Skocz do zawartości

rafkogm

Forumowicz
  • Postów

    73
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez rafkogm

  1. Snoopi wiedzę, że myślisz o sterowaniu do podłogówki. Ja też o tym myślę bo mam zawór termostatyczny ręcznie ustawiany. Niby często go nie przestawiam ale jednak trochę się nim kręci tylko zastanawiam się jak to będzie współpracowało z pogodówką. Np masz 0 stopni na dworze to mi kocioł chodzi na 55 % mocy i podłogówka na jakieś 26-27 stopni, a jak się robi -15 to muszę iść zawór przestawić na 30 stopni i ustawić moc kotła na 80%. Aktualnie patrze co się dzieje jak mam kocioł na 80 % i podłogówkę na 26-27 stopni i widzę, że węgla nie przewala tylko mocniej przebija temp zadaną, a ciekawe jak spalanie, czy dużo większe niż na 55% mocy? Żeby nie było tak, że założe 3d z siłownikiem na podłogówkę, a będę latał do kotłowni przestawiać moc kotła.

  2. @maxpaynemm

     

    Jakie masz ustawienia podawania i przerwy, i jakie ustawienia w podtrzymaniu?

     

    Nie mogę dojść do porozumienia z moim Defro Komfort Eko 15. Sterownik ten sam K1v2, tylko fabrycznie w wersji 2.4.3 (kupiłem w sierpniu zeszłego roku).

     

    Teraz mam ustawienia podawania 3 sek, przerwy 66, i dmuchawa na 27% i mi pali około 20kg na dobę, co ciekawe, bez względu na to, czy na zewnątrz jest -10 czy +5. Po wyłączeniu podłogówki też nie ma praktycznie różnicy w spalaniu. Grzeje tylko grzejnikami, CWU nie grzeję, bo dom niezamieszkały jeszcze.

     

    Na wykresie pracy pieca mam tylko zęby, bez tej płaskiej części. Piec pracuje jakieś 15 minut i potem odstawia się na 15-20 minut.

     

    Żałuję, że nie wziąłem wersji z PID, bo taką zamówiłem, ale przywieźli mi zwykły i machnąłem ręką zamiast się kłócić.

    Nie jestem w 100% pewny bo tego nie robiłem ale zawsze możesz dołożyć PID. Na forum koledzy to przerabiali. Bez wymiany sterownika. Tylko nie dzwoń do Techa ani Defro bo oni zawsze mówią, że trzeba kupić nowy sterownik. Nie wiem jak jest z gwarancją po przerobieniu. 

  3. No niestety na wersję PID będę musiał jeszcze dozbierać :(

     

    Wczoraj zrobiłem aktualizację softu K1v2 2.2.8 na 2.4.0 oraz zaadoptowałem ustawienia zaworu 4D dzięki uprzejmości kolegi Snoopi21898 :) To nie to samo co z PID ale wykresik wygląda całkiem obiecującą jak na brak PID :)

    Na razie spalanie mam na poziomie 1 worka na 3 dni ale to tak do temperatury -5 na zewnątrz. Jak temp. spadnie do -10, -20 to idzie 1 worek na 1,5 dnia bez grzania podłogówki, a CWU na minimum. W domku jest 22st. ale będę schodził niżej bo domek jest niezamieszkany i na razie układa się glazura :)

     

    Oto kilka fotek mojej kotłowni:

    Jak zaczniesz używać ciepłej wody to się trochę wszystko pokręci bo pompa CWU robi niezłe zamieszanie  :D

  4. Ok to daj znać jak Twoje spostrzeżenia tylko weź pod uwagę, że temperatura na zewnątrz się trochę zmieniła. Wiem, że nie bardzo ale to wszystko ma wpływ na ustawienia i spalanie. Bez PID kociołek trochę ciemniejszy w środku bo masz przedmuchy, a nie stały nadmuch i właśnie mam wrażenie, że ten stały nawet delikatny nadmuch wypala nam szybciej groszek. Napisz mi z ciekawości jakie masz ustawienia u siebie. 

  5. :D ciężkie pytanie. Wygodniej z PID ale jeszcze zrobię próbę na dwustanie bo z mojego doświadczenia mniej mi spalał. Chociaż teraz zmieniłem ustawienia serwisowe i nie jest źle ale i tak zrobię próbę. Na PID 50 kg wystarczyło mi na 5 dni ale w czasie tych pięciu dni zmieniałem ustawienia serwisowe, a dokładnie przestawiałem max przerwę podajnika ze 100s na 120s, później po dobie na 130s i dwa dni temu na 150s. 

  6. U mnie tez tak jest kombinowałem z temp. spalin ale nic za bardzo się nie zmienia mam 66 a i tak wachluje do 69 i spada do 64 i fala na wykresie. Jak zjadę z mocą na 50 to znowu przy cwu nie daje za bardzo rady :/

    U mnie też CWU mocno obniża temperaturę kotła ale to chyba normalne. Mam na 50 % mocy i tylko podczas pracy pompy CWU kocioł długo dochodzi do temperatury zadanej ale to w niczym chyba nie przeszkadza bo pompa włącza się 3-4 razy na dobę, a resztę czasu kocioł pracuje 63-68 stopni przy zadanej 65. żeby to osiągnąć to zmieniałem parametry mocy w trybie serwisowym. 

  7. Moim zdaniem pompa Wam pomoże. Ja mam instalację z pompą kotłową i różnicy między temperaturą zadaną, a powrotu mam mniej więcej 3 stopnie, tylko ja nie mam instalacji na 4D. Jak włączy się pompa CWU to temperatura pieca spada z 60 stopni do 53-55 stopni. Z tego co się orientuję to przy zaworze 4d żeby wszystko było ok z temperaturą powrotu to trzeba mieć grube rury na krótkim obiegu i jak najmniej kolan.

  8. Ja wyłączyłem podłogówkę i ogrzewam tylko grzejnik łazienkowy + CWU ale mam ustawiony kocioł na pompy równolegle. Moc kotła najniższa jaka może być czyli 25 %, a i tak wchodzi w nadzory od czasu do czasu. Nie powiem Ci jeszcze ile spala bo dopiero w piątek wyłączyłem podłogę i od razu zasypałem jeden worek żeby zobaczyć ile mniej więcej będzie spalał na tych ustawieniach, a Tobie jak się sprawuję na PID?

  9. Też tak miałem na początku zimy ale miałem wrażenie, że gdy pompa podłogowa pracuję cyklicznie to więcej mi spala kocioł. Palę pierwszy sezon, a więc mogę nie mieć racji. Po tym co kolega audilhr napisał: 

     

    @wodzuwolomin zapytaj kolegi sambora on czai bardzo dobrze te tematy. :)
     

    Witam dzisiaj skończył mi się groszek w podajniku zasypane miałem 75kg groszku wystarczyło na 22 dni  czyli 3,5kg doba na grzanie wody 300l w tym podłogówka prace pompki mam ustawioną cyklicznie 1min co 10min.

    Kociołek ustawiony mam na 50%.

     

    znowu zamieniłem podłączenie pompy i mam tak, że jak sterownik pokojowy zgłosi do sterownika kotła, że pokój jest dogrzany to pompa pracuję cyklicznie, a jak temperatura w pokoju jest niższa niż zadana to pompa chodzi na stałe czyli sterownik pokojowy steruję pompą podłogową. Wiem, że lepiej by było mieć siłownik do zaworu od podłogówki i on by sterował temperaturą zasilania podłogi ale jeszcze go nie mam  :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.