Skocz do zawartości

zbigmaz1

Stały forumowicz
  • Postów

    293
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi opublikowane przez zbigmaz1

  1. Przepraszam że tak póżno. Mam instalację 1generacji(tak jak w lpg).Celuję w prostotę.Piec uniwersalny, grube rury. Na razie przymykam powietrze klapką z elektromagnesem ale pewnie założę miarkownik. Obecnie baypas jest otwarty na full, może to z winy kiepskiego opału,ale piec rozgrzewa się lepiej.Ustawiam również odpowiednio główny zawór (zasilanie instalacji) tak ,że utrzymuję temp. 60-70 st.Ogólnie jest lepiej i gitara.

    U mnie też piec tylko nie wiem której generacji bo się na tym nie znam. Jest to mój pierwszy. On ma tylko 17kW i daje radę na ten metraż :)
  2. Dla mnie za dużo pomp (5 szt.)

    To poczytaj o sterowniku a stwierdzisz że jesteś w błędzie.

    Z drugiej strony jak masz mały domek lub mieszkanie to możesz nawet nie mieć ani jednej, ja mam dom 320m2 po podłodze gdzie mieszka trzy rodziny i trzeba tym sterować aby każdego zadowolić. Jak widzisz to się udaje :)

  3. Budynek robiłem na raty, podzielony na połowę. Popatrz na datę tego postu a jak znajdziesz datę kiedy uruchomiłem to 17kW to wtedy zrozumiesz kiedy oddałem cały budynek do zamieszkania.Teraz mam wykończony cały i zamieszkany cały. Strych zaadoptowany na mieszkanie powiększył to co było wcześniej. Jeżeli chcesz to doliczę jeszcze klatki schodowe i wtedy się zdziwisz.

    Podziwiam cię że chciało ci się szukać moich starych postów, jednak to tylko potwierdza że nie mijam się z prawdą i piszę jak jest :)

  4. Gusty zostawmy w spokoju. Chodziło mi o to że w punkcie przemiany parafiny mamy o wiele dłużej wykorzystywaną tą zgromadzoną energię niż przy wodzie gdzie punkt przemiany jest 0*C Jak poczytasz to zrozumiesz o czym piszę.

    Koszty są większe ale zawsze jest coś za coś i zawsze trzeba czekać na zwrot zainwestowanej gotówki. Czy to się opłaci? Zależy od tego ile na ten temat wiemy i czy potrafimy to wykorzystać.

  5. to już od Marcina będzie zależało czy mu się spodoba na tyle i czy będzie przydatny

    RBR palnik ekoenergia + napisz zbigmaz1 ile sezonów eksploatujesz taką konfigurację, jak sprawdza się ten palnik retortowy. Widze na schemacie miejsce trudn dostępne - czyszczenie: nad kierownica spalin. A na marginesie napiszcei mi, czy zapalarka węgla to kolejny gadżet?

     

    Od grudnia zeszłego roku, jakby było źle to bym nie chwalił (poczytaj moje posty). Kocioł na początku czyściłem co zasyp, teraz co dwa i nie jest to wcale trudne. Cała ta operacja zajmuje mi 5-7 min. Kierownica spalin jest ruchoma i możesz ją podnieść do góry i położyć na krawędzi kanału. Kiedyś (na początku) się zdarzyło że nawet się nie przebrałem do czyszczenia, teraz coraz częściej :) Gruntowne czyszczenie raz na miesiąc i zajmuje mi około 10min :)

    Co do zapalarki to wyczytałem na forum (różne) jest wadliwa. Sam pellet jest za drogi ( sprawdź ile kJ za jaką cenę i porównaj z ekogroszkiem), jako mieszanka z groszkiem nie potrzebuje zapalarki. Na lato do CWU kocioł na zasyp pracował cały miesiąc.

  6. dokładnie

    instalator ma często układ ze sprzedawcą bo bierze u niego i kotły i osprzęt więc nie zawsze zrobi tak jak trzeba.

    zdarzało mi się czytać o instalatorach którzy rezygnowali z montażu jak użytkownik chciał aby mu podłączyć kocioł przez niego a nie przez instalatora wybrany- tłumaczenia bywały różne

    To ma być decyzja na kilka a jak się zadba na kilkanaście lat więc warto podjąć przemyślaną decyzję

    paliwa drożeją wszystkie. kotły na eko nie działają jak silniki samochodowe.

    te kotły o większej mocy pracując z mniejszym obciążeniem w przeciwieństwie do silników nie spalą mniej tylko więcej bo będzie niższa sprawność. więc wyda się więcej niż trzeba kasy na opał. do tego dojdą zagrożenia związane z pracą w niskich zakresach mocy dla kotła oraz komina. w efekcie wyda się dużo więcej niż trzeba.

    1- OZC

    2- wybór rodzaju źródła ciepła

    3- wybór mocy(zakresu, bo czasem się co do jednego KW nie da wybrać)

    4- wybór konkretnego modelu biorąc pod uwagę oczekiwania użytkownika

    To wszyscy szukający powinni sobie wbić do głowy na samym początku szukania.

    Takie punkty powinny być na samym początku tego wątku z tym twoim dopiskiem :)

  7. witajcie, a więc powolutku wgryzam sięw temat. Na pierwszy ogień poszedł RBR Ekouniwersal 17 kw. Instrukcja napisana w sposób dosyć przejrzysty, brakuje mi jednak informacji dotyczących wyboru palnika i konfiguracji ze sterownikiem. eCoal.pl Jest bardzo interesujący, jednak... nie wiem, czy rzeczywiście mozliwość ingerencji przez interent to zaleta, czy jedynie gadżet i slogan reklamowy. Czy ktoś z WasPanowie może mi napisać jak sprawuje się Konfiguracja pieca ww. : palnik BRUCER + sterownik eCoal? Wydaje mi sie,ze konfiguracje kotła palnika i sterownika nie mogą być przypadkowe, może się mylę....Liczę na praktyczne spostrzeżenia.

    Ja mam RBR 17kW z palnikiem ekoenergia, grzeję 320m2 i więcej nie potrzeba :)

    Konfiguracja jak najbardziej trafna i spala różne mieszanki . Możesz pooglądać :)

    https://esterownik.pl/sterownik/1062

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.