś zamontował turbine która znacznie obniżyła sprawność silnika,a potem dodał sprężarkę która sprawnie podniosła moc silnika pierwotnej wersji. Zatem jakby podzieść temperature spalin z 250 do 300stopni co kosztuje troche opału i odebrać te 50stopni na poczet systemu odzysku ciepła,a wentylacje z rekuperatorem tak czy inaczej będe montował i wtedy zwiększy sie troche pobór mocy z racji dodatkowego oporu powietrza,wtedy wilk syty i owca cała. Może koszty takiej operacji w rezultacie może może być opłacalne Może ktoś potrafi to obliczyć. reasumując ten temat: 1.ryzyko rozszczelnienia układu - w piecach nadmuchowych jakoś sie nikt tego nie czepia,a przecież można wszystkiego doglądac i serwisiwać, 2.zbyt niska temperatura spalin,słaby ciag - przy kotłach to nie przeszkadza,jak RobertOrzeł pisze wystarczy im 60-70stopni C. choć w takim razie moje kombi nacje są zbędne. zaczełem o tym rozmyślać nie znając działania kotłow i wciąż do końca nie wiem. Może wrzuci ktoś jakieś linki ze schematem działania kotłów. Pozdrawiam.
  7. Nie jestem instalatorem i nie znam szczegółów ale myślałem,że rekuperator działa na innej zasadzie podobnej do wymiany ciepła w piecach nadmuchowych i że powietrze świeże i zużyte sie nie mieszają bezpośrednio i wtedy ewentualne spaliny wylatywałyby na zewnątrz. Tak myślałem bo nie sądziłemże zpachy z toalety również mieszją sie ze świeżym powietrzem na całe mieszkanie. Nie wiem na jakiej zasadzie działa gazowy kocioł kondensacyjny ale jeszcze troche pczytam. Kombinuje bo lubie niekonwencjonalne rozwiązania jeżeli idzie coś na tym zyskać. A czy samo wpuszczanie ciepłego powietrza w system rekuperatora jaki kolwiek sposób ma jakiś sens? Strasznie korci mnie ta gorąca rura coś bym z tym chciał zrobić. Mam jeszcze pare małych pomysłów. Pozdrawiam.
  8. Witam. Na przyszły rok zaczynam budowę domu bliżniaka 1 piętrowego podpiwniczonego. Planuje zamontować piec gazowy w piwnicy i wentylacje z rekuperatorem w jednym pomieszczeniu,i mam takie pytanie do fachowców: Jakby wkład kominowy od pieca na zenątrz (u mnie to jekieś 7m) z dwuściennej rury np. właściwa odprowadzająca spaliny, fi 100mm ,a nałożona na nią 140mm i przerwa między nimi byłaby jednym z kanałów ssących rekuperatora i powietrze ogrzane przez rozgrzaną rure odprowadzania spalin,ogrzewałoby świeże powietrze z zewnątrz. Czy taki system jest dozwolony i czy za mocno ogrzane powietrze nie będzie za suche dla mieszkańców? W gre wchodzą również regulatory przepływu gorącego powietrza nie koniecznie całe ogrzane powietrze musi być wykorzystane. Pozdrawiam. Robert. skanuj0003.pdf
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.