Bardzo dziękuję za odpowiedź i wyliczenia, jest mi trochę teraz wstyd ponieważ źle podałam wcześniej wymiary pomieszczeń.
Poniżej podaje już wymiary pomieszczeń w m2.
Sumując wychodzi 91m2 ale warto chyba trochę dodać ponieważ u mnie w domu są duże straty ciepła, ponieważ okna są nieszczelne (stare drewniane), natomiast pod pomieszczeniami P1, P2 jest piwnica, w której często jest woda, ściany ogólnie nie są ocieplone z zewnątrz jak i wewnątrz, nad wszystkimi pomieszczeniami jest pierwsze piętro (strych), który nie jest w ogóle ocieplany i nie użytkowany.
Tak więc myślę, ze można zaokrąglić m2 do 100m2 i piec kupić 14 kW. Jak myślicie?
Cały czas też myślę nad grzejnikami i nie mogę się zdecydować, czy wziąć dać ogłoszenie i poszukać kaloryferów żeliwnych starego typu czy lepiej kupić nowe grzejniki aluminiowe panelowe, myślałam też nad nowymi żeliwnymi ale chyba są bardzo drogie...
zapytam tak: Które są tak naprawdę lepsze, to znaczy bardziej wydajne nowe aluminiowe panelowe, kaloryfery używane żeliwne starego typu. nowe stalowe czy żeliwne ale nowe?
Nie bierzemy pod żadnym pozorem estetyki, tylko samą wydajność i to aby były dobre z rurkami miedzianymi.
Nie wiem zupełnie jak ugryźć te grzejniki i na jakie się zdecydować, może bym wzięła pożyczkę i kupiła te panelowe aluminiowe ale ostatnio słyszałam, że łączenie rurek miedzianych z grzejnikami aluminiowymi nie jest dobrym rozwiązaniem.
Każdy mówi inaczej, jedni polecają grzejniki stalowe inni aluminiowe, a jeszcze inni używane kaloryfery żeliwne.
Na jakieś w końcu muszę się zdecydować, na pewno jeśli chodzi o rurki to będę dawać miedziane.
Aha, dom nie jest wpisany do żadnego rejestru budynków itp. Więc tu nie ma żadnego problemu...
Chciałabym tylko zapytać o taką rzecz, piec CO miałby być w kuchni, ostatnio słyszałam, że niby według prawa nie można zamontować pieca CO o mocy powyżej 10 kW w pomieszczeniu mieszkalnym.
Czy to prawda?
Mówimy oczywiście o normalnym własnościowym domu, nie żadnym bloku mieszkalnym czy wspólnocie mieszkaniowej.